Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Автоматик на Форд Ф 350 93 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Автоматик на Форд Ф 350 93 година

    Здравейте колеги.
    Правя лека надстройка на малкия Кемпер смених цялото шаси комплект от Донор с по нова година. Стария беше 5.8 91г а новия е 7.5 93 година.
    Двете кутий са 4EOD. Монтирах компютъра на донора и преокабелих шасито с нужните от донора жици.

    ​​​​​​След вживяване на Нещото което се получи, смених маслото на кутията. Но при движение сменя твърдо с удар на всички скорости и във възходящ ред и обратно винаги рита.И студена и топла потегля плавно от място. Опитах с отнемане на газта малко преди сам да превключи и тогава превключва плавно. При кикдаун според това колко е натиснат педала за газта сменя съответно една предавка при половин газ и две предавки при газ до ламарината.

    Овен това след като загрее до работна температура при спиране се усеща много здраво да бута като на полу съединител аха аха ще угасне.
    На задна топъл също като включи направо тръгва и не може да се маневрира 5 - 6 секунди след включване направо гасне ако не се отпусне спирачката толкова здраво зацепва.

    Двигателя работи равномерно и на бавни обороти е около 800 оборота.

    Някакви идей? От какво се държи така?

    Като купувах донора го пробвах но нямаше номера и не съм го карал 10 - 20 километра за да усетя този проблем и не знам дали е бил или сега от някои датчик или окобеляване ми прави проблем.
    Или кутията е за ремонт.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-8f005d3cb54125127121d737901b3aef-V.jpg
Прегледи:231
Размер:225.3 КБ
ID:6728169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-317889f210549a6571bb1550d52f1030-V.jpg
Прегледи:238
Размер:223.2 КБ
ID:6728170
    Очаквам вашите гледни точки. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-46c4014214fa274290a271819d4d53dc-V.jpg Прегледи:0 Размер:243.5 КБ ID:6728143 ​​​​​​​
    Последно редактирано от Николай Колев; 03-04-21, 20:49.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    .....имам си и друго за читанка по нощите, но на първи бърз преглед стария трябва да е с Ford AOD transmission , а новия с Ford C6 transmission (каквото и да значи това), там някъде се мотаеше и информация, че едната кутия е с хидравлично управление, а другата с електронно. По аналогия с "Джип" редовия 6 цилиндров 4.0л двигател на "Чероки" е с "айсин" кутия с отделен блок за управление, а на "Гранд" с 42ЕрЕ с управление от компа на мотора, при V8 4.7 на "гранд" с една кутия до 2004(купе ВеДжей) е с два компютъра 2005 (купе ВеКа) с един......баф, го търси още не преместени "кутийки" от донора



    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Те Фордовете при мен станаха 3, двата от преди са с 5.8 ДВГ и съответно по големия е наистина с С6 кутия а по малкия е с 4ЕОД.
      А донора е с 7,5 ДВГ и кутия 4ЕОД.Та неговото шаси и ДВГ с кутия сложих на малкия Форд който е с ДВГ 5,8 и също с кутия 4ЕОД.
      Тоест кутиите са еднакви букси щанги всичко,само отпред самия кожух към ДВГ е различен понеже двигателите са различно големи.

      Мисълта ми беше това рязко превключване дали е от износена кутия или е възможно да е от неправилно свързване на окабеляването и разминаване нещо на командите и времената?

      Иска ми се да е нещо такова.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        .....имам си и друго за читанка по нощите, но на първи бърз преглед стария трябва да е с Ford AOD transmission , а новия с Ford C6 transmission (каквото и да значи това), там някъде се мотаеше и информация, че едната кутия е с хидравлично управление, а другата с електронно. По аналогия с "Джип" редовия 6 цилиндров 4.0л двигател на "Чероки" е с "айсин" кутия с отделен блок за управление, а на "Гранд" с 42ЕрЕ с управление от компа на мотора, при V8 4.7 на "гранд" с една кутия до 2004(купе ВеДжей) е с два компютъра 2005 (купе ВеКа) с един......баф, го търси още не преместени "кутийки" от донора


        Сега като ти препрочитам поста се сетих че, намерих в купето докато издирвах къде е компютъра една такава метална "кутийка"
        но не се замислих има ли такава на донора и дали трябва да я преместя и нея.
        Утре ще проверя това.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          .🙂🙂
          Последно редактирано от Николай Колев; 04-04-21, 19:43. Причина: Дублиране.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            Специални Благодарности на Дядо Владо за подсказката за намиране на допълнителния компютър на Автоматика.
            След поставянето на правилния компютър със правилните настройки Кемпи най сетне заработи както трябва.


            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X