Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупен ресор,защо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Счупен ресор,защо

    Колегата си го има шок тампона, даже при тези бусове е взет доста насериозно, ако го нямаше, няма шанс да се прибере

    Коментар


    • #32
      От: Счупен ресор,защо

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Точно поради тази причина , направих това ...
      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=187828... да не допусна огъване в обрата посока и от там да се стигне до счупване на ресьора.
      Гледам от тази тема за нов ресор от 160 лв.
      Този счупения със все отстъпка ми дойде 390 лв за един брой
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Счупен ресор,защо

        Ее,понякога се прецакваме ,нема начин !Иначе се варат ресорите ,но за закърпване ,на заварен
        ресор доверие нямам ,обикновено се чупи до заварката.Предпочитам шиниране на счупеното место със широки и дебелостенни планки от шина ,разпробити и стегнати със шпилки.Това важи само. за аварийно придвижване ,така бях 1 ден ,докато дойдат ресорите.Коването е студено шпренгване .Шпренгвал съм като чирак монтьор така и става,ма е много млатене .Топло коване на ресори с каква цел?Освен ако е поръчков ресор с преправяне!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Счупен ресор,защо

          Възстановяваме счупени ресори.
          Без проблеми.
          Има си технология по която се прави. Ползват се специални добавъчни материали.
          С обикновен електрод - нестава.
          И ремонта в сравнение с новия е около 20-30% от цената.
          Който иска - може да пробва. Който невярва - да не се упражнява по писане.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #35
            От: Счупен ресор,защо

            Дано тебе те чуят, колега, понеже мен ме анатемосаха в една друга тема по въпроса за възстановяване на ресори.Явно е против църковните канони.

            Коментар


            • #36
              От: Счупен ресор,защо

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              Дай снимка на крика. .

              54 см.вдига ,сложен под предния мост на Галопера ,гумите висват във въздуха за отрицателно време.


              Последно редактирано от Roninn; 29-06-19, 18:19.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Счупен ресор,защо

                Екстра е, а откъде го купи?

                Аз имам подобен на райдър, вдига около 48-50см, около 30кг. но се налага да подлагам минимум 10Х10х10см. трупче. Иначе от средата нататък, колкото и да помпиш все по-бавно и по-малко вдига.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • #38
                  От: Счупен ресор,защо

                  Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                  Екстра е, а откъде го купи?

                  Аз имам подобен на райдър, вдига около 48-50см, около 30кг. но се налага да подлагам минимум 10Х10х10см. трупче. Иначе от средата нататък, колкото и да помпиш все по-бавно и по-малко вдига.
                  Този няма никакви проблеми,и е бърз и нагоре и надолу.Не изпуска поне 30 Мин стоя във въздуха ,всяко зло за добро
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Счупен ресор,защо

                    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                    Възстановяваме счупени ресори.
                    Без проблеми.
                    Има си технология по която се прави. Ползват се специални добавъчни материали.
                    С обикновен електрод - нестава.
                    И ремонта в сравнение с новия е около 20-30% от цената.
                    Който иска - може да пробва. Който невярва - да не се упражнява по писане.
                    Че става ,става ,с темпериран материал .Новото е за предпочитане на ресори от по 3-4листа ,особено ако счупения е основен,с другите става .С основен ресор заварен не трябва да се рискува.При камионите е друго тамо са много .
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Счупен ресор,защо

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Че става ,става ,с темпериран материал .Новото е за предпочитане на ресори от по 3-4листа ,особено ако счупения е основен,с другите става .С основен ресор заварен не трябва да се рискува.При камионите е друго тамо са много .
                      Не са много вече отпред. 1-2 листа. По изключение 3.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Счупен ресор,защо

                        Tова не е шупла, а стара пукнатина, която е ръждясала. Възможно е и другите да имат такива.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Счупен ресор,защо

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Tова не е шупла, а стара пукнатина, която е ръждясала. Възможно е и другите да имат такива.
                          Там са двойни,и да се чупи,кервана много не му пука
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X