Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вариатор вместо скоростна кутия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вариатор вместо скоростна кутия.

    Чудно ми беше, че такава високоиндустриална държава като Холандия не произвежда леки коли. Почти. Изключение правеше малкоизвестния модел DAF с вариаторна трансмисия, вместо традиционна скоростна кутия.

    Едно предаване по телевизията ме накара да се поровя в Нет-а и намерих това
    http://avtonov.svoi.info/variator.htm вариатор клиноремъчен и

    http://n-t.ru/tp/ts/fv.htm - фрикционно адаптивен

    Оказва се, вариаторите са бъдещето за автомобилите с неголяма (100-150 кс) мощност.

    С вариатор се задвижва AUDI A6, а характеристиката на вмариатора и неговия КПД е най-добра.

    Всичко се свежда до употребата на някои нови износоустойчиви материали.

  • #2
    До: Вариатор вместо скоростна кутия.

    И до електронното управление на ремъка/ремъците. А иначе тук вече половината нисани са с вариатор. Субару и те се прилъгаха. Фиат. Абе който се сетиш.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Вариатор вместо скоростна кутия.

      Преди години, някъде бях чел, че Нисан Мурано е с вариаторна скоростна кутия, но не знам до колко може да се вярва на журналюгите, и не е ясно дали е с ремък или по друг начин, но този автомобил има много голям разход, който би трябвало да се дължи на големи загуби в скоростната кутия.
      Доста модели АТВ са с вариаторна ремъчна кутия, но имат доста големи загуби, охлаждат се с вентилатор и на изхода бълват толкова горещ въздух, колкото и охладителната система на двг.
      Ако е с ремъчни предавки не ми е ясно как ще намалят загубите.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Вариатор вместо скоростна кутия.

        Мураното е с верига. А разхода е производна на тегло + шестак двигате с немалко кончета...
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Вариатор вместо скоростна кутия.

          Схемата е много Стара, но до сега не са (Бяха???) намерени материали (технологии) за да се реализира Дълготрайно, надеждно и Ефективно
          Когато това стане Всички ще се юрнат натам (стига ДВГ-то да се запази до тогава) защото предимствата са много - Двигателя винаги работи в оптимални обороти, вариатора променя скоростта
          Факта че се появяват такива модели - Нисан Мурано, Лексъс рх450 и др. показва че решението е Близко, това че не са повече показва че още не е намерено

          Коментар


          • #6
            До: Вариатор вместо скоростна кутия.

            Късно. Докато съчинят материалите за вариатор с верига, електрическата трансмисия ще е вече тривиална, хем ще е в правилния път (тривиално и се слага батерия, пак тривиално остава само на батерия). А по КПД май е равностойна на вариатора. Тежка била, казват, ама пък олекотява машината откъм други неща.

            Коментар


            • #7
              До: Вариатор вместо скоростна кутия.

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Мураното е с верига. А разхода е производна на тегло + шестак двигате с немалко кончета...
              Мурано с 3.5 литров шестак дава по-голям разход от моя WJ 4.7V8 извън града, като не трябва да се забравя и факта, че мураното е яйцеподобно и има по-малко съпротивление с въздуха.
              И аз затова си мисля, че причината е в скоростната кутия.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                .. Изключение правеше малкоизвестния модел DAF с вариаторна трансмисия, вместо традиционна скоростна кутия.
                ..
                Това не беше ли NSU Ro 80?
                или бъркам в спомена си?

                Коментар


                • #9
                  До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Късно. Докато съчинят материалите за вариатор с верига, електрическата трансмисия ще е вече тривиална, хем ще е в правилния път (тривиално и се слага батерия, пак тривиално остава само на батерия). А по КПД май е равностойна на вариатора. Тежка била, казват, ама пък олекотява машината откъм други неща.
                  И аз това имах в предвид
                  Но и електрическата трансмисия има доста път да извърви, главно в посока Ефективност (Генератора)! Затова и се използва Само в Кариерните Самосфали и локомотивите (ако не бъркам нещо). Иначе тя е най-привлекателната: Повторно използване на енергията, Липса на трансмисии и Пълна свобода в конструирането на окачването, фантастични възможности на задвижването (Всяко колело със собствен Двигател, външните въртят повече в завой....).
                  Супер! Само се чакат "Горивни клетки" или нещо подобно на разумна цена и с приемлива Ефективност

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    ... се използва Само в Кариерните Самосфали и локомотивите (ако не бъркам нещо)...
                    Ами бъркаш. Хибридните коли.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ами бъркаш. Хибридните коли.
                      Не, ти Бъркаш
                      В хибридните Коли се използва Хибридна трансмисия! Двигателят (с вътрешно горене) Върти колелата (поне едните) с Традиционна Трансмисия, а Ел. Двигателя Помага или върти вторият чифт (както е при Лексъс рх450).
                      Говорехме за Електрическа Трансмисия - Генератор - кабели - ел. двигател върти колелата

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Говорехме за Електрическа Трансмисия - Генератор - кабели - ел. двигател върти колелата
                        Мисля, че и такава направиха.

                        Пак с батерия по средата - лека кола без батерия е или умряла като автоматик от 80-те, или харчи с 30-40% повече - като автоматик от по-късно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Мисля, че и такава направиха.
                          ...
                          Не съм чувал

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Това не беше ли NSU Ro 80?
                            или бъркам в спомена си?
                            Мисля че грешиш.

                            Ро80 е с ванкелов двигател. Има тристепенна скоростна кутия с някакъв автоматичен съединител
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вариатор вместо скоростна кутия.

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Мисля че грешиш.

                              Ро80 е с ванкелов двигател. Има тристепенна скоростна кутия с някакъв автоматичен съединител
                              Съвършено прав си..

                              извинявам се,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X