Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AUDI Q7 - вдигане на крик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • AUDI Q7 - вдигане на крик

    Става въпрос за това има ли някаква особенност при вдигането на крик на AUDI Q7 4.2 FSI.
    На един приятел който има такъв автомобил, гумаджията отказал да вдигне колата на крик защото незнаел как да блокира окачването така че колелетата да не паднат до долу. Това било недопустимо. Та този приятел ме пита вярно ли е това и има ли такова нещо? Как щял да си смени гумата на пътя и разни такива.
    Аз също незнам и никога несъм имал допир до пневматично окачване при коли от такъ тип. Та кажете как е, какво е и т.н.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

  • #2
    От: AUDI Q7 - вдигане на крик

    Нещо носачи, мостове има ли този автомобил, или само колела във въздуха!?
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: AUDI Q7 - вдигане на крик

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Нещо носачи, мостове има ли този автомобил, или само колела във въздуха!?
      Трябва да има. Информацията се потвърди от още едно място. Значи преди да се вдигне на крик от менюто на компа се заключва окачването. В противен счучай има сериозни щети. За сега инфото ми е малко от типа ЕЖК но е от две места така че започвам да мисля че има някаква истина.
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #4
        От: AUDI Q7 - вдигане на крик

        Това е много интересна функция за 4х4 автомобил, излизаш малко по някое черно пътче, окантарваш се неволно и вместо просто да си продължиш, овисналото във въздуха търкало получава сериозна доза щети, евала за инжинерната мисъл на аУди!

        Коментар


        • #5
          От: AUDI Q7 - вдигане на крик

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Това е много интересна функция за 4х4 автомобил, излизаш малко по някое черно пътче, окантарваш се неволно и вместо просто да си продължиш, овисналото във въздуха търкало получава сериозна доза щети, евала за инжинерната мисъл на аУди!
          Абе и аз си го помислих същото ама това калдаръмкокона а не офроуд автомобил.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            От: AUDI Q7 - вдигане на крик

            Факт, но аз не говоря за офроуд все пак, черните пътчета се посещават и от паркетници. Има доста клипчета в нета с конкурентната х5-ца, която и висят по 1-2 колела и оцелява. Странно решение, мнооого странно, но се извинявам, щото с нищо не допринасям за разрешението на проблема. Пробвахте ли да разровите западни източници из нета?

            Коментар


            • #7
              От: AUDI Q7 - вдигане на крик

              Ама то това на кой изобщо автомобил би могло да се случи? Освен на Флинстоун?

              Коментар


              • #8
                От: AUDI Q7 - вдигане на крик

                Колкото и да е странно за 4х4 автомобил, наистина се заключва окачването при вдигане на крик. Вече е проверено. Има си в инструкцията на автомобила подробни указания.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  От: AUDI Q7 - вдигане на крик

                  А ако минеш през възвишение със скок и отлепиш гумите от земята, какво става тогава? Тотална щета по автомобила ли?

                  Коментар


                  • #10
                    От: AUDI Q7 - вдигане на крик

                    Що да е тотална? Търкалата нали ще изпаднат, и все ще спрат в някой храст. Изхвърляш само автомобила, а колелата с гумите си ти остават за следващия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: AUDI Q7 - вдигане на крик

                      Никакви щети няма да има !
                      Всяка седмица вдигам поне 2-3 на повдигача и няма никакви проблеми !
                      много ряско се случва когато го пусна да "легне" но когато се запали ако системата е ОК се вдига само за 10-15 сек. ако има малки течове по системата (често срещано примерно по S-класите при Q7 досега само веднъж ) се вдига за около минутка !
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        От: AUDI Q7 - вдигане на крик

                        Виждам че темата е стара,но може да е полезно на някой.От управлението на мми-то се избира бутон с надпис CAR.На дисплея се покзват настройките на окачването.След това се избира SETUP.Показват се две подменюта Towing i Jacking mode.От второто се избира позицията ON.При това положение на таблото светва жълтата лампа за окачването.При приключване се избира позиция off.Операцията важи за почти всички изделия с въздушно от Фолксваген групата.Вдигане на автомобила без описаната операция не е препоръчителна.Забелязал съм че 80 на 100 от гумаджиите не го правят поради незнание.Не е задължително нещо да се счупи но ми интересно каква ще е реакцията,ако нещо се обърка.Аз лично го правя при всяко вдигане на подемника на подобен автомобил,все пак нищо не ми пречи да си вържа гащите дето се вика.Поздрави!
                        Борис 0888 999 едно едно9
                        PATROL Y260 RB30S

                        Коментар


                        • #13
                          От: AUDI Q7 - вдигане на крик

                          При кайен 4,5 бензин нещо се обърка.За мое щастие проблема се реши елементарно - на трийсетина метра прав участък няколко пъти засилване последвано от рязко спиране и окачването, есп-то и т.н. си влязоха в нормален режим.То и без това кайена беше сандък с инсталирана нашенска газова уредба и при форсиране на газ гореше един бушон и с газта всичко приключваше, та нямаше голяма драма.С туарега до сега не съм имал подобен проблем, а те и трите с кю седмицата са си братчета, но препоръчвам спазването на инструкциите.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X