Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбинирано окачване между пружина и ресор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Тая концепция си има наименование - Лайноягодка.
    Може ли да споделиш корените на етимологията?

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Помислете за въздушни възглавници. Комплект от 2 бр. струва 100тина лв.
      Ако питате гугъл за "въздушни възглавници кемпер" ще Ви даде изобилен снимков материал за размисъм и действие.
      Системата работи добре с ресьори и при различен товар се помпи с различно налягане.
      А при офроуд ситуации с тръни и клони как се държат "възглавниците" - не се ли късат или пукат?

      Коментар


      • #33
        Забелязах е една друга тема, че има вариант за въздушни възглавници с регулиране, което ме устройва още повече от пружината, но там се говори за колеги Гого и Коча-знае ли някой още дали за занимават с това?

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Аз до колкото знам всички въздушни възглавници са с регулиране, според зависи колко ги напомпиш.Сега остава само да прикачиш компресор от ЗиЛ и да му намериш място някъде в огромния двигателен отсек на СуперУАЗката, хем после и спирачки на въздух може да добавиш и съединител, нали вече построихме прототипа и мислим за комфорт?

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Компресор ще ми трябва за принудителния блокаж, така остава само къде да го сложим. Всъщност няма още прототип, а определени възли ще бъдат пробвани предварително на прототип, а онова нещо ще е модел 1.

      • #34
        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

        Пак повтарям ( както казва Чичовото) : не 4 , а за 5 ( пет ) кубика говоря . Три поредни години . Ама той не вози дърва и само на мен де. С подобен "транспорт" си изкарва хляба от години .
        ... а дали ме е метнАл , ти как мислиш - бат` ти Владо д`ъл може да мери с рулетка и д`ъл е учИл как се пресмята обем на каруЦерия на УАЗ-ка ?

        ..и пак да вметна : ако някоЙ панагюрци четат тука - със сигурност знаят за кой човек говоря . Той е известен образ в градчето .
        Би ми било много интересно да го видя това нещо на живо... Или поне на снимка...
        Преди години като рязахме нашта гора, акация, возехме с трактор с ремарке. Съвсем стандартно българско, очукано, качва 4 тона. Първият курс беше с 10 кубика, личеше му че сме го претоварили...
        Питах сега един апапин дето е отдавна в тоя бранш и ми доставя на село, имам му пълно доверие между другото. Казва че може и той е качвал 4 или 5 кубика, ся в тонаж кой да ти каже. После се чупи всичко, май само рама не е чупил. Та той е строшил поне 5-6 ужаски, ма то при него и уралът се трошиВ В 

        В 

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Ти хубаво даваш акъл на младите, ама да си знаят, че при такава конфигурация ще има "падни - стани" на всеки дънер и бабуна. Но "млади" казваш, фитнесът на открито е полезен за здравето им

        • jordanov sv
          jordanov sv коментира
          Редактиране на коментар
          Има млади, които не са зелени и за тях не ме е страх. Аз даже и работя с такива. А за конфигурацията затова разказах и с пълни подробности щото и мен ме беше страх да няма падни-стани, ама ей го на - нямаше. Всеки си има глава на раменете и може да си я ползва както си иска.

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Хубаво ги разисквахме младите и кубиците, ама някой така и не каза има ли такова чудо като въздушни възглавници за офроуд?

      • #35
        Е нали един кубик е под 500 кила?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Корк ли ?..............

      • #36
        Това може ли да е вярно ???Не питам уазкаджията !При 25% влажност, теглото на 1 стер (пр.куб.м) по дървесни видове е в границите на:

        габър : 420 до 480 кг ;

        дъб : 380 до 450 кг;

        бук и ясен : 360 до 450 кг;

        бреза и клен : 300 до 380 кг;

        борове : 300 до 380 кг;

        смърч и ела : 260 до 320 кг

        Коментар


        • Vlado_Ts
          Vlado_Ts коментира
          Редактиране на коментар
          При 25% влажност е възможно да е вярно . Но 25% влажност означава, че дървата са брани лани .

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Аз знам, че суров дъб(тук му викаме меше-от турски) тежи 800 кила на пространствен кубик, наредени добре. Редени като за нас си. С максимално запълване на кухините.
          А каквото има криво-слага се отстрани на купа. За да не надува излишни фигурата, като е до купа-горския ще го види и вкара в сметката.

          На ГАЗ 53 бордова сме товарили по 8 кубика, смесено. И дъб и бук и габър, че и малко липа. Малко зор виждаше по баирите, ама си излизаше.

        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          При превоз на технологична дървесина сме проверявали през кантар (за ориентир) преди да натоварим вагоните. Прясно отрязана иглолистна (пространствен) 600-700кг. след месец през лятото -под 500кг. ,широколистната (основно бук) прясно отрязани(подреждането е сравнително плътно при бука) 650-750кг.,а след месец около 500кг.При нормалния, (промишлен) дърводобив има технологични процедури, които удължават престоя на стифираната дървесина в обекта и влажността пада още в сечището.

      • #37
        Някой да ползвал тази марка въздушни възглавници - Blackstone ?
        Прикачени файлове

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X