Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ножове за абкант

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ножове за абкант

    Здравейте трябва да правя ножовете на един престилков абкант.Можели някой да ми каже от каква стомана са и каде могат да ми ги направят?

  • #2
    До: ножове за абкант

    Може от 40Х , 50ХГ , 65Г , Х13 , а може и от Стомана 3 . Всичко зависи от това за какво ще го ползваш . Каква е дължината на рамото , щото от това зависи дали да се изработят изцяло монолитни или съставни.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: ножове за абкант

      Абканта е 4/2000 Рафамет.Сегашният нож е цял и е нащърбен с ъгъл 135 градуса.Незнам дали ако се наплави с цеото и се шлаифа на фреза няма да стане.По ножа има цъкалчета може би са згъвали арматура.При един колега видях специален нож с много голям градус.Искам да поправя съществуващия нож и да си направя нов с голям градус.Дали е възможно
      това? Аз съм от Пловдив.Ако може да ме насочите кам кого да се обърна ще ви бъда благодарен.

      Коментар


      • #4
        До: ножове за абкант

        Провери дали има готови, за правене може да се направи но няма да е по-евтино от оригинален. Два метра нож могат да ти направят на 0(нула) места в България. Миналата година правихме 2.7 метра, но на парчета. Нали си представяш масата на фрезата която ще издялка 2-метрово парче, а и самата машина. По спомени горен и долен нож (за абкант Дурма 60т) без термична обработка (клиентът се отказа, защото и така щяло да изкара достатъчно) излезнаха към 8000 лв. Да скъпо е, но такива ножове не се продават и от Италия или там някъде бяха обявили десеторна цена и срок на доставка 9 месеца, все едно ще го раждат. В най-общия случай стоманата трябва да е инструментална с последваща термична обработка (нормализация). Взимаш един стар справочник за стомани и си избираш една от тях, там са описани коя за какво се използва предимно. С наваряване не те съветвам, защото ножа ще се изкриви, а трябват и спец.електроди.
        in weld we trust

        0878782224

        Коментар


        • #5
          До: ножове за абкант

          Ножовете на абкантите и гилотините се се точат на специален заточващ шлайф до преди няколко години имаше такъв в София в ДЗ Фурнир но завода в по голямата си част замина за скрап някои машини (включително и шлайфа) заминаха за различни краища на България. Предполагам че такъв тип заточващ шлайф има на много малко места в България. Нашия беше с работна площ пет метра ножовете на фурнироотрезните машини бяха по четири метра и се точеха на ниво бръснач. Мога да проверя къде е заминал шлайфа и евентуално дали работи.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            До: ножове за абкант

            Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
            ...
            С наваряване не те съветвам, защото ножа ще се изкриви, а трябват и спец.електроди.
            За наваряване методи много и си е цяла наука. Има съвременни методи като прахово наваряване, което пък може да бъде топло и студено. Най добре да се търси фирма за ремонтно-възтановително наваряване и последващи обработки. Познавам дейноста и част от екипа на "Ремотерм" и ги препоръчвам.

            Коментар


            • #7
              До: ножове за абкант

              Дано не ти дам грешна следа, но напиши лично или се свържи по скайп, телефон с Цанко /това му е ника във форума/. Той има цех в с.Труд с доста машинки. Сигурен съм, че ако не ти реши проблема, поне ще те насочи.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #8
                До: ножове за абкант

                В работата имаме два стари абканта единя е полски престилков другия е унгарски хидравличен днес във връзка с темата говорих с нашия механик (човек с над 45 години стаж по поддръжка на машини) и той каза че ножовете на нашия престилков са от темперован чугун и навремето са доставяни с поръчка от Полоша.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  До: ножове за абкант

                  Поздравявам всички,които ми дадаха савет.Сега да напиша това което открих сам,за тези които тепърва им трябва информация.Ножа се прави от стомана 40х не се закалява а такъв шлаиф и фреза има в механотехникума в Пловдив цената е околу 500/600лв за работа.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ножове за абкант

                    в стара загора, в берое давахме нашите но само за обработка, и гилотината и абканта са по 4.5м , имаме един резервен комплект нов , той като замине след години не ми се мисли че швейцарските бяха някаква цифромания.
                    ако някой иска ще потърся телефони, справят се доста добре със заточване поне 4-5 пъти сме ги ползвали
                    Grand Vitara 2005g- за работа
                    Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                    Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                    Коментар


                    • #11
                      До: ножове за абкант

                      Можеш да питаш в "Мехатроника" в Габрово. Там има шлайфове, само не знам до какъв размер са.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ножове за абкант

                        правил съм си от Ст45 за сега вършат работа

                        Коментар


                        • #13
                          До: ножове за абкант

                          Ножове с радиус на закръгление могат да се направят на фреза с работен ход 1200мм ( и с прихващане) или на фрезхобел.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ножове за абкант

                            Първоначално публикуван от michu Преглед на мнение
                            Ножове с радиус на закръгление могат да се направят на фреза с работен ход 1200мм ( и с прихващане) или на фрезхобел.
                            Слушайте Стоил(miсhu)!Човек с голям опит.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #15
                              До: ножове за абкант

                              искам да питам от къде мога да взема стомана и какшо ще кажете за ножовете BOKER PLS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X