Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 124 250D проблем нивомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Traqn Savov
    коментира - отговор
    на мен преди 20 години ми подаряваха ситроен Ксантя хидроактив 2 "с антисинк сфера" казах им мерси за такъв подарък, ще го заобикалям многоооо отдалече, и си взех френският голф Ксара, пружина ти флиза у гъзо ВЕРНО ама и верно си плащаш като на гоуф возията. Колкото до мерджама, не е като ситроена да кляка до земята при изгасен двигател, в дебелите книги казват че когато не е натоварен и помпата не работи, си има нормален клиренс на задните гуми, ако виси мерцедеса по всяка вероятност омекнали пружини има, имам предвид хидравликата му е помощна и компенсира пружината...

  • mihov_1969
    отговори
    Аз имам и си работи перфектно!Смених си сферите,смених си маслото ZH-M,имаше една тръбичка към хидравличните цилиндри/не знам що всички им казват амортисьори/която смених,обикновено сменят цилиндрите щото им се разбиват шарнирите в долния край-и това го измислих.Заедно със добър стругар намерихме начин за ремонт и воала.Колата е с уникална возия и е набъкана с екстри каквито нямат новите пластмасови таралясници.

    Остави коментар:


  • Driftacha
    отговори
    ​ Здравейте,колеги отново!Намерих най-накрая някакво време и разглобих помпата.Обаче няма видими следи от износване или нещо заради което да не работи.Буталцата са здрави,без задирания,цилиндрите им също.Единствено има задирания по "коляновия" вал,които смятам че не биха сбъркали работата на помпата.Мисля да сменя гумените пръстени и семеринга,понеже вътре ми се стори, че има следи от двигателното масло.Ето и снимки на помпата: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201112_134205.jpg Прегледи:0 Размер:390.4 КБ ID:6669552Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201112_142418.jpg Прегледи:0 Размер:288.1 КБ ID:6669551

    Остави коментар:


  • Traqn Savov
    отговори
    Ако някъде има мерцедес 124 такъв с работещ нивомат, моля да ми го снима за да си го разпечатам и да си го окача на стената...
    само ще потрошиш едни пари ама парите са си твои де.. Слагай едни газови амортисьори надути, и освен ако няма да мъкнеш тухли или камъни няма да има проблем.. а иначе на ентусиастире решили да с езанимават с тая система, мир братя

    Остави коментар:


  • Driftacha
    коментира - отговор
    За това че има клапан в маркуча след помпата ли?

  • Veni1
    коментира - отговор
    Прочети това, което ти пратих, и обърни внимание и на този маркуч, който споменават.

  • Driftacha
    отговори
    Забравих да спомена,че преди да сложа другото кантарче,го пробвах като надувах с един маркуч през отворите на кантарчето и шавах лостчето.И количеството въздух,което преминаваше се променяше с движението на лостчето.Незнам дали може да сочи за изправност на кантарчето този метод,но нещата явно си сочат само и единствено към помпата,че е неизправна.

    Остави коментар:


  • Veni1
    коментира - отговор
    да, 130 бара е налягането.

    Прочее, прочети това, може да ти е от полза . За W123 е, но и при S124 e същата работа.
    https://www.drive2.ru/l/288230376152402242/

  • Driftacha
    коментира - отговор
    В някакъв немски форум,намерих човек,който е мерил налягането с манометър за мерене на налягането на спирачните помпи.Там прочетох че налягането трябва да е 130бара.Обаче беше за мерцедес 126,но предполагам че и тук трябва да е такова налягането.

  • Veni1
    коментира - отговор
    Да, полезна опция е.
    Помпата за нивомата и ASD е една, и работоспособността на ASD щеше да даде отговор на въпроса и за помпата.
    Почвай с разкачането.
    Ще се помъча да намеря данни за налягането, което трябва да има в магистралата.

  • Driftacha
    коментира - отговор
    Не,колата няма ASD.Много ми се искаше да има😀,но не намерих читава с ASD.

  • TigerHunter
    отговори
    Закарай я при някой майстор на хидравлични Ситроени. Ако си от София, при Ясен.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    Между другото, тая кола има ли ASD? И ако да - работи ли?

    Остави коментар:


  • motor_men
    коментира - отговор
    Ако проработи помпата , повдигни предварително автомобила отзад на крик , защото има вероятност да да избият уплътненията на амортисьорите. Този автомобил без работещ нивомат не може да се кара , много вероятно да са подменени пружините.

  • Driftacha
    отговори
    След всичките нови части,които смених по нивомата,ми се иска да го възстановя.Автомобила е запазен и ми се иска нивомата да работи.Ако помпата е износена,предполагам по-добрия вариант е да се търси работеща такава?Знам че на бензиновия и дизеловия двигател са еднакви,тези които стоят на разпределителния вал.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X