Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помощ за стъклото на една каска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • помощ за стъклото на една каска

    Mоже ли някой да каже дали е възможно да си изрежа стъкло за каската от плексиглас? Старото стъкло е много надраскано и с него не може да се кара. Ако някой знае как да изчистя драскотините, да сподели. Драскотините са много фини. Ако имате предложение за няква паста ще стане да ги махна. Не ми се дават 50 лева за стъкло, защото каската е стара и ми е подарък и е безсмислено да набутвам пари по нея.
    Последно редактирано от Ясен; 09-07-09, 22:53. Причина: объркана мисъл, безразборни изречения, правописни грешки.

  • #2
    До: помощ за стъклото на една каска

    Паста за зъби и фин памучен парцал. Вода.
    Правилното стъкло отдавна не е от плексиглас, а от поликарбонат.

    Коментар


    • #3
      До: помощ за стъклото на една каска

      пробвах с паста за зъби ама не става
      а попринцип незнам от какъв материал е стъклото на каската
      поликарбонат -това го чувам за 1 ви път
      благодаря за съвета но ще чакам още предложения ако има
      поздрави

      Коментар


      • #4
        До: помощ за стъклото на една каска

        Тогава ще чакаш да стане понеделник, за да ти дам други шлайфпасти. Понеже сега няма кой да отключи.
        Поликарбоната е това, от което правят компактдисковете, навесите на спирките, стъклата на шлемовете, витрините на касиерските гишета, фолиото за брониране, и нататък по списъка. Бръкни поне в гугъла, верно си диване!

        Коментар


        • #5
          До: помощ за стъклото на една каска

          Първоначално публикуван от divaneto99 Преглед на мнение
          Mоже ли някой да каже дали е възможно да си изрежа стъкло за каската от плексиглас? Старото стъкло е много надраскано и с него не може да се кара. Ако някой знае как да изчистя драскотините, да сподели. Драскотините са много фини. Ако имате предложение за няква паста ще стане да ги махна. Не ми се дават 50 лева за стъкло, защото каската е стара и ми е подарък и е безсмислено да набутвам пари по нея.
          Ако старото е СТЪКЛО - може да се полира . Има си такава паста за полиране на стъкло.
          Мисля , че в Оптокоелектрон Панагюрище ще ти кажат каква паста да ползваш . Или във всяка оптика могат да ти свършат работа . Но ..... едва ли е стъкло ....не вярвам ....
          Ако искаш да си изрежеш от плексиглас - много бързо се драска - няма смисъл .
          Ако искаш да си купиш ново - иди с каската да потърсиш . Не знам в БГ , но в Гърция , в Германия съм виждал само прозрачната част на каската ( шлема ) да се продава. Има си модели и размери .
          Ако искаш да си изрежеш сам - потърси от кабриолет стъклото отзад. Има доста такива , дето ги сменят. По сервизите може да те ориентират.
          И последно - стара каска може също да ти свърши работа . Просто да напаснеш "стъклото".
          Успех !

          Коментар


          • #6
            До: помощ за стъклото на една каска

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Ако старото е СТЪКЛО - може да се полира . Има си такава паста за полиране на стъкло.
            Мисля , че в Оптокоелектрон Панагюрище ще ти кажат каква паста да ползваш . Или във всяка оптика могат да ти свършат работа . Но ..... едва ли е стъкло ....не вярвам ....
            Ако искаш да си изрежеш от плексиглас - много бързо се драска - няма смисъл .
            Ако искаш да си купиш ново - иди с каската да потърсиш . Не знам в БГ , но в Гърция , в Германия съм виждал само прозрачната част на каската ( шлема ) да се продава. Има си модели и размери .
            Ако искаш да си изрежеш сам - потърси от кабриолет стъклото отзад. Има доста такива , дето ги сменят. По сервизите може да те ориентират.
            И последно - стара каска може също да ти свърши работа . Просто да напаснеш "стъклото".
            Успех !
            Първо,мисля,че няма как да е от стъкло.Вероятно е от поликарбонат,както казва Стефан.
            Пробвай с паста за полиране на GSM апарати.Преди време имаше една много ефикасна на ''HAMA''.
            "Стъкла" за каски има и в България.В повечето магазини които продават такива аксесоари има.Дали ще станат за твоята каска обаче,не знам.
            Стъклото от кабриолет се съмнявам,че ще свърши работа,дори и да го огънеш.Ако е нещо под напрежение въобще няма да стане за каската.

            Коментар


            • #7
              До: помощ за стъклото на една каска

              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
              Първо,мисля,че няма как да е от стъкло.Вероятно е от поликарбонат,както казва Стефан.
              Пробвай с паста за полиране на GSM апарати.Преди време имаше една много ефикасна на ''HAMA''.
              "Стъкла" за каски има и в България.В повечето магазини които продават такива аксесоари има.Дали ще станат за твоята каска обаче,не знам.
              Стъклото от кабриолет се съмнявам,че ще свърши работа,дори и да го огънеш.Ако е нещо под напрежение въобще няма да стане за каската.
              Кабриото не е със стъкло - просто така се изразих .
              Прилича на стъкло ,изпълнява такава функция .... но не е .
              Меко е и е прозрачно . Особено като по-ново .

              Коментар


              • #8
                До: помощ за стъклото на една каска

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Кабриото не е със стъкло - просто така се изразих .
                Прилича на стъкло ,изпълнява такава функция .... но не е .
                Меко е и е прозрачно . Особено като по-ново .
                Съгласен съм,но пак не съм сигурен,че ще стане.Меко е и ще се огъне лесно,но ще бъде под напрежение като се постави на каската.Предвид,че се и движи...

                Коментар


                • #9
                  До: помощ за стъклото на една каска

                  начи няма да стане да го смена
                  трее да го полирам ама как и с какво кажете вие

                  Коментар


                  • #10
                    До: помощ за стъклото на една каска

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Паста за зъби и фин памучен парцал. Вода.
                    Правилното стъкло отдавна не е от плексиглас, а от поликарбонат.
                    Е така,но трябва МНОГО търкане,ти маи не си бил достатъчно упорит
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      До: помощ за стъклото на една каска

                      Естествено, аз съм си мързелив от малък. Като не стана с мокър парцал, просто го избърсах с типовия комплект шлайфпасти за такива неща, и ги прибрах за друг път.)
                      Момчета, наистина ме дразните с това че търсите помощ, преди да сте потърсили решение. Ако нещо не дай боже и въобще - то ради бога. А вие първо пищите, после си отваряте очите, а то и мечка нямало, защо тогава, а? Ами ако верно нещо? Или аз например вече съм пукнал, и никой ли няма да знае вече? А?

                      Коментар


                      • #12
                        До: помощ за стъклото на една каска

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Естествено, аз съм си мързелив от малък. Като не стана с мокър парцал, просто го избърсах с типовия комплект шлайфпасти за такива неща, и ги прибрах за друг път.)
                        Момчета, наистина ме дразните с това че търсите помощ, преди да сте потърсили решение. Ако нещо не дай боже и въобще - то ради бога. А вие първо пищите, после си отваряте очите, а то и мечка нямало, защо тогава, а? Ами ако верно нещо? Или аз например вече съм пукнал, и никой ли няма да знае вече? А?
                        Не ти,тои е бил мързелив
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          До: помощ за стъклото на една каска

                          мързелив съм.........
                          как може площ от 2 на 2 см да го търкам 15 20 мин и да има много малка разлика в сравнение с другата част ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: помощ за стъклото на една каска

                            С каквото и да го полираш, няма да стане. Като блесне слънцето или фаровете ще виждаш хиляди лъчи светлина и нищо друго.
                            Или сменяш слюдата, или цялата каска.
                            Пробвано.

                            Коментар


                            • #15
                              До: помощ за стъклото на една каска

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              С каквото и да го полираш, няма да стане. Като блесне слънцето или фаровете ще виждаш хиляди лъчи светлина и нищо друго.
                              Или сменяш слюдата, или цялата каска.
                              Пробвано.
                              То ако е толкова надрано,наистина си трябва нова слюда или шлем.
                              КОЗАТА СИ ИСКА ПРЪЧ!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X