Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

    Ако ще се слага цял мост... само преден не мога да купя, предполагам,понеже няма да съвпадат предавателните числа.
    Джипката имаше ЛСД заден 8ца купих друг с блокаж и си поръчах механичен блокаж за задния диф. Сега ако трябва да го сваля и да взема нов ще имам купчина мостове и въпроси. Наистина някакви идей ще са много полезни.

    Коментар


    • #17
      От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

      Ми ето:

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      Имаше.... ние я правихме, като Иван от радиал отказа да разбере че тази кола няма да може да носи 35" гуми и така стана мелачка на преден диф.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

        Първоначално публикуван от vda.EMPEROR Преглед на мнение
        Ако ще се слага цял мост... само преден не мога да купя, предполагам,понеже няма да съвпадат предавателните числа.
        Джипката имаше ЛСД заден 8ца купих друг с блокаж и си поръчах механичен блокаж за задния диф. Сега ако трябва да го сваля и да взема нов ще имам купчина мостове и въпроси. Наистина някакви идей ще са много полезни.
        С какво предавателно число са ти мостовете?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

          41 на 10 или 43 на 10 не съм съвсем сигурен. Скоро ще знам 100%

          Коментар


          • #20
            От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

            Е те-такова чудо при Nissan не знам да има. 3.9, 4.11, 4.375, 4.625, 4.875 са.

            Конкретно 200мм преден от Терано 1 може да се намери на 4.375 и 4.625.

            ...но при положение че искаш големи гуми, редно е да се позамислиш за смяна на към 4.6 поне. Тогава - заден от Терано 2 бензин H233B и преден от терано 1 200мм.

            200мм имам, даже е с Quaife касета. и 4.625 и 4.375.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

              4.6 много ще скопи скоростта на асвалт. Иначе респонса в гората ще е много добър. Но трудно е да имаш и двете.

              Коментар


              • #22
                От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                Дифове от терано не си струват разправията според мен особено като се гонят 35ци. Като цяло няма смисъл да се правят такива щуротии с неизвестен резултат по тая тойота. Къса 90тка с агресивни 33ки в гората си е перфектна особено ако и се метне и един преден блокаж. Ако много се държи на големи баници по-скоро да се смени джипа с нещо, което си е с цели мостове и да се гради от там. В нашата група има две 90тки с 33ки и са много прилични.


                Коментар


                • #23
                  От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                  Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                  Дифове от терано не си струват разправията според мен особено като се гонят 35ци. Като цяло няма смисъл да се правят такива щуротии с неизвестен резултат по тая тойота. Къса 90тка с агресивни 33ки в гората си е перфектна особено ако и се метне и един преден блокаж. Ако много се държи на големи баници по-скоро да се смени джипа с нещо, което си е с цели мостове и да се гради от там. В нашата група има две 90тки с 33ки и са много прилични.
                  Точно това имах предвид и аз в началото на темата.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                    Днес си купих 9''диф от Toyota Tundra 5.7 За него има различни рингове и пиниони. Стоково е 4.30 до колкото ми казаха. Ще проверя. Мисля че той ще държи на 35ци и газ. Ще си запазя конфигурацията понеже всичко и е ново от рейка до тампон. Сега ще мисля как да го монтирам. И кой да ми направи предавателното число или от къде да си купя, ако се налага.
                    Скоро ще отворя голямата тема с проекта, като се изяснят някой технически неща, които ме бутат. МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА, оценявам го и ако с тундровия диф казуса се реши ще стане много приятно!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                      35ците ги искам, защото ми харесва как седят 35X12.5R15 на 7jj джанта леко издути правят пропорцията много красива. Масово са 16/17 джанти,а 15ката която е малко по-тясна 7jj седи много красиво с 12,5 дебелата гума нe 10.5 дебела както я дават стандартно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3542.JPG
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5822201 ето я ..надеждата...


                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                          Преди да платиш джанти 15" виж дали няма да упират в спирачните апарати.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                            Сложил съм ги на колата даже с малко по-големи дискове отпред... само още не съм купил гумите сега е с 32ки.


                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                              Идеята за тундров диф много ми допада. Изглежда като кардинално решение на проблема.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                                А, каретата на полуоските?
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X