Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциал с повишено триене. Теоретични въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да не отварям нова тема-сложих на старото чероки,на задния диф една касета с ограничено преплъзване-виждат се едни големи пружини,които натискат планетите.Няма дискове в тази касета,а планетите са конусни и търкат в корпуса,американците го обесняват,че действа като конусен съединител.Та,сложих,пак по тяхна препоръка масло 85в90,минерално,на Яко,уж специално разработено за дифове със шперове,блокировки и т.н.
    Има ли смисъл да слагам добавка на за дифове с ЛСД,като маслото е такова?И каква работа върши тази добавка?Какво е предназначението и?Усилва ли действието на лсд-то?
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
      Да не отварям нова тема-сложих на старото чероки,на задния диф една касета с ограничено преплъзване-виждат се едни големи пружини,които натискат планетите.Няма дискове в тази касета,а планетите са конусни и търкат в корпуса,американците го обесняват,че действа като конусен съединител.Та,сложих,пак по тяхна препоръка масло 85в90,минерално,на Яко,уж специално разработено за дифове със шперове,блокировки и т.н.
      Има ли смисъл да слагам добавка на за дифове с ЛСД,като маслото е такова?И каква работа върши тази добавка?Какво е предназначението и?Усилва ли действието на лсд-то?
      Няма смисъл от добавки щом маслото е за диференциали с ограничено приплъзване ( LSD ) . Няма да навреди ако сложиш , но са излишни пари...
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #18
        И аз така мисля,но реших да попитам.Една добавка е към 40 пари,а щом няма да помогне,а само ей така да я има,няма смисъл.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #19
          Добавката е в случай, че се слага масло за обикновен диф в такъв с ЛСД.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #20
            Като бивш ползвател на ЛСД и твърда блокировка, определено предпочитам отворен диф пред приплъзващ. Особено на заснежен страничен наклон.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              Би ли споделил защо?Мисля че се досещам,като сложих тази касета ограничено преплъзване,на трева като дам яко газ,и задницата на джипа,тръгва яко на една страна.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                На трева и наклон тръгва, ама на някой ачкълест баир може и да те извади, както и от някой кални коловози.

                Няма пълно щастие.

                А е и въпрос на свикване и няма никакви драми. Всичките ми джиповидни (а то и евридейки) возила до тук все са с LSD, при това заводски едно от най-заключените LSD-та за които знам - 350-400Nm. Жив съм още, и за 13-14 години повече съм дърпал аз, отколкото мен да ме дърпат. На всичкото отгоре са и парт-тайм.

              • ivo929
                ivo929 коментира
                Редактиране на коментар
                Не знам на БМВ тройка мястото дали е на вторични,ама прави голям кеф като мачкам здраво газта в кръговото и тоя голям сандък тръгва яко с вратите.При изкачване,на едно място където преди трябваше и преден мост,сега излиза само на задно.Има си плюсове и минуси....

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                И плюсовете са повече от минусите при ежедневна употреба )))))))) А във вторични суровини може да праща БМВ тройката (Е-30), само човек, който никога не се е качвал на такова, ама на шофьорското място )))))))))))))))))))))))))))))))

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X