Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на изгнили спирачни железни тръби?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Не съм чувал тезата, че не трябва да се ползват медни.
    А другата причината освен горната може би е защото са механично по-здрави.
    Чистата мед се уморявала от промените в налягането. Трябвало медно-никелова сплав. Не знам дали масовите медни тръбички са чиста мед или въпросната сплав. Сертифицираните за спирачки трябва са сплав и категорично са по-добри от стоманените.

    Другия проблем е корозия на местата на скобите. Не трябва да са в директен контакт с купето/шасито. Корозират и тръбичките и стоманата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Поне 50 години не стигат да се уморят на нашия ГАЗ 69 . Спирачните тръби със сигурност са оригиналните медни 6 мм и не са пипани . На времето съм карал Волга ГАЗ 24 и Москвич 412 с изцяло медни тръбопроводи на поне 20 + години и следи нещо да се износва в тях нямаше .
      Последно редактирано от sek.1; 05-03-24, 06:48.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Станьо, вашия ГАЗ 69 не е критерий за автомобил. Нито има спирачки още от завода, нито тръбичките му са натоварени с такова налягане, и толкова пъти спиране, колкото нормална евридейка ги товари за година.

      Не се износва. Уморява се. И се пукат. Башка дето не вярвам да си правил анализ дали оригиналните са чиста мед или мед-никел.

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Че се уморяват,уморяват се. Ама не от налягането,а от вибрациите. И не се пукат,а се чупят и то най-вече до гайките. Краза в пъти повече вибрира и се дуса от която и да било евридейка,та си е баш показателен,стига да има километри де.

  • #17
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Това е за неръждаемите.
    Възможно е да важи и за неръждаемите, но със сигурност съм срещал подобно твърдение за медните.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #18
      https://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=6457

      https://garage.eastwood.com/top-reas...rior-to-steel/

      "Заводските" (у дилъро) не бяха скандално скъпи. Някои са "облечени" с/у корозия.
      Иначе из северни места ,де има много сол,сменят и с неръждавейка 316L,гледам.

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от bladest Преглед на мнение
        Здравейте, имам изгнили спирачни тръби, който искам да сменя, някой знае ли сервиз който може да извърши тази услуга,

        или място което се занимава с това тръбите са железни и са изгнили от годините и са за задните спирачни апарати,
        Тръбите тръгват от спирачната помпа отпред и стигат до задните спирачни апарати искам да ги сменя целите ,от началото до края.
        Кажи в кой край на България си , иначе в Русе има човек който ще ти ги смени, ама не знам дали ти е удобно.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #20
          Четива малко по темата...не са баш последните актуализации,ама едва ли има някакви радикални промени.

          Хм,интересно :

          "5.10 Nondestructive Electronic Testing
          In lieu of the hydrostatic test, where mutually agreed upon by the purchaser and manufacturer, all tubing shall be tested
          by passing it through a nondestructive electronic test (such as eddy current, flux leakage, or ultrasonic) which is capable
          of detecting defects that would prevent the tubing from passing the hydrostatic pressure proof test. The tubing shall meet
          the requirements as stated in ASTM A 450/A 450M Standard Specification for General Requirements for Carbon, Ferritic
          Alloy, and Austenitic Alloy Steel Tubes, paragraph 24.10 Evaluation of Imperfections. See SAE J2592 Carbon Steel
          Tubing for General Use—Understanding Nondestructive Testing for Carbon Steel Tubing for information concerning the
          various types and uses of nondestructive electronic testing for tubing."

          Прикачени файлове

          Коментар


          • #21
            Имам 2 сменени с медни.

            По дългата е от помпата до задния кантар..... преди 3 години.

            в Сф. такива знам на 2 места където се изработват - на ул Козлодуй и пред ТЕЦ София. Носи се щуцер за мостра , че те са няколко вида.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение

              Кажи в кой край на България си , иначе в Русе има човек който ще ти ги смени, ама не знам дали ти е удобно.
              София, и най-добре да са от нераждавейка или метал, не алуминии или мед.
              Щом оригиналните от метала тенекията са изкарали близо 30г толкова ще изкара и обикновен метал и да не е нераждавейка.

              Коментар


              • #23
                Имах някога една Опел Астра Ф. Комично, или по-скоро слава Богу, но точно при минаване на ГТП, когато знаете, бая се напъва на педала при тест на задните спирачки една тръбичка проби и педала потъна. Тогава, в София, някъде на ул.Цар Симеон правеха тръбички от някаква медна сплав. Само носиш накрайниците за да ги видят. Ако резбата става може с тях, но имат и нови. Лесно се огъват, докато са нови и се полагат/монтират добре. След време стават твърди и вече не се огъват лесно, но и няма нужда. В краищата (към колелото и към главния спирачен цилиндър) оформих спирали за вибрациите, но дали е е имало нужда, или смисъл не знам. Баща ми я кара така още 10 години и я продадох.
                Изнамерих снимки, когато я продавах миналата година за да се видят спиралите към главния спирачен цилиндър:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6072079.JPG
Прегледи:88
Размер:437.6 КБ
ID:6959089 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6072081.JPG
Прегледи:88
Размер:463.2 КБ
ID:6959090

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X