Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на хидравлична в механична рейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преправяне на хидравлична в механична рейка

    Преправяне на хидравлична в механична рейка -някъде бях чел тема че става,ако да някой може ли да ми разясни на теория как ще съм много благодарен

  • #2
    От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

    Еми просто не и пускаш масло под налягане, а само я пълниш с такова. Ама волана ще е тежичък.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Еми просто не и пускаш масло под налягане, а само я пълниш с такова. Ама волана ще е тежичък.
      Ахам,а трябва ли да правя "мост" между двата отвора за маслото да циркулира например с маркуч между двете или само я пълня и затапвам (трябва ми за бъги )

      Коментар


      • #4
        От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

        Мисля че не трябва мост, но може и да бъркам. Ама много лесно ще си проличи - напълни я и я затапи. После опитай с ръха да въртиш входящия вал. Ако се върти лесно и без усилие, значи мост не трябва. Ако не иска да се върти изобщо, или "затяга", значи трябва мост.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

          Защо ти е да преправяш по моргите е пълно с механични рейки.Само за справка скоро взимах за Фиеста 30лв с накрайници и карданният приводА и според мен по леко ще ти е да я въртиш отколкото преправената ако стане разбира се.

          Коментар


          • #6
            От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

            Ако все пак искаш да си я преправяш колега,трябва да я разглобиш,да махнеш всички О-пръстени,да намажеш стеблото с подходяща грес,лагерчетата също.Слагаш маншоните......и имаш ''суха ''механична рейка.Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

              Виден състезател в дрифтига пък ми каза че просто махнал маслото за да няма съпротивление и станала доста чувствителна и директна рейка което и търся аз

              Коментар


              • #8
                От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

                Темата наистина ли е сериозна. В момента по моргите има толкова механични рейки от скрап с електроусилватели в колонката. По-прости, по-надеждни, най-важното по-леки от която и да е хидравлична. Ако проблема е финансов и имаш някаква хидравлична е друг въпрос.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Темата наистина ли е сериозна. В момента по моргите има толкова механични рейки от скрап с електроусилватели в колонката. По-прости, по-надеждни, най-важното по-леки от която и да е хидравлична. Ако проблема е финансов и имаш някаква хидравлична е друг въпрос.
                  Не е финансов по скоро от техническо любопитство

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Темата наистина ли е сериозна. В момента по моргите има толкова механични рейки от скрап с електроусилватели в колонката. По-прости, по-надеждни, най-важното по-леки от която и да е хидравлична. Ако проблема е финансов и имаш някаква хидравлична е друг въпрос.
                    Колега, може ли разяснение! Това, че електроусилвателят е в колонката, значи ли че може да се "насади" над обикновена механична, неусилена рейка, каквато е на моето Миди? За съжаление не мога да открия хидравлична рейка за Миди, иначе веднага ще монтирам!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

                      Може да се насади. Проблема е да се купи цялата система, защото зора е в управлението на нещото. Имах Сузуки 1998г и беше с такова. Вече всичко се произвежда с такива. Иначе имам едно такова Тойотско, но нямам управлението.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

                        Някои са с интегрирано управление - по разни рена. Готов модул - входящ и изходящ вал, захранване, маса и CAN.
                        Това което гледах бачкаше и с откачена CAN. Естествено без него работи само в един режим - усилието не се променя в зависимост от скоростта.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преправяне на хидравлична в механична рейка

                          Първоначално публикуван от bega4ka_ Преглед на мнение
                          Виден състезател в дрифтига пък ми каза че просто махнал маслото за да няма съпротивление и станала доста чувствителна и директна рейка което и търся аз
                          Тъй като те гледам,ти трябва "бърза"рейка,за да не раздаваш карти като въртиш волана!Мързи ме да ходя чак до гаража да снимам,но идеята е,че целият ход на волана се съкращава,и от стандартния,който в повечето случаи е 3,5 оборота от край до край,се изработва с ход 1,5-1,3/4 оборота от край до край.Така волана става в пъти по-чуствителен,на 10 и на 2 часа завиваш под прав ъгъл,НЕ СТАВА за каране по асвалт,ще се пребиеш.Ел серво от корса С,довършва качествено екстрата,вързва се елементарно,пък и спира блъскането в ръцете през бабуните.Е,не се стърпях,за това става въпрос:
                          Последно редактирано от petroffbg; 11-01-12, 22:15.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X