Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

    Как никой бе, всички са наясно, само Терзиев не е.
    Наясно е де, ама мрънкането и търсенето на друг виновен е тъй сладко...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

      Всичко е ясно и казвам нещата както са си. Клиентът официално от компетентните власти - на май..та си, бизнесът официално задгаражен, имам последно предупреждение за бан. Нещо не съм съвместим с форума тука, а не мога да съм полезен на колегата за дето пита какво животно му наакало градинката. Такие вот дела, чудя се да отворя ли тема за хвалебствия, един стругар направи почти невъзможното за да стане на моя, ама ще го изтриете за реклама. Цяло чудо е да намериш някой да ти свърши работа, това лято един строител ме направи на 5 стинки, викане и зеене 5 мин. Само дето не се псувахме. Имал съм наглостта да предположа че е за ден-два работа, и после му се извиних, щото нямам на идея да давам зор. Бизнесът реве за работници ама пари не дават, работливите бягат за 5К евро заварчици в UK, останалите си правим сервиз в гаража. Щото сме принудени да караме дръгели, дето англичаните освобождават от данъци, водят ги за антики с колекционерска стойност. Не дай си Боже да си потърсиш правата в страна от ЕС. Току виж ми лепнали някое дело за подронване на задгаражен авторитет.

      Коментар


      • #93
        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        Всичко е ясно и казвам нещата както са си. Клиентът официално от компетентните власти - на май..та си, бизнесът официално задгаражен, имам последно предупреждение за бан. Нещо не съм съвместим с форума тука, а не мога да съм полезен на колегата за дето пита какво животно му наакало градинката. Такие вот дела, чудя се да отворя ли тема за хвалебствия, един стругар направи почти невъзможното за да стане на моя, ама ще го изтриете за реклама. Цяло чудо е да намериш някой да ти свърши работа, това лято един строител ме направи на 5 стинки, викане и зеене 5 мин. Само дето не се псувахме. Имал съм наглостта да предположа че е за ден-два работа, и после му се извиних, щото нямам на идея да давам зор. Бизнесът реве за работници ама пари не дават, работливите бягат за 5К евро заварчици в UK, останалите си правим сервиз в гаража. Щото сме принудени да караме дръгели, дето англичаните освобождават от данъци, водят ги за антики с колекционерска стойност. Не дай си Боже да си потърсиш правата в страна от ЕС. Току виж ми лепнали някое дело за подронване на задгаражен авторитет.
        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        "Е човек тук мисля че си прав Ако си поръчал точно определено нещо а са ти изпратили друго - ми естетвено че ще подменят за тяхна сметка...Ама чак пък да не искат да ти продават?! Ти да не си казал че искаш да ги бомбиш заради закъснението от обърквацията примерно? ама и си прав да ги псуваш тогаз..." ........................... Не сме се карали изобщо, нито са правили проблем заради замяната. Дори се учудих, че платиха куриера, викам си бреей, бяла държава ще ставаме един ден! Следващия път - хой, дори не отговарят. Явно им излиза на компа "калпав клиент". ................................. "Бе много енергия нахалост бре отде я вземаш?! Представяш ли си ако я впрегнеш в нещо полезно? Или ако няма работа може винаги да гониш мадами бре..Отморява и е приятно.." ................................... Кво са ми направили мадамите, че да ги гоня? Аз нямам задгаражен бизнес, че да гоня ората. Иначе за енергията - ако не ме бяхте разкандърдисали - щях в поне 10 форума да ги похваля тия принципни момчета, че и данъчните да се пробвам. Разгеле, може аз да съм кривия, и ето, всяко зло за добро.

        Свиквай бе човек. А и има накъде да се развиваш. Един познат се "оплака", че са го отсвирили от амазон, което мислех, че е напълно невъзможно.

        Коментар


        • #94
          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
          Всичко е ясно и казвам нещата както са си. Клиентът официално от компетентните власти - на май..та си, бизнесът официално задгаражен....
          Ще попитам в прав текст- психични отклонения имате ли?
          Какво очаквате да направи кзп, след като Вие и сервиза не сте имали абсолютно никакви взаимоотношения.
          Вие сте свалили и явно доувредили някакъв чарк от вашата си кола и за това е виновен някой друг????
          Като не можете не пипате - елементарно е.
          Все едно да тръгна сам да вадя апандисит на жената и после да подам жалба срещу “спешно отделение” щото там на екрана и на приказка изглежда елементарно, пък аз съм бахтисал жената....

          Ако са ви продали нещо и не са ви издали стответните документи може да твърдите, че има нещо “задгаражно”
          Ако сте занесли някакъв ремонтен комплект купен от някъде си и сте искали с него да ремонтират въпросния апарат е съвсем логично да ви откажат, защото после ще искате и гаранция, ама това, че сте поръчали ремонтен комплект от китай за 25ст вече няма да го помните и пак сервиза ще е виновен.

          “Ама пийте ги тея хапчета бе дами и господа” както беше казал един професор
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #95
            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

            Отиваш им диван чапраз с оригинални части, закупени от официалния дилър. Не, трябвало да купим от техните, дето май ги леят зад гаража. Производство на каучукови изделия пише. Ако ти би предпочел да си повериш живота на гумичка излята в индустиалната зона, дето и име на фирмата няма - някои го предпочитат оригинално. Сигурно ги е жегнал фактът, че съм им спестени 20 лева оборот. Сигурно техните са по-маркови, нямам идея какво качество са, ама пуста манящина, робуваме на марка и туйто.

            Коментар


            • #96
              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

              Добре де, толкова ли не можеш да се поставиш на мястото и на отсрещната страна?!
              Вършиш някаква услуга, идва клиент, който съвсем неочаквано ти иска тая услуга при условия, при които извършването и е невъзможно, или най-малкото много съмнително...
              Със сигурност за почти всяка услуга може да се измисли сценарии, при който вършещият да бъде възпрепятстван да я предостави, това трябва ли да го прави виновен?! Трябва ли да изкара всеки един списък с хипотези, при които не би могъл да си извърши услугата, за да бъдат предупредени предварително клиентите, кога какво да не правят/правят, и кога кой носи отговорност?! И колко ли дълъг трябва да е този списък, за да обхване всички възможни житейски ситуации?!
              А дори да има такъв списък с най-основните положения, когато той не е необходим ежедневно, и клиентите не правят често някакви по-странни изцепки, то показването му на всеки клиент, без изрично поискване, е естествено да отпадне.
              Да питам, ако ти бяха показали някакъв такъв кратък регламент, закачен на пожълтял от висене лист хартия на стената, на който не си обърнал внимание, дали щеше още да ги обвиняваш?!
              Не, че и да няма такъв, можеш да имаш претенции...като им носиш някакъв разглобен възел, без изрично да е необходимо или указано... те все пак ремонтират цели възли и такива трябва да получават... Иначе можеше да ти лъснат частите, да ти вземат парите, и да ти ги върнат пак по отделно...ходи си ги сглобявай...
              Дори само това, че ги караш да работят с твои части е достатъчно да ти откажат услуга! И са си в правото, защото гаранцията я дават те, а гаранция, че въпросните части са качествени, няма от къде да имат.

              ПП: Пробвай някъде в Германия с твои части...даже цели възли, може и оригинални, чисто нови, с документи.... Това от опит, накрая си свърших ремонта сам, и въпреки това ми излезе колкото в нормален сервиз като пари.
              Последно редактирано от cecoa1; 18-09-19, 21:00.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #97
                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                След като имате капацитета да си изберете и купите части , значи имате и капацитета да си ги монтирате сами. Защо тогава ходите въобще при специалисти да ви вършат работата?
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • #98
                  От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                  Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                  Отиваш им диван чапраз с оригинални части, закупени от официалния дилър. Не, трябвало да купим от техните, дето май ги леят зад гаража. Производство на каучукови изделия пише. Ако ти би предпочел да си повериш живота на гумичка излята в индустиалната зона, дето и име на фирмата няма - някои го предпочитат оригинално. Сигурно ги е жегнал фактът, че съм им спестени 20 лева оборот. Сигурно техните са по-маркови, нямам идея какво качество са, ама пуста манящина, робуваме на марка и туйто.
                  Странно, до сега каквото и да съм правил (разбирай да са ми правили по ппс) винаги нещата са стояли по следния начин:
                  Карам ппс в сервиз и казвам “чува се това и това, усеща се това и това” искам да откриете и отстраните проблема, части си пазарувате Вие, взимайте нещо качествено защото после гаранция ще търся от вас.
                  И до сега схемата работи и не съм имал проблеми.

                  Тоест ако ще пазарувам от официалния дилър оставям колата в официалния сервиз.
                  Щото вариант за дефектна част винаги има (дори и оригинал на оригинала на оригинала да е) и после ще има “ама тая част ти ни я донесе, тя е скапана, търси си гаранция от там дет си я купил”

                  Части не купувам, акъл на майстори как да си вършат работата не давам.
                  Е ако видя, че е някой като Вас, купил подемник щото му писнало и взел да го раздава майстор просто си изкарвам (или товаря ппс на платформа) и го карам където знам, че работят съвестно.

                  Аз за това последните 10г ползвам един и същи сервиз. Няма как да стане “ама това предния майстор го е преебал” щото колата от как е кола ходи при един майстор. Но като ми каже “накрайника е за смяна - какъв да поръчам” отговора е “какъвто ще си поръчаш за твоята кола с която си возиш децата”

                  Айде със здраве.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #99
                    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Ще попитам в прав текст- психични отклонения имате ли?
                    ....

                    “Ама пийте ги тея хапчета бе дами и господа” както беше казал един професор
                    Недей със лошо. Ванката е неординарна и многопластова личност, с нееднозначен житейски път. От време на време малко нали таковата, ама аз го отдавам на факта, че е изкарал тежка казарма (6 месеца, щабен писар - човеко е минал през месомелачката). Но през повечето време е забавен и безобиден. Съвременен Павел Корчагин.
                    Последно редактирано от windwarrior; 18-09-19, 21:05.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                      Ма това не пречи двама души за 5 дни да врътнат 300 мнения и свършат работата на останалите кибици
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                        "Дори само това, че ги караш да работят с твои части е достатъчно да ти откажат услуга!" ........... Дори само като чуя някой да отказва да работи с оригинални части - бягам надалеч и не се обръщам. Ама кой да ти знае. Спирачният апарат понякога се нагрява сериозно, и се не знае на колко ракии е бил като е мешал каучука преди да лее. Въпросният майстор е само глас по телефона, от блока е вадено само буталцето и коментирания блок дори не е наближавал сервиза, камо ли да са го виждали. Буталото може да влезе обратно само с 2 пръста дори без инструменти. Ако имахме това инфо нямаше да познае, че е вадено. Най-лесно е да обвиниш клиента, много работа имали и не им се разправяло и т.н. Ако не ме бяхте озаптили можеше да им понамалее работата и да не се мъчат, ама всяко зло за добро. По цял ден се разправят с клиенти дето не са монтьори, и с 2 думи ако си бяха казали изискванията нямаше да има тая тема. Монтьорът не ме познава, щях да отида с данъчни, и ако и да се набутам и глобичка можеше да отнесат. В случай, че не дадат фискален бон. То име на фирмата не пише, да не ми се сърдят, че са задгаражници. Един познат фалира след такова посещение, и затвори сервиза. Не знам колко е глобата, ама половин година я изплаща. Кривата работа беше да намеря фрезерче, иначе ич не е зор за безценните им услуги, един ключ 19-ка е целия инструментариум, и обилно мамата лелята и до девето коляно.

                        Коментар


                        • От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Недей със лошо. . Съвременен Павел Корчагин.
                          Не е с лошо. Просто простотията ми идва в повече.

                          Коментар


                          • От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                            И като прецакаш фирма, която съществува само за да е по-изгодно на бедния потребител, кой точно ще спечели от това???
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                              Пенчо, пусни донос, Чавдар официално ми е вдигнал мерника. Явно спазването на форумните условия не са достатъчни, трябва да се харесам на всеки поотделно. Не знам какво те задължава да четеш темата, но може би Интернет ще стане едно по-добро място, ако няма такива теми. Тъй че допринеси за един по-хубав свят, вместо да ме обвиняваш в логорея, след 13+ хиляди твои поста. "Моля другарко, пък той неще да пазарува изделията на бай Герги трите мастики, моля да се накаже, за да няма повече прецеденти". Не знам с какъв акъл ще предпочетеш някой да ти лее каучука в някое мазе, и да фърляш боб дали няма да се разтопи като слизаш от Троян-Кърнаре. Или пък да замръзне зимата и да почне да задържа накладките. И с хапчетата и без хапчетата аз пазарувам оригинални части, явно тука не се толерира това. Никак не те карам да ми четеш простотиите, стига се оплаква, ами направи нещо реално, каквото ти предложих горе. Не ми се брои, ама ако не беше писал нямаше да сме на 6-та страница в момента.

                              Коментар


                              • От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Не е с лошо. Просто простотията ми идва в повече.
                                Е да де, ама Ванката се самонавива като сейко. Ако нямаше кой да му опонира, темата нямаше да е 100+ мнения (and counting), а преко сили 10-15. На него тва му е тактиката.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X