Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 124 250D проблем нивомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    ​ Здравейте,колеги отново!Намерих най-накрая някакво време и разглобих помпата.Обаче няма видими следи от износване или нещо заради което да не работи.Буталцата са здрави,без задирания,цилиндрите им също.Единствено има задирания по "коляновия" вал,които смятам че не биха сбъркали работата на помпата.Мисля да сменя гумените пръстени и семеринга,понеже вътре ми се стори, че има следи от двигателното масло.Ето и снимки на помпата: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201112_134205.jpg Прегледи:0 Размер:390.4 КБ ID:6669552Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201112_142418.jpg Прегледи:0 Размер:288.1 КБ ID:6669551
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #17
      Аз имам и си работи перфектно!Смених си сферите,смених си маслото ZH-M,имаше една тръбичка към хидравличните цилиндри/не знам що всички им казват амортисьори/която смених,обикновено сменят цилиндрите щото им се разбиват шарнирите в долния край-и това го измислих.Заедно със добър стругар намерихме начин за ремонт и воала.Колата е с уникална возия и е набъкана с екстри каквито нямат новите пластмасови таралясници.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • Traqn Savov
        Traqn Savov коментира
        Редактиране на коментар
        на мен преди 20 години ми подаряваха ситроен Ксантя хидроактив 2 "с антисинк сфера" казах им мерси за такъв подарък, ще го заобикалям многоооо отдалече, и си взех френският голф Ксара, пружина ти флиза у гъзо ВЕРНО ама и верно си плащаш като на гоуф возията. Колкото до мерджама, не е като ситроена да кляка до земята при изгасен двигател, в дебелите книги казват че когато не е натоварен и помпата не работи, си има нормален клиренс на задните гуми, ако виси мерцедеса по всяка вероятност омекнали пружини има, имам предвид хидравликата му е помощна и компенсира пружината...

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X