Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

    Хубаво де
    Можеш ли да опишеш събитията стъпка по стъпка?

    И един бонус въпрос - с кой акъл пипате спирачки ако нямате идея как се ремонтират? То затова е забранено да си правиш колата пред блока.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

      ''И един бонус въпрос - с кой акъл пипате спирачки ако нямате идея как се ремонтират? То затова е забранено да си правиш колата пред блока."А да си дойдем на думата. Имам си на идея къде е опасно да барам. Затова е темата. Иначе нямаше да четете това. Търся сервиз.

      Коментар


      • #18
        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

        Ако търсиш сервиз, какво точно е оплакването от тия в заглавието?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ако търсиш сервиз, какво точно е оплакването от тия в заглавието?
          Абе аз го разбрах.Човека просто се оплаква че е бил подведен от въпросната фирмичка и не е свършена работата.В резултат от това се търпят вреди - МПС-то е на трупчета.
          Сега в моите очи е малко спорен въпроса дали е подведен или не... Защото все пак не знаем какво са говорили и прочие.
          КЗП няма отношение в случая - нито са вземани пари нито има документи някакви нито изобщо са докосвали МПС-то...
          Просто... клиента е считал че работата е лесна - сваляш апаратчето носиш го оправят го и го закачаш.Нищо работа...
          Ама...не станало...Това е

          Коментар


          • #20
            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

            КЗП ми приеха заявленето. Малко са нещата от които се насмитам толкова категорично. Ако ми отговорят ще цитирам.

            Коментар


            • #21
              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

              Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
              КЗП ми приеха заявленето. Малко са нещата от които се насмитам толкова категорично. Ако ми отговорят ще цитирам.
              Е то винаги ги приемат! И то с радост! Ама съм сигурен че нищо няма да направят.

              Коментар


              • #22
                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                Квото такова от КЗП. Ще дъним до откат. Ще пиша!

                Коментар


                • #23
                  От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                  Забавна тема. Някой се е надценил.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #24
                    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Забавна тема. Някой се е надценил.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                      На подобно нещо съм бил свидетел, само, че във фирма за ремонт на хидравлики. Аз си чакам поръчката, да ми я изнесат и влиза човекът и носи помпа. Приемчикът я оглежда, извиква още един работник, двамата гледат и казват - тази помпа е с отчупено парче при изходящ маркуч високо налягане и отделно видимо е тръгнала да се пука по корпус, няма да я приемем за ремонт. И се почва - а защо ме карахте да я свалям, пък тя работеше, въпреки, че течеше, ама ако не умете какво изобщо правите тук. Дайте ми управител, КЗП, ББ и сие. Хората учтиво се опитваха да му обяснят, че нямат мобилен екип, да обикаля строежите и да гледа повредата на място, да демонтират сами частите, нямат такава практика и ремонтират това, което им е донесено.

                      ..... е докато не обърнаха от учтиво на майки, тоя човек не миряса. Когато му завря главата, на обясним за него език, сигурно видя, че не е прав и си излезе.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #26
                        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                        Да накараш клиента си да си разглоби сам спирачна уредба си е... не мога да намеря точната дума, айде да кажем малко българско. Не знам дали не е незаконно. Всички ровим по колите си, няма лошо, ако знаеш какво правиш. Такова ни е дереджето. После да му кажеш да се оправя, поради резултат на техните заръки - това е некоректно. Не е кой знае каква кавга, дребна работа като цяло, ама утре някой няма да сглоби хидравликата правилно, защото не му е работа да пипа там. И айде вода в мелницата на какъв беше оня състезател, дето искаше да забраняват малките сервизи. Чакам да видя КЗП какво ще кажат, в смисъл дали е незаконно да искаш да ти носят спирачен апарат на крака. И да мине време да ми отлежи в главата. Аверчето си оправи машината и забрави, на мен не ми е минало още. Тая случка извади сума ти лошотия - е гледай - стари никове се раздвижиха, вчера предупреждения за банове, изобщо една лепкава субстанция удари вентилатора.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                          Не познавам фирмата, но ремонтни такива, рядко идват да ти демонтират частта от колата.

                          Шлайф центрове приемат, глави, колянове валове - но не идват да ти свалят главата от колата.
                          Кормилни рейки също се носят за рециклиране свалени, никой няма да отиде и да ти лежи под колата/камиона/трактора, за неясен резултат, освен ако ремонта не е десетки хиляди левове, на примерено кариерен багер.

                          Съвсем нормално нещо е тази практика.

                          А как процедира обикновен гражданин? Поръчва си пътна помощ/гондола, кара си техниката до сервиз който ще му свали детайла, който ще се праща за ремонт и с този свален детайл отивате в съответно избрана фирма. Дали ще е за спирачни апарати, хидравлика или турбина всъщносте е без значение.

                          Едва ли от фирмата са поискали точно вие, сам и с тръба в ръка да сваляте апарата. На тях им е важно този апарат, да стигне до тях и те да преценят възможен ли е ремонтът му.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #28
                            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

                            Едва ли от фирмата са поискали точно вие, сам и с тръба в ръка да сваляте апарата.
                            Точно тук е разковничето .
                            Но иначе се палим,законно ли е,не ли и КЗП занимаваме.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                              Хубаво де, свалил си някак си агрегата, и после те натирят да се оправяш. Щото не си го направил както трябва? Били много принципни и взискателни. От известно време ми се налага да работя с подобни гаражни фирми. 4 от 5 са неадекватни. Примерно на третия ден ми отговарят, или ме разкарват 3 пъти по 30 километра, за да ме назидават накрая що не съм направил това и това. Все едно съм на работа при тях и очакват професионална компетентност. Като са толкова взискателни - да не карат клиентите да си бърникат машините, щото после тая кола става недвижим имот, в резултат от заръките им. Имаше някаква клауза в ЗДВП, че нямаш право да ръчкаш по спирачки и кормилна уредба. Ама да не се правя на юрист, чакам КЗП да видя ще вземат ли отношение, или ще ме оставят да ги размъквам тия по още 10 форума. Да не се окаже утре някой друг в ролята на притежател на недвижимост по неволя. Утре като се развинтят болтовете дето ги е завивал някой земеделец примерно, и връхлети със 100 срещу тебе и семейството ти - от оня свят ли ще ги връщаш през КЗП? Аз лично за пръв път чувам сервиз да ти изисква да смъкнеш сам някакъв чарк и да им го занесеш. Може и да изоставам от тенденциите, не знам. 700+ човека са се избили миналата година по пътищата родни.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                                "Точно тук е разковничето .Но иначе се палим,законно ли е,не ли и КЗП занимаваме." ................... Има един такъв лаф "Я не си легам с държавен вестник". През ден чувам подобни изявления, в ролята на потенциален клиент - "ТИ защо не така", "ТИ защо не онова". Всичко това след като 2 пъти съм им ходил на крака след уговорка, вдигам се от майната си, и тоя взискателния дори не се появи. Както е тръгнало - утре ще почнат да подвеждат под отговорност клиентите. Оня ден ми отказаха гаранция на един Райдер, щото нямал модел. Продават ти нонейм изделие, и после го считат за валидна причина да откажат гаранционен сервиз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X