Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калай,калайдисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Калай,калайдисване

    Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
    ЕЕЕ,аз няма да лея куршуми за картечница я...
    Намерих и си свърших работата.Искам обаче да си калайдисам сача-Таландара.Дайте идеи.
    Несъм сигурен дали ще стане.

    Коментар


    • #17
      От: Калай,калайдисване

      Имам 17 килограма чист калай, поне така мисля, на дядото баща му е бил бакърджия, имал е работилница и дюкян, и работници е имал, ама калая е останал и някои съдове. Циганите отнесоха много бакър от мазето, ама дядото беше корава глава, но лека му пръст, та за калая де, ако някой има интерес са се обажда 0895606234, все ще се разберем нещо.
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • #18
        От: Калай,калайдисване

        Аз се съмнявам да се ползва чист калай за калйдисване на съдове. Причината е че при температури по -5 градуса калая става на прах и почва да тече от спойката.
        Това е и причината повечето електроника правена със спойки от чист калай да работи до -5 градуса.
        Гледах даже документален филм преди години как са го натоварили калая във вагони и при отваряне за разстоварване е бил на прах почети всичкия, заради отрицателните температури докато са го транспортирали.

        Коментар


        • #19
          От: Калай,калайдисване

          Нинам, може и композиция да е, ама как да разбера?
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #20
            От: Калай,калайдисване

            Така е който не чете редовно форума, на него немутрябва вече!
            0898532785-КИКО

            Коментар


            • #21
              От: Калай,калайдисване

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              ...Причината е че при температури по -5 градуса калая става на прах и почва да тече от спойката.
              Това е и причината повечето електроника правена със спойки от чист калай да работи до -5 градуса.
              Гледах даже документален филм преди години как са го натоварили калая във вагони и при отваряне за разстоварване е бил на прах почети всичкия, заради отрицателните температури докато са го транспортирали.
              Явлението е познато под името "калаена чума".
              За -5° не съм сигурен, може би е по-ниска температурата..
              Последно редактирано от Ясен; 08-12-13, 14:38. Причина: дребна грешка

              Коментар


              • #22
                От: Калай,калайдисване

                Явлението е много забавно, ако си страничен наблюдател, а не потърпевш...

                http://www.youtube.com/watch?v=FUoVEmHuykM
                http://www.youtube.com/watch?v=sXB83Heh3_c
                http://www.youtube.com/watch?v=Hb0VoQ-xQhU
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Калай,калайдисване

                  Първоначално публикуван от kiril_ognenski Преглед на мнение
                  Така е който не чете редовно форума, на него немутрябва вече!
                  Мерси колега, не знаех, ще чета вече, нищо темата е от 2009, а аз намерих калая преди 3 месеца в мазето...............
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • #24
                    От: Калай,калайдисване

                    Не знам при каква температура настъпва точно. Учих 2 години Компютърни системи и технологии и тогава ни споменаха че такава техника не трябва да оставя в помещения с минусови темеператури. Има много видове припои. В техниката се ползва с по-висока концентрация на калай, в някой до 99%.
                    Улуците не случайно се правят с калаено оловен припой 60:40. Причината е че първо няма да се развали спойката през зимата и второ че е по-евтино.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Калай,калайдисване

                      На Мещера, каквото и да си е лял, явно не му помогна. Лека му пръст.

                      Калаената чума се случва от +13 градуса надолу, но до -20 да речем е доволно малко вероятна. При -30 и надолу само си търси повод и като го намери, протича лавинно.
                      Въпреки това, съдове за храна се калайдисват с чист калай. "Композиция" (т.е. смес от калай и олово) може да е неподдатлива на чумата, но пък оловото е отровно.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X