Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то диференциал и как работи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Що е то диференциал и как работи

    Най-доброто обяснение което съм виждал ever!

    Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
    Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

    LZ1FLY

  • #2
    От: Що е то диференциал и как работи

    Къде ли па го намери това обяснение на "ниво опитомена маймуна"?
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...E9%EC%F3%ED%E0
    http://www.offroad-bulgaria.com/cont...?r=69-4%D1%854
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Що е то диференциал и как работи

      Хаха, може да има и други като мен които не са прочели всичко в сайта... просто ме израдва как е направен клипа... буквално наистина е "ниво опитомена маймуна"
      Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
      Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

      LZ1FLY

      Коментар


      • #4
        От: Що е то диференциал и как работи

        Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
        Хаха, може да има и други като мен които не са прочели всичко в сайта... просто ме израдва как е направен клипа... буквално наистина е "ниво опитомена маймуна"
        В училище (преди повече от 20години),ако имаха такива нагледни материали щеше да е супер
        Клипчето ме кефи
        иво димитров-0898 472 158

        Коментар


        • #5
          От: Що е то диференциал и как работи

          Според мен клипчето е добре направено за годините си ..
          Въпреки , че става и за сега .
          На мен ми харесва .

          Поздрави !
          Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
          42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

          Коментар


          • #6
            От: Що е то диференциал и как работи

            въйййй пък аз сега разбрах за кво иде реч.....
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Що е то диференциал и как работи

              То в моето училище имаше подобни макети преди 9-10 години.А макетите бяха стари и сигурно ги е имало и доста по-отдавна.Повечето бяха правени от ученици. И то от макети с клечки и пластмасови зъбни колела до разрязани цели реални възли (и агрегати). Разрязаните също бяха разни дарения или части към дипломни работи, и болшинството бяха много добре направени–хем виждаш всичко вътре, хем всичко може да се движи като в реални условия та добиваш реална представа. Реалните макети бяха много и разнообразни–от диференциал на Волга до заден мост от камион Шкода и това само за диференциали. Отделно имаше разрязани скоростни кутии и раздатки(УАЗ, ВАЗ) и всичко друго по автомобила(е, каквото е имало преди 20-30години). Освен теоритично се изучаваха и на практика. Даскала беше много добър(инж. Хампарян) и взискателен. Изучаваха се различните видове на определените възли, после възможните им повреди, ремонти, регулировки и пр.Накрая всеки трябваше да разглоби, прегледа, сглоби и регулира по най-малко два три различни(като марки и модели и изпълнения) от определен възел(примерно имаше възли от ВАЗ, Москвич, ГАЗ 21, 24 Волга, Шкода 105/120, Фиат 125P, разни модели на Рено, по нещо от Вартбург и Трабант и доста други).
              А повечето от нас, които учехме тогава, си бяха маймуни...че даже и не много опитомени. Явно хората не от лесно ги бЕха изтипосали всички макети и ни тормозеха с голЕм зор, та белким при'Фанем нЕкоя мъдрост. Прости работи, усърдно ни набиваха в главите, ама да бЕхме поне опитомени маймуни, а то....
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Що е то диференциал и как работи

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                То в моето училище имаше подобни макети преди 9-10 години....
                Яяя още един кадър на ''Пик''-а .
                Сериозно и обективно погледнато този техникум беше и си остава най-добрия в България в сферата на автомобилите ( та дори и за общо ниво на образованост на излизащите от него).

                А относно диференциалите -аз така и не успях да убедя един ''автомобилист'' (хем и за състезател се има ), че и колите с предно предаване имат диференциал ( цитат: ''К'ъв диференциал бе -т'ва е само една скоростна кутия, диференциала е само това като на Г-то на моста'' ) .

                Коментар


                • #9
                  От: Що е то диференциал и как работи

                  Aз учих на същото място, само че доста по-късно от вас . Даже държах рекорда за регулиране на зацепването на хипоидно главно предаване - около 45 секунди
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X