Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

    Здравейте колеги, моля споделете мнения за сервиз на територията на София където да ми погледнат задния диференциал, но да си разбират от работата, а не да почваме по метода "проба-грешка". Става въпрос за лек автомобил Мерцедес С 250 ТД 98г.От прочетеното във форума разбрах, че регулировката при сглобяването на пиньон- корона е прецизна работа, а предполагам при мен вие лагер на пиньона. Знам, че от форума има колеги със сервизи, ако имат опит с такъв ремонт да пишат на лични, защото не знам къде да отида, а при случайни и непознати майстори не ми се ходи.

  • #2
    От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
    Здравейте колеги, моля споделете мнения за сервиз на територията на София където да ми погледнат задния диференциал, но да си разбират от работата, а не да почваме по метода "проба-грешка". Става въпрос за лек автомобил Мерцедес С 250 ТД 98г.От прочетеното във форума разбрах, че регулировката при сглобяването на пиньон- корона е прецизна работа, а предполагам при мен вие лагер на пиньона. Знам, че от форума има колеги със сервизи, ако имат опит с такъв ремонт да пишат на лични, защото не знам къде да отида, а при случайни и непознати майстори не ми се ходи.
    Предполагам, че виенето е от износване, а не от лагер.Получава се, защото обикновено никой не си сменява маслото в дифа( 80/90) на 80 000км. и пердаши с това, което е налято от производителя-т.е. често е над 500-600000км.Появи ли се виене-дотам си!Досега не съм чул някой да си е оправил виещ диф на Мерцедес-теоретически е възможно, но практически поне аз не знам такъв случай.Изключвам "решаването" на проблема с наливане на много гъсто масло, или замяната му с грес, колкото да утихне дифа, за да се продаде колата.Остава варианта да смениш дифа с такъв втора употреба, но и той може да се окаже виещ, което често го има при цедесите, ако не се подържа.Провери в авто-моргата в Подгумер, която е голяма, добре заредена и е само за цедеси.
    П.П. Провери ли нивото на маслото в диф-а, има ли омасляване около полуоските, или към кардана, което се получава често при запушен отдушник и как се появи виенето-постепенно, или си го имаше?И над каква скорост се появява?
    Последно редактирано от mbenz; 19-09-11, 10:56. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

      Има омасляване на дифа откъм предната семеринга, колата така я взех има шум между 40 до 60 км/ч после изчезва при около 50 като изключиш от скорост също изчезва. Ако имаш познат специалист кажи къде да отида да го погледне?

      Коментар


      • #4
        От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
        Има омасляване на дифа откъм предната семеринга, колата така я взех има шум между 40 до 60 км/ч после изчезва при около 50 като изключиш от скорост също изчезва. Ако имаш познат специалист кажи къде да отида да го погледне?
        Не познавам някой, който ще се заеме с диф на Мерцедес!Но при теб може да вие лагер на главина, или висящ лагер, както го описваш-диференциала като завие над определена скорост няма спиране( при цедес обикновено над 80-90км./ч.)
        Опиши по-подробно КОГА вие нещото?Има ли вой над 100-120км./ч.?А в завой-ляв и десен?При изкачване има ли разлика, когато даваш газ, или я отпускаш?
        Не каза погледнал ли си нивото на маслото в дифа...?А, някога да си го сменявал...?
        Провери си отдушника-намира се отгоре на диф-а и се развива, но внимавай да не попадне гняс в диф-а, че може да го съсипеш!След повече от десетина години почти е задължително да е задръстен!
        П.П. Упс-вискозитета на маслото за диф-а е 85/90, но аз такова масло освен в Балканстар 25лв./л. така и не открих.Напоследък подочувам, че във фирмения сервиз наливали Шел 75/90, щото нямали от оригиналното...
        Най-добрия цедесаджия е Генади-сервиза му е в края на бул."Владимир Вазов" от дясната страна на булеварда почти на излизане от София.Ще се ориентираш по многото цедеси отпред.
        Последно редактирано от mbenz; 19-09-11, 12:01. Причина: допълнение
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

          Отскоро взех колата не съм сменял нищо, сега започвам- за висящ лагер не се бях сетил, иначе виенето над 60 изчезва не е постоянно, най силно се чува около 40 като че влиза в някакъв резонанс. За дифа мисля да му сложа 75/140 да видя какъв ще е ефекта?

          Коментар


          • #6
            От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
            Отскоро взех колата не съм сменял нищо, сега започвам- за висящ лагер не се бях сетил, иначе виенето над 60 изчезва не е постоянно, най силно се чува около 40 като че влиза в някакъв резонанс. За дифа мисля да му сложа 75/140 да видя какъв ще е ефекта?
            Май ще извадиш късмет-не е диф.
            Не си прави експерименти с маслото на мерцедесов диф-това не ти е жипков LSD диф с повишено триене, ами наливай, каквото препоръчва производителя!Съжалявам, че съм позабравил спецификацията на маслото по MB(Mercedes Benz), но може да се провери.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
              Отскоро взех колата не съм сменял нищо, сега започвам- за висящ лагер не се бях сетил, иначе виенето над 60 изчезва не е постоянно, най силно се чува около 40 като че влиза в някакъв резонанс. За дифа мисля да му сложа 75/140 да видя какъв ще е ефекта?
              Колега и аз карам Мерц и също имах виене!Оказа се,както и при повечето Мерцедеси -висящ лагер!Има и едно притрисане,което се получава от лагера,та провери първо него!Не си прави експерименти с такива масла,а слагай каквото ти дават по каталог!Особенно пък,ако имаш ASR на задния диф. -въобще не си прави експерименти!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

                Ще се вслушам в препоръките намерих и добър майстор ще пиша като има развитие!

                Коментар


                • #9
                  От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

                  Диференциала е ремонтиран оказаха се лагерите, пиньон и корона са здрави, но имаше много язви и малко луфт по големия лагер на пиньона оттам и виенето което се чуваше. Намерих и майстор които прави дифове на Мерцедес и моя не е първия направен. Работата с лагерите и семерингите излезе 500лв. Ако някой има нужда от такъв специалист да пише на лични, да не правим реклама макар, че момчето си заслужава....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виещ диферециал-компетентен сервиз в София?

                    Радвам се,че си отстранил проблема и Мерц-а е пак на линия! ....Да не се налага,но ще те питаме за момчето!
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X