Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

    Получавам разнородна информация. Или 7,5 преден, като при 4рънра или 8ца преден. Задния би трябвало на всички да е 8.
    Главно ме интересува предния. Казаха ми, че е слаб и се чупи лесно, след като разбера, какъв е ще търся опции за подсилване или подмяна.
    Превозното средство ще движи на 35ци и ще има около 550N въртящ момент.

  • #2
    От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

    7.5,и да слаб е.

    Коментар


    • #3
      От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

      За 35ци и 8" е слаб,хеле пък с този въртящ момент.Асматичния 2,4 на 70та серия троши дифове с по-агресивни 32ки.
      Други мостове трябват,освен ако не я правиш кафеджийка.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #4
        От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

        Какъв друг мост би могъл да се сложи или говорим само за смяна на диф_а
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

          Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
          Какъв друг мост би могъл да се сложи или говорим само за смяна на диф_а
          Дори и да има по-як диф за отпред,не вярвам,че има карета,които ще издържат на 35" гуми,та затова,не случайно говоря за "мостове".Знам,че 90-ката отпред е с независимо окачване!
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

            Като ще се слага на 35"-ци, значи ще се прави за гората, което пък ще рече, че си е за цели мостове, а поне Тойоти с цял мост отпред бол.
            Ако ще е кафеджийка, няма проблем.
            И на мен не ми стана ясна целта на мероприятието.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Като ще се слага на 35"-ци, значи ще се прави за гората, което пък ще рече, че си е за цели мостове, а поне Тойоти с цял мост отпред бол.
              Ако ще е кафеджийка, няма проблем.
              И на мен не ми стана ясна целта на мероприятието.
              Само че "бол" има с десен диф, с ляв тЦ.


              Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                Само че "бол" има с десен диф, с ляв тЦ.
                Точно казано. Варианта е да се обръща преден мост, правено е.

                Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                Какъв друг мост би могъл да се сложи или говорим само за смяна на диф_а
                Проблема не е в дифа (касетата) а в корона и пиньон. Ако проблема е в касетата се решава лесно.

                П.П. Иначе по темата - с 7.5" Корона отпред са леките 7 серия, новите "тежки" 7 серия, 9/120 серия, дори има 100ци с такава корона. На 2700кг (почти) тегло. Смятайте. Например Серия 200 е с 9" отпред.

                Коментар


                • #9
                  От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Само че "бол" има с десен диф, с ляв тЦ.
                  Не си ме разбрал. Има бол Тойоти с цял преден мост от които може да си избере според нуждите.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Не си ме разбрал. Има бол Тойоти с цял преден мост от които може да си избере според нуждите.
                    Не, ти не си го разбрал. 9/120/150 серия са с ляв преден диф, като Рънер, Такома и т.н, за разлика от 7х и 80/105 серия, които са с десен преден. Съответно раздатките са други и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Не, ти не си го разбрал. 9/120/150 серия са с ляв преден диф, като Рънер, Такома и т.н, за разлика от 7х и 80/105 серия, които са с десен преден. Съответно раздатките са други и т.н.
                      Май и ти не си ме разбрал, просто си взима Тойота с цял мост, ако ще му трябва такава според мераците за ползване.

                      ... иначе, тук имаше нЕкъв пич от Радиал който май беше точно с 90-ка на 35"-ци, но не мога да се сетя имаше ли тема за нея или само беше писал тук-там.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-10-19, 22:44.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                        Питането бе какво да се направи с 95цата в случая.

                        Те и руснаците качват 95ците на 35 гума но с мостове от Патрол или 60/7х серия с 9.5" отпред.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ...но не мога да се сетя имаше ли тема за нея или само беше писал тук-там.
                          Имаше. Ама не ме питай къде е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Май и ти не си ме разбрал, просто си взима Тойота с цял мост, ако ще му трябва такава според мераците за ползване.

                            ... иначе, тук имаше нЕкъв пич от Радиал който май беше точно с 90-ка на 35"-ци, но не мога да се сетя имаше ли тема за нея или само беше писал тук-там.

                            Имаше.... ние я правихме, като Иван от радиал отказа да разбере че тази кола няма да може да носи 35" гуми и така стана мелачка на преден диф.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви диференциали има Тойота Ланд Крузер 90 къса база 3л Дизел?

                              Джипката ще се кара агресивно да, ще се разшири за да е стабилна и ред други неща. Ще отворя отделна тема за целия проект. За сега всичко ми е ядно освен, какво да го правя този диф предния.
                              Мога да му поръчам корона и пинион, някакви по-здрави и автоматичен блокаж, за да не се засилва да подскача. Ще сложа и хъбове за да не го тормозя ако няма нужда.
                              Казаха ми че от Нисан Навара първа генерация се взима всичко с р200 диф не 180 и ставало здраво, но тогава предавателните числа ще са различни и ред други главоболия . Мен вече цялата предница ми е направена с носачи и всичко полиуретан навсякъде, само дифа не знам, какво да го правя. Ако мина на цял мост, като излезна от гората повече от 100 120по полетата няма да мога да карам без риск ... а съм свикнал с предишната джипка и е готино. Отделно съм увеличил и дължината/междуосието, за да е по-стабилна на скорост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X