Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на главина и на външно каре.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

    15 лева е тая операция в сервиза в които бачкам.
    Струва ли си занимавката?
    След като си свалил шенкела,подреди в него вътрешна черупка(здрава) със съчмите,и с големия чук бои в посока излизане. Набиването на преса,като се набива на нея и главината със вътрешните шлици(има особеност-трябва да подпреш вътрешните черупки като набиваш главината)
    Наздраве!
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

      Новия лагер е цял, не е на части, така че какво да подреждам?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

        Брат, на кви цени работиш ти бе?Ти трябва по 7 лагера на ден да сменяваш за да има смисъл.Аз под 40лв за лагер главина не падам, просто трябва да фалирам иначе.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Новия лагер е цял, не е на части, така че какво да подреждам?
          Човека е имал предвид за избиването на преса, явно не е разбрал, че шенкела има ръб и не става както той предлага.Всъщност не преса, ами е казал за големия чук.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

            Може колегата да е написал 15 лв за избиване и набиване на новия лагер.Примерно в магазините на SKF при закупуване на лагер можеш да си занесеш желязото и те да ти го сменят срещу 10 лв
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

              Не,казвам да си осигури площ за избиване като нареди вътрешна черупка със съчмите(от стария лагер) в стария лагер,и бои или преса.
              Провинция,знам как е по столицата,ама нямам избор,пожарникар съм и на това съм доволен...
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Не,казвам да си осигури площ за избиване като нареди вътрешна черупка със съчмите(от стария лагер) в стария лагер,и бои или преса.
                Провинция,знам как е по столицата,ама нямам избор,пожарникар съм и на това съм доволен...
                Не се лъжи и в столицата не са цъфнали и вързали, лично аз не си спомням до сега да е било толкова зле, и така зле да продължава да става.Ама темата на човека е друга та да не спамиме.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                  Черупката е избита, новия лагер и фланеца са набити. Всичко е ОК, само дето направих една глупост, забравих зегерката, която стои от към фланеца за джантата. Нещо не ми се струва много надеждно да разчитам само на сглобката на лагера и на гайката на карето, Вие как мислите, утре да свалям ли главината и да слагам зегерката?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                    Лошото в цялата работа е ,че пак ще излезе с половината от вътрешната гривна.Зегерката трябва да си е на място,но като сложиш зегерката пречи на капсуловката.По закона на Мърфи ще вземе да излезе сам,няма да се разпадне но ще жули диска в рампата на спирачките.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                      Няма да излезе на части, мисля, че може да се законтри шенкела с лагера (целия) и да се избие само фланеца за колелото. Утре ще го мисля.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Няма да излезе на части, мисля, че може да се законтри шенкела с лагера (целия) и да се избие само фланеца за колелото. Утре ще го мисля.
                        -Пробите и грешките е най-скъпия, но и най-запомнящия се път на познанието-дерзай!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                          Едно време това съм го правил
                          С обратен чук вадиш главината. Излиза и черупката с капсуловката с нея. Слагаш капсуловката обратно,зегерката и набиваш главината с подходящ болт,гаика и шаиби. Слагаш си карето и дозатягаш колкото трябва.
                          Между другото се молиш капсуловката да не се деформира(при мен се получи добре)
                          Има коли(ауди) на които няма зегерка,но там вътрешните черупки са с различен вътрешен диаметър...
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Черупката е избита, новия лагер и фланеца са набити. Всичко е ОК, само дето направих една глупост, забравих зегерката, която стои от към фланеца за джантата. Нещо не ми се струва много надеждно да разчитам само на сглобката на лагера и на гайката на карето, Вие как мислите, утре да свалям ли главината и да слагам зегерката?
                            Абсолютно, сваляй и от начало, просто ще си минус един лагер.Парите ще ги прежалиш.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                              [QUOTEИма коли(ауди) на които няма зегерка,но там вътрешните черупки са с различен вътрешен диаметър... ][/QUOTE]

                              И този лагер е така, даже от начало не бях много на ясно, но в магазина ми обясниха какво означава че вътрешния диаметър е 41/38.

                              По закона на Мърфи ще вземе да излезе сам,няма да се разпадне но ще жули диска в рампата на спирачките.
                              Той вземе ли да излиза и да се търка ще се загрее доста, което не искам да става. След малко слизам в гаража и го почвам. Дано поне не забравя маншона на карето да сложа....
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на лагер на главина и на външно каре.

                                Сложих зегерката, от която няма смисъл. Избих с чука фланеца заедно с половината вътрешна черупка, сложих зегерката и набих пак, като подпирах от задната страна да не едната половинка на вътрешната черупка да избута другата. Зегерката осигурява лагера да не излезе на вън, но не целия лагер, а само външната черупка. При натоварване, като това с чука, лагера се разглобява. Та външната част не може да излезе, но вътрешната може да хукне с фланеца. Спасява го само алуминиевата гайка на карето, която е пресована в шконковия канал на оста на карето. И да я няма зегерката, външната черупка пак няма да излезе, понеже стегнатостта между черупка на лагер (външна или вътрешна) е много по-голяма, отколкото на тази между черупка/съчми. И то е разбираемо, едното се движи свободно, другото не може да се мръдне.. Така че, тази зегерка е загуба на време и обезпечава само болните мозъци на британската инж мисъл.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X