Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Щом казваш... нищо че производителят дава това за мярка..
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Щом казваш... нищо че производителят дава това за мярка..
      Хм... Да, възможно е, но ми е чудно как ще се види това нещо, при условие, че накладката и на джипа и на кашкая прави ръб - не взема крайната част на диска (на Маздата ми преди това лъскаше диска включително ръба и там би могло да се забележи такъв фрезенк)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Знаеш ,че внасям дупчени спирачни дискове от Полша. Та съм много добре запознат с цикъла за производство на Спирачните дискове. Баланс машината е колкото едно ЦПУ на размери. При прецизен баланс дели диска на 36 части и може да престърже вътре във разстоянието между двата диска . Практически не го правят ,а се задоволяват само с това ,което показа на снимката. Може някой производител да го дава като репер.

        Коментар


        • От: Мнение за баланс на спирачен диск

          В края на краищата производителя на дискове и на автомобила дават гранични стойности на дебелината, така, че не е задължително да има репер...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Мнение за баланс на спирачен диск

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            Знаеш ,че внасям дупчени спирачни дискове от Полша. ....
            Колко скромно казано..

            Отлични дискове, е по-точно.
            Успех, Жоро!!!

            Коментар


            • От: Мнение за баланс на спирачен диск

              Ба си темата .......отдавна си е за зоната на здрача и досиетата Х.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                Както повечето теми

                Коментар


                • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Ако някой се притеснява от дебаланс специално на дискове или барабани може да ги качи на коя да е машина за баланс на гуми.Центроването е абсолютно същото като при джантите.Слагал съм диск с лисващо парченце за проба на машината и дебаланса беше 10 грама,това я го усетите в колата я не,просто периферната скорост е твърде малка.Колкото до преждевременното кривене на дискове,не е зле шофьора да си изгради някаква култура на спиране.Познавам шофьори с доста стаж зад гърба си,които спускат проходи на свободна,понеже дисковете били вентилирани и не ги бъркала тая работа,за тях никога не могат да се намерят подходящи спирачки.От мен имате още едно мнение в подкрепа на пристъргването,стига стругаря да спази едно елементарно правило и да престърже диска едновременно от двете страни с един захват няма нищо страшно в това,пристъргването на барабани е още по-елементарна операция.За репера и аз мисля че е за износване,така е упоменат в справочниците на ATE а и всички дискове в които съм се заглеждал имат само по едно такова отнемане.А като се замисля може и да изпълнява двете функции без проблем.

                  Коментар


                  • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Проблема на температурно изкривените дискове е че, като ги нагрееш пак при интензивно спиране, ще се изкривят пак на някъде...
                    И пак ще се престъргва..
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      E едва ли има някой който да престъргва едни и същи дискове 3-4 пъти без му светне лампичката че има някакъв друг проблем,пък и така да е операцията е доволно евтина и лесна за изпълнение.Често се случва подари корозия и мързеливи "майстори" на диска да му се налага да легне върху ръждясала главина,е там всички са в шах,диска качен на струг,накладките нови,водачите се движат,пък колата тресе.А проблема се решава кажи речи безплатно с ъглошлайф и камбана телена четка,дори и да не го пише в дебелите книги.А това за температурното изкривените дискове е най-често поради майсторлъка на шофьора и противно на логиката често пъти се оправя след престъргване със струг.Идеята като цяло на доброто шофиране в ежедневни условия е дисковете да не се нагряват до температура при която да се изкривят.За тези на които се налага дисковете да се нагряват яко си има съвсем други дискове и други накладки на съвсем други цени.

                      Коментар


                      • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Другата седмица смятам да престържа предните дискове на джипа.... Не че ще ги слагам отново - просто да си проверя стругарческите (не)способности, щото не съм ги пробвал с десетилетия
                        Често изкривяванията на диска стават при самото спиране - да останеш с натисната спирачка при спрял диск...
                        Затова съм си изградил навик - при интензивно спиране е по-добре да спра още малко по-интензивно с метър-два по-рано, и да оставя диска да се превърти с отпусната спирачка последните сантиметри..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          Масово се продават евтини китайчета в фирмени опаковки. Дискът трябва да бъде маркиран с името на производителя и партиден номер. Това е според изискванията за безопасност.

                          Коментар


                          • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Ба си темата .......отдавна си е за зоната на здрача и досиетата Х.
                            Преди темата да отиде натам да докладвам все пак какво стана. Смених летните гуми завчера и при свалена гума установих, че диска не е хванат с нищо за главината. Има два отвора за болтчета (предполагам), но на главината под него нямаше кореспондиращи такива.

                            Центрирах на ръка диска да застане доколкото може отворите му за шпилките и шпилките да са съосни, монтирахме гумите обратно и вибрацията изчезна.

                            Между другото и задните дискове не бяха захванати за главината.

                            Не знам дали свободно оставения диск е заводски така направен, или при смяната в сервиза не са го захванали за главината, но така или иначе вибрацията изчезна.

                            Поздрави,
                            Георги
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                              Преди темата да отиде натам да докладвам все пак какво стана. Смених летните гуми завчера и при свалена гума установих, че диска не е хванат с нищо за главината. Има два отвора за болтчета (предполагам), но на главината под него нямаше кореспондиращи такива.

                              Центрирах на ръка диска да застане доколкото може отворите му за шпилките и шпилките да са съосни, монтирахме гумите обратно и вибрацията изчезна.

                              Между другото и задните дискове не бяха захванати за главината.

                              Не знам дали свободно оставения диск е заводски така направен, или при смяната в сервиза не са го захванали за главината, но така или иначе вибрацията изчезна.

                              Поздрави,
                              Георги
                              Там захвата е със едни конусни болтове които трудно се развиват от ръждата и в повечето случаи майсторите ги игнорират.
                              Тези болтове са бих казал монтажни.Това че в твоя случай ги е нямало не е толкова проблем а проблема би могъл да е от попадане на някакво твърдо тяло между диска и главината.Иначе там болтовете на гумата си стягат достатъчно и няма как да има проблем от липсата на фиксиращ болт.

                              Коментар


                              • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                ... да престърже диска едновременно от двете страни с един захват няма нищо страшно в това...
                                Ей там е грешката. Освен двете работни повърхности на диска, се престъргва и повърхността, която ляга на главината. Това пак със същия захват. И трите повърхности трябва да са строго успоредни. Всеки диск си има минимална дебелина. Ако след престъргването си над нея, няма лошо

                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X