Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на преден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Блокаж на преден диференциал

    Първоначално публикуван от valchog Преглед на мнение
    Задния шпер или блокаж е пластинчат. Не е 100 %.
    Ако сложа същия и на предния диф дали ще е по-добре или няма да има разлика със заварения?
    При нас редовно се карат машини със заварен заден диф и шпер отпред(даже и аз карам руския джип така вече няколко години)Освен по-добра проходимост нищо не се случва особено .Даже има момчета от Говедарци който карат и със два заварени моста,вярно завиват с по-голям зор но си карат по горите много успешно.

    Коментар


    • #17
      От: Блокаж на преден диференциал

      Туй с двата заварени диф-а звучи страшно.
      Аз моя джип си го ползвам като ежедневка. Повече се кара по асфалт отколкото по черно. Вчера се сдобих с още една скоростна кутия за всеки случай, обаче каретата ми вървят барабар с полуоската и вътрешното каре. Ако започне трошене хич няма да е добре. Още повече съм автоматик, което значи по-бързо износване дискове.

      Коментар


      • #18
        От: Блокаж на преден диференциал

        След почти една година със заварен преден диф мога да споделя впечатления.
        Всичко се получи точно както съм го писал по-рано. Нямам никакви проблеми с карането по асфалт. Няма излишни шумове и вибрации. При включване на всички блокажи е ясно, че завой почти не може да се направи, но това е при по-висока скорост на пръст. На сняг почти не можах да го пробвам щото зимата нямаше почти никакъв. Единствения недостатък който установих при включено 4х4, но изключена една предна полуоска, е че при даване на газ малко по-рязко, джипа тръгва леко надясно (зацепена ми е лявата). Ако асфалта е мокър или е заледен работата става кофти. Иначе на кал е много яко да ти се въртят четирите гуми едновременно. )) Особено на кален баир разликата е огромна.

        Коментар


        • #19
          От: Блокаж на преден диференциал

          А на кален баир със страничен наклон?
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #20
            От: Блокаж на преден диференциал

            Там се подпирам на огледалата и стоповете. ))

            И между другото вчера потънах в едно блато и щях да ти звъня. Ама някак си излязох.

            Коментар


            • #21
              От: Блокаж на преден диференциал

              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
              Стефан Арзатов

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X