Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътняване на старовремска кормилна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

    Благодаря за отзивчивоста , аз реших проблема като теб с писане по кабелите .

    Коментар


    • #32
      От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

      Извод: Мизерията е довела до възникването на писменост при шефиорите!
      Нещо много тъжен ни стана хумора. Вместо самохвалните търговци просто да държат полезни и умни неща в магазините ...

      Коментар


      • #33
        От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

        Това за липсата на шпилки, майтап ли е? Кажете, какви точно ви трябват и ще потърсим и намерим в Бургас.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #34
          От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

          Никакъв майтап не е, това е и трагедията. Макар че има и по-голяма - получих ценни съвети. Като например да си отрежа от тия на метър. Или още по-просто - да клъцна главите на няколко болта, и кво ми пука. И това - от хора, които се изживяват като професионалисти.
          Чалга отвсякъде. А това са стандартни машинни елементи, в крайна сметка.
          Намерих. За пет лева някакъв сиромах - вехтошар - пияница, ми нарина половин шепа. Обещах му другата седмица да намеря още пет лева, а той грейна, и каза че ще намери още шпилки.
          Прочее, парите са на заем от твоите. Някой ден ще трябва да ти направя черния дроб бял ... Ако келнерките не ми попречат))

          Коментар


          • #35
            От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

            Ами, това е в крайна сметка - при липса на магазини за такива елементарни детайли, всеки се спасява самосиндикално - аз например ще изчепя шпилки от един стар цилиндров блок (дано излязат цели). Но това не решава проблемите...

            А това с отрязването на главата на болта ми го предлагаха в Евроболт, но аз се учидих по-скоро от друг факт - дори и там нямаха болт М11х1.5 ~45, както и м11Х1.5 ~90. За неръждавеми болтове пък изобщо не питах, щото после пък трудно ще се намери стругар да нареже резба М11х1 на неръждавейка...
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #36
              От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

              Бяхме стигнали до семерингите. Отидох в специализиран магазин за лагери, семеринги и т.н. и си купих такъв. Обаче освен това стана въпрос и се оказа, че имат и кече! Едно дълго белезникаво руло, 5 мм дебелина, режат каквато искаш дължина, ширината си е колкото рулото. Продават го на килограм, 120-30 грама излезе около 4 лева, а ще стигне за доста много кръгчета.

              Рязането не е много лесно. Трябват здрави, остри ножици. Имам едни медицински, май са за рязане на превръзки, къси, остри и масивни. С тях се реже сравнително лесно и точно. Но все пак с ножица не може да стане съвсем прецизно... или поне аз не мога. Дали няма и по-прецизен метод? По какъв друг начин мога да го срежа? Ако подстря ръба на тръба с подходящ диаметър, нещо като голяма замба да стане?
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #37
                От: Уплътняване на старовремска кормилна кутия

                То става ама ти трябва и пресичка за да я натиснеш и да стане правилна окръжност.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X