Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане на хидравлика на волан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Присаждане на хидравлика на волан

    Колеги имам старо тракторче владимировец т-25 , след поредния работен ден с него ръцете ме болят вече една седмица нал съм градско чадо , та реших че така повече няма да я караме, ще присаждам хидравлика.
    За целта съм намерил хидравлична секторна кутия от бус мерцедес 300 и някой си , та въпроса ми е мога ли да свържа тази секторна кутия с хидр. помпа от трактора или ще трябва мерцедесовата си помпа ?
    gsm - 0899388807

  • #2
    От: Присаждане на хидравлика на волан

    Колега,като собственик на такъв трактор,незнам,вярно,върти се трудно волана,но не чак толкова,гадното е когато,се извърти изведнъж волана,когато гумата опре в някой камък На моя волан,съм си сложил въртяща топка,за по лесно Иначе,надали,ще може да се свърже към хидравличната помпа,ако намериш мерцедесовата,обикновено се слагат,до вентилатора и се връзват за ремъка на коляновия вал,перката на въздушното и генератора
    П.П на по новите модели Т25 има сервоуправление и мисля,ще ти е по-лесно,да сложиш хидравлика от Т16(самоходно шаси),шаситата имат от по-рано сервоуправление
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #3
      От: Присаждане на хидравлика на волан

      Ето,изгледай трите клипа и забележи,къде са свързани,помпата и самия цилиндър


      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #4
        От: Присаждане на хидравлика на волан

        да този вариант с хидравликата от т16 го знам, но не мога да намеря такава употребявана , а нова излиза мн скъпо
        иначе така като гледам чвно ще трябва да взема и помпата от мерцедеса , а той към системата има и нещо като казанче сигурно и той ще трябва , дебела става работата .
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • #5
          От: Присаждане на хидравлика на волан

          Колега,всичко става с мерак и инвестиции
          Така,за казанче,за маслото на хидравликата ли питаш?
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #6
            От: Присаждане на хидравлика на волан

            мисля че е това , просто гледах че е вързано към системата на мерцедеса
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #7
              От: Присаждане на хидравлика на волан

              Да не взема да ти оспамя темата с толкова клипове,но ето в този клип на 2:20 минута виж какво малко казанче е сложено и къде Само,не ми стана ясно от толкоз клипове дето ти нададох из темата,как аджеба да се направи кормилото да задейства помпата,да изкара или да прибере буталото???
              Последно редактирано от Driftacha; 31-07-12, 21:50.
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Присаждане на хидравлика на волан

                ми трябва да се смени секторната кутия няма как иначе , то тази на мерцедеса е без бутало, а с такъв палец като на оригиналната кормилна система на владимировеца , за това ми се видя по лесно преправянето
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • #9
                  От: Присаждане на хидравлика на волан

                  За казанчето,прегледах още един клип и видях,че можеш да използваш,такъв от автомобил,казанче за течност за антифриз или течност за чистачки Ако стигнеш до казанчето,мога да ти дам едно от лада Поздрави и успех
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #10
                    От: Присаждане на хидравлика на волан

                    хах благодаря , мисля ,че казанчето ще ми е най малкия проблем в случая
                    gsm - 0899388807

                    Коментар


                    • #11
                      От: Присаждане на хидравлика на волан

                      За да стане като на клипа по-горе,ти трябва дозатор-помпа прикачена към долният край на оста на волана.http://www.opticom-bg.com/product.ph...language=bg_BG
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Присаждане на хидравлика на волан

                        Ако мотора угасне дали ще може да се зава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Присаждане на хидравлика на волан

                          raico надали .
                          аз се чудя защо не може да си ползва собствената хидр. помпа а трябва да се слага друга .
                          gsm - 0899388807

                          Коментар


                          • #14
                            От: Присаждане на хидравлика на волан

                            Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                            Ако мотора угасне дали ще може да се зава?
                            При качествените орбитали може.

                            Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                            raico надали .
                            аз се чудя защо не може да си ползва собствената хидр. помпа а трябва да се слага друга .
                            Мисля че ако и стига дебита няма да има проблем, а доколкото си спомням дебита и беше доста голям. И въпреки всичко не знам защо ти е толкова тежък волана, имах такъв и не е било толкова трудно да завива. Ако може качи снимки на предният мост, челно, да видим сходимоста защото имам съмнение че от там ти идва проблема. Иначе за удар във волана при препядствие единственото решение е демпфер, хидравликата не го решава.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              От: Присаждане на хидравлика на волан

                              Хидравличната кормилна кутия работи с АТФ а тракторските хидравлики с хидравлично масло. Та най добре си сложи мерцедесовата помпа, барабар с казанчето. Не знам само как ще се отрази още една помпа на анемичния двигател.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X