Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гетинакс?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гетинакс?

    Някой да знае къде се продават парчета гетнакс? Трябва ми примерно един квадрат - 10х10 см, на 5 мм дебелина. Става дума за термоизолационна подложка за карбуратор.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

  • #2
    От: Гетинакс?

    Има една фирма Електра ООД обаче е в Русе, ползвал съм ги. Ако ти трябват контакти кажи ще ти ги пусна на лични да не правим спам излишно. А за района на София фирмата е "Димто и сие" и на тях мога да ти пусна координати! Дано съм ти помогнал!
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Гетинакс?

      Пусни ако можеш контаките на софийската фирма (на ЛС). Благодаря!
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #4
        От: Гетинакс?

        Микромакстрейд, имат офис някъде, в гооглето виж. Имат неща, различни от гетинакс, на по-малки листи.

        Коментар


        • #5
          От: Гетинакс?

          Колега личната ти поща е пълна, трябва да изтриеш нещо за да може да получиш съобщението(ЛС)
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #6
            От: Гетинакс?

            Oпааа... Не съм забелязал. Вече я поразчистих.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #7
              От: Гетинакс?

              Това е калпавия материал. Имам някакви парчета по-хубави, прати скица ако няма да го правиш сам. Ако сам - просто ще ти дам.

              Коментар


              • #8
                От: Гетинакс?

                Благодаря! Разбира се, че ще го правя сам - смешно е да те занимавам за пробиването на 3 дупки в парче гетинакс
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #9
                  От: Гетинакс?

                  Мисля че бъркаш матеряла гетинакса е гаден за работа чупи се пука се и тнт. Мисля че ти трябва текстолит имам доста маломерни парчета които биха ти свършили работа . Ако ти трябва още драсни едно лично да прескоча до работата да взема . Не знам как е на варшавата но на волгата изолационната плоча беше точно текстолит дебел към 15-20 мм.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гетинакс?

                    То е ясно, че е гаден материал, ама това го дават по каталог. Гетинаксови са подложките, дето съм свалял от стари двигатели, както и тези в магазина за Волга/УАЗ. Последните не стават - отворите за шпилките им са на по-голямо разстояние от на Варшавата, освен това действително са 15-20 мм дебели. Варшавата е с по-къси шпилки на всмукателния колектор и там термоизолационната подложка е по-тънка (5мм).
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гетинакс?

                      Защо не пробваш с няколко пласта клингерит?
                      Би трябвало да е по-лесен за намиране.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гетинакс?

                        Защото клингерита е мек и се деформира. Нали като притегна карбуратора към колектора, клингерита ще поддаде и после ще има тема "Търся добър заварчик на чугун - счупен корпус на смесителна камера" Карба ми е чисто нов и не ща да го маризя от сега.

                        А подложката трябва да е дебела, тъй като всмукателния и изпускателния колектор са от една и съща страна на двигателя, оплетени са един в друг, а на всичкото отгоре всмукателния се подгрява чрез една клапа (с термостат) с част от изгорелите газове. Без гореспоменатия детайл бензина кипва за нула време в поплавъковата камера.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гетинакс?

                          Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                          Защото клингерита е мек и се деформира. Нали като притегна карбуратора към колектора, клингерита ще поддаде и после ще има тема "Търся добър заварчик на чугун - счупен корпус на смесителна камера" Карба ми е чисто нов и не ща да го маризя от сега.

                          А подложката трябва да е дебела, тъй като всмукателния и изпускателния колектор са от една и съща страна на двигателя, оплетени са един в друг, а на всичкото отгоре всмукателния се подгрява чрез една клапа (с термостат) с част от изгорелите газове. Без гореспоменатия детайл бензина кипва за нула време в поплавъковата камера.

                          Друга шантава идея.
                          Отливка от полиестерна смола със стъклофибри.
                          Лепил съм си с подобна смес картера на дзверо от аватара. Там температурата стига над 130 градуса. Не мръдна до като не се пренесе в зазовия рай след над 300 000км. пробег.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гетинакс?

                            И това е вариант. Но първо ще видя как е положението с тривиалните материали - гетинакс и текстолит.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гетинакс?

                              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                              И това е вариант. Но първо ще видя как е положението с тривиалните материали - гетинакс и текстолит.
                              Имам парче гетинакс,размери 12 на 14.см.дебелина 5мм
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X