Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачни дискове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачни дискове

    Здравейте ,
    Преди три месеца смених спирачните дискове на Транспортера. Задните поради наличието на язви с дълбочина 1-2 мм и размер колкото монета от 1 лв. След смяната задните ги оставих в гаража и днес съвсем случайно се спънах в тях. И изненада. От външната страна на диска ,където беше язвата ,се отлепи кръг с дебелина 1-2 мм / до дълбочината на язвата / , по цялата контактна повърхност на диска и отдолу се показа равна и гладка повърхност ,ръждясала, но равна и гладка. Това и на двата диска. Отлепи се все едно ,че е залепена отгоре. Обяснявам си го със повърхностните промени на диска от нагряване и охлаждане ,но чак пък толкаво гладко и равно. Все едно от накладките се е наслоил слой с дебелина 1-2 мм и сега се е отлепил.
    Утре по светло ще направя снимки. Дискът е оригинален на 120000 км. Заден ,колата е с ЕСП и затова е по износен от предния. Ще му замеля дебелината ,но съм озадачен. Моля за мнение ,дали някой е забелязмал нещо подобно.

  • #2
    От: Спирачни дискове

    Този "диск" , който се е отлепил е най-обикновена ръжда.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Спирачни дискове

      Шокира ме точността на отлепването и това ,че е по цялата контакна повърхност откъм външната страна.

      Коментар


      • #4
        От: Спирачни дискове

        Интересна работа.Качи снимките,да видиме.

        Коментар


        • #5
          От: Спирачни дискове

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_FAM3313_1.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5689357

          По светлата част на снимката е остатъка от язвата , поради която ги смених.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_FAM3318_1.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5689358

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_FAM3316_1.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5689359

          А отвътре понърхността е като на това ,което се е отлепило.

          Коментар


          • #6
            От: Спирачни дискове

            Георге, ти чувал ли си за напластяване с износоустойчиви покрития -метални, например?
            Аз поне така го виждам- диск от кремиковска стомана, на който е напластено покритие с по-висока твърдост например.
            Говоря за масово производство. Така дискът е от ефтин матрял, по- скъпо е само едни 2 мм от повърхността.
            Корозията си е казала нейното и образувалата се ръжда на контактната повърхност на основата е отлепила напластената част.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Спирачни дискове

              За първи път, виждам такова нещо. Прилича ми, като наслояване на феродо от накладките.

              Коментар


              • #8
                От: Спирачни дискове

                Аз пък си мисля че шублерът ще си каже. Да не излезе че след отлепянето дискът има оригиналната си дебелина?

                Коментар


                • #9
                  От: Спирачни дискове

                  Дали това е така ,а това се питам. Не съм чувал това да се прилага при спирачни дискове. Те са евтини чугунени отливки.
                  Не взех инструмен с мене ,но ще ги замеря.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спирачни дискове

                    Първоначално публикуван от svetos Преглед на мнение
                    За първи път, виждам такова нещо. Прилича ми, като наслояване на феродо от накладките.
                    Ако е така, то тогава са егати и маспласовите накладки, дето ги е карал преди последните.
                    Щото не личи да има износване по корозиралата част на джелезото- на равничко ми прилича.
                    Преди едни 30 години в габровското МЕИ си играхме с един доцент от катедра "Химия" да правим накладки, на база разни смоли.
                    При лабораторните изпитания не съм виждал такова чудо.
                    Накладки се износваха бързо, диск се изяждаше, изгаряха от топлината, но такова наслояване не сме получавали никога.
                    Затова си мисля за покритие на чугуния.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спирачни дискове

                      Чугунът е по-евтин и по-износоустойчив от каквато и да било друга металургия, която можеш да сложиш под него. Като се добави и рязкото механично и топлинно натоварване все си мисля че никой няма да направи съставен диск.

                      Ама кой знае.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спирачни дискове

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Чугунът е по-евтин и по-износоустойчив от каквато и да било друга металургия, която можеш да сложиш под него. Като се добави и рязкото механично и топлинно натоварване все си мисля че никой няма да направи съставен диск.

                        Ама кой знае.
                        Ясене, прав си, даже когато си седнал! Ама дето викаш- знае ли се?
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спирачни дискове

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Чугунът е по-евтин и по-износоустойчив от каквато и да било друга металургия, която можеш да сложиш под него. Като се добави и рязкото механично и топлинно натоварване все си мисля че никой няма да направи съставен диск.

                          Ама кой знае.
                          Ясене ????
                          А това какво е.
                          Ма да не мислиш че ги знам -просто гугъл.

                          http://www.prospeed.bg/bg/product/4751/67

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спирачни дискове

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Ясене ????
                            А това какво е.
                            Ма да не мислиш че ги знам -просто гугъл.

                            http://www.prospeed.bg/bg/product/4751/67
                            Да де ама ей какво пише производителят:
                            http://www.rotora.com/new-page-1/
                            Освен че ги е покрил с цинк та да не ръждясват в склада.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спирачни дискове

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Да де ама ей какво пише производителят:
                              http://www.rotora.com/new-page-1/
                              Освен че ги е покрил с цинк та да не ръждясват в склада.
                              Е , много си бърз. Ма тука ме хвана. Не разбирам чуждоземски.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X