Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресе при спиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тресе при спиране

    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
    Здравей, при мен имаше същото тресене при спирне. Мислех като теб и смених дисковете, тресенето намаля, но не изчезна. В крайна сметка се оказаха луфтове в ябълковидните болтове на кормилните рейки. След смяната им всичко заспа. Колата беше BMW 525td.
    Пулсирането на педала няма как да е от разбити шарнирни болтове.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Тресе при спиране

      Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
      ...
      А преди да се появи това сменях един преден лагер. Възможно ли е да не сме го набили равномерно на главината ( с хидравлична преса) и да има биене настрани при въртене?
      По-скоро вижте дали диска е легнал върху главината както трябва. Някое парченце ръжда да не се е подпъхнало
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Тресе при спиране

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        По-скоро вижте дали диска е легнал върху главината както трябва. Някое парченце ръжда да не се е подпъхнало
        ... и се е получил ефекта на неправилно престърган диск.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #19
          От: Тресе при спиране

          При мен се получи същото с пежо 306.От там стъргане на дискове,след това смяна на същите с 4 чисто нови и така докато не смених тампоните на носачите и шарнирите.Нещата заспаха.И на мен не ми се вярваше, ама така се получи.
          M.P.

          Коментар


          • #20
            От: Тресе при спиране

            Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
            При мен се получи същото с пежо 306.От там стъргане на дискове,след това смяна на същите с 4 чисто нови и така докато не смених тампоните на носачите и шарнирите.Нещата заспаха.И на мен не ми се вярваше, ама така се получи.
            +1 И аз знам за такъв случай точно с пежо!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Тресе при спиране

              Май май не е само при пежо, с дискове на 4000 км съм ама и при мен притриса при спиране, не е като да не знам, че ябълковидните накрайници на кормилните щанги са за смяна.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Тресе при спиране

                Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                Май с задържането има нещо вярно. Едното предно колело преди пътуването малко задържаше, обаче му раздвижихме буталцето с една стяга и се оправи.
                Не задържа много но се усещаше съпротивление като го въртя с ръка, особено като е карана колата и са загрели апаратите.

                На накладките забелязах лъскави петънца по феродото на места като загладено, май са се поопекли.

                А преди да се появи това сменях един преден лагер. Възможно ли е да не сме го набили равномерно на главината ( с хидравлична преса) и да има биене настрани при въртене?
                Със задържането на спирачките има и едно друго нещо. Раздвижваш буталца, мажеш супорти уж всичко си прегледал и пак задържа. В такъв случай сменяй маркучето, маркучетата от многото прегъвания,а те са с много тесен отвор вътре се разкалчищавват и се запушват. Първо малко и леко забележимо колкото да си отвориш споменатата по горе работа, после повече и накрая се запушват тотално и може да ти блокира колело даже в движение. Говоря за задържане на спирачка, защото винаги почва от една. А биенето си е друга история, за него е изписано много. Ще кажа за спирачните дискове само, че с ново и баба знае.
                Последно редактирано от DIMILIEV; 13-05-14, 18:55.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #23
                  От: Тресе при спиране

                  Не четох цялата тема ,само от монтьорски опит ,прегряван амортизиран диск или тръгнал накрайник/външен или рамо ,ако е рейка/ независимо какъв ,въобще търсиш всичко по група управление,много рядко може да е от шарнир и то при определени асиметрични долни носачи и техните окачвания!Успех!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тресе при спиране

                    При мен беше същото, купих НОВИ дискове, няма оправия.
                    Какво ли не прегледахме и чак когато сменихме едно каре отзад на кардана, тресенето спря.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тресе при спиране

                      На колелото което се въртеше по трудно смених маркуча, източих малко спирачна течност, долях нова. Сега като стисна апарата и прибирам буталцето докрай с ръце без щанга.
                      Водачите също се движат лесно. Мисля че няма други причини да задържа нали?
                      Сега мисля да сменя и от другата страна маркуча профилактично.
                      Ники

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тресе при спиране

                        Имам абсолютно същия проблем. При спиране от по-висока скорост ми тресе волана, при ниска леко пулсиране на педала и леко "хъркане". Преди си обяснявах "хъркането" с това, че накладките са нови, но от скоро го забелязах пак както и тресенето. Спирачките ми иначе са много добре, спира перфектно. Зимата ми направи впечатление сравнително бързо изсъхване на джантите. Явно имам нещо да задържа ама кога ще се сетя да видя кое е не знам.
                        Последно редактирано от Иван Жоров; 17-06-14, 15:13.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тресе при спиране

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Имам абсолютно същия проблем. При спиране от по-висока скорост ми тресе волана, при ниска леко пулсиране на педала и леко "хъркане". Преди си обяснявах "хъркането" с това, че накладките са нови, но от скоро го забелязах пак както и тресенето. Спирачките иначе ми са много добре, спира перфектно. Зимата ми направи впечатление сравнително бързо изсъхване на джантите. Явно имам нещо да задържа ама кога ще се сетя да видя кое е не знам.
                          Колкото по-бързо, толкова по-добре! Аз поне винаги се чудя кое е по-важното - кормилната или спирачната уредба !?!?!?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тресе при спиране

                            И при мен има нещо подобно, пък дисковете вече ги стъргаха един път. Обаче ако нещо задържа не би ли трябвало да се нагрява цялата спирачна уредба - дискове, челюсти и т.н., защото аз редовно след по-дълъг път си ги проверявам и спокойно могат да си се пипат с ръка, което ме води до мисълта, че не задържа нищо. В смисъл такъв, че ако нещо задържа би могло поне по температурата да се хване донякъде или съм много не-прав?
                            'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X