Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на метал към пластмаса. С какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Една идея - пробий дупки в планките и използвай гъсто лепило , което да разтверя пластмасата на таблото мажеш дебел слой и натискаш плянката, така че да мине лепилото през дупките .
    Май е вариант... Стига да се разтваря с нещо (ацетон), щото има вариант и да не се. Притеснява ме и възможността пластмасата да се деформира, додето изсъхне гняста. Тънка е, нейната кожа.

    А неръждавейка се лепи перфектно с неутрален силикон, ако е тобре почистена и обезмаслена. За предпочитане и награпавена. Имам детайл, залепен от 1 година и кусур, дето не е мръднал - баластите на ксеноните ми са с капачета от неръждавейка. Залепени са към боядисната ламарина на коша, даже не с неутрален, а с обикновен прозрачен силикон. Нямат мърдане. Просто предварително зачистих мястото със спирт и ацетон. Сега честно казано не знам как биха могли да се махнат, ако се наложи.

    Ако силикона се залепи със същата сила към пластмасата, направо го мажа. Ама все пак сондирам мнение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

      99% съм сигурен че ще се разтвори и лесно се пробва , а ако не се разтвори само силикона ще те спаси . Може да използваш лепило за пвц или да си разтвориш някаква пластмаса с ацетон , а за деформацията не се притеснявай .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

        Еми тия дни ще пробвам и трите варианта - със силикон, с лепило за pvc, и с течен метал. Ще лепна по една изрезка от неръждавейка и от обикновено желязо и с трите. Което се залепи най-добре, то ще е.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

          http://www.proventuss.com/pages/partners.php

          При лепене със силикони повечето изискват едната повърхност да е порьозна. Dow corning предлага лепила за слепване на две непорьозни повърхности, като остава еластичен след засъхване.
          Ползвайте консултнант. Носете си лупа за четене на упътването.

          Коментар


          • #20
            До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

            Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
            Ще мислиш,ще мислиш и пак да силикона ще стигнеш.Ще видиш!!!
            П.С.Стефане има силикони за лепене!

            Коментар


            • #21
              До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

              Аз изобщо не знам какво са силиконите. Това, което продават с това име, обикновено са някакви еластомери, и хич даже не са лепила.
              Неръждавейката сама по себе си се лепи отвратително. Всъщност не се лепи. Да я замажеш под втори слой пластмаса може. Но това е хептен трета технология.

              Коментар


              • #22
                До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                Sparky, кажи горе долу какво ще е натоварването върху плаката, която искаш да залепиш?
                Лепило за ПВЦ лепи много добре само ПВЦ, лепило за плексиглас пак така, за метал също. Няма съвместимост между тях а ако някой ти каже, че можеш да залепиш някаква полимерна пластмаса с лепило за нещо друго да знаеш, че няма да стане. Същото важи и за разнородните материали.
                Както Стефан каза, високочестотната заварка е най здравия вариант, който използваме за високонатоварени рекламни пана от поливинил, но само като технология...защото заваръчен апарат за такива детайли аз поне несъм виждал(ако има ще е върха)
                В твоя случай най здраво ще залепи само полеуретановото лепило, да речем Sika например.
                Дугия вариант( и последен според мен) е HVB двойнозалепваща лента на 3М за високо натоварване - и ти можеш да висиш на нея - но е скъпа!
                LZ1HRD

                Коментар


                • #23
                  До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                  Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                  В твоя случай най здраво ще залепи само полеуретановото лепило, да речем Sika например.
                  Дугия вариант( и последен според мен) е HVB двойнозалепваща лента на 3М за високо натоварване - и ти можеш да висиш на нея - но е скъпа!
                  Подкрепям мнението на колегата за полиуретаново лепило,може и такова за автомобилни стъкла,цапа ужасно,но държи много здраво,не само стъкла...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                    Вземи си SIKAFLEX

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                      Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                      високочестотната заварка е най здравия вариант, който използваме за високонатоварени рекламни пана от поливинил, но само като технология...защото заваръчен апарат за такива детайли аз поне несъм виждал
                      а как го правите, пущината?
                      с какво, и как става ей така, невидимо?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                        колега използвай K+D на WURT със сигурност ще постигнеш желания ефект аз го използвам за лепене на пластмаса за метал,дърво за метал, метал за метал и несъм имал проблем до сега мисла че и ти няма да имаш K+D означава "лепи и уплатнява" има еластично свойство и няма проблем, че ще има вибрацйи

                        Коментар


                        • #27
                          До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                          Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                          Sparky, кажи горе долу какво ще е натоварването върху плаката, която искаш да залепиш?
                          Лепило за ПВЦ лепи много добре само ПВЦ, лепило за плексиглас пак така, за метал също. Няма съвместимост между тях а ако някой ти каже, че можеш да залепиш някаква полимерна пластмаса с лепило за нещо друго да знаеш, че няма да стане. Същото важи и за разнородните материали.
                          Както Стефан каза, високочестотната заварка е най здравия вариант, който използваме за високонатоварени рекламни пана от поливинил, но само като технология...защото заваръчен апарат за такива детайли аз поне несъм виждал(ако има ще е върха)
                          В твоя случай най здраво ще залепи само полеуретановото лепило, да речем Sika например.
                          Дугия вариант( и последен според мен) е HVB двойнозалепваща лента на 3М за високо натоварване - и ти можеш да висиш на нея - но е скъпа!
                          Еми, знам ли го какво е? Такова, че да потроши 2мм пластмаса на 3 места от четири. А джипа не е удрян, или нещо такова. явно просто не е сметнато както трябва. Не личи и да е каран хард оффроуд, ако съдим по това че няма никакви следи по шясито и ходовата част от удари и драскотини. Всъщност нямаше и драскотини от лака, ама аз вече му направих.

                          За двойнолепяща не ща да чувам. Пробвал съм барем 10-ина чишита, и всичките с един и същ проблем - като ги напече жегата никак не се представят добре. А и няма как да направя ламарината така, че да прилепне съвсем плътно по пластмасата. То в това табло няма равна повърхност И отдолу, и отгоре.

                          А лепилото за стъкла си е вид силикон. Същото до колкото знам ползват за направата на стъклопакети. Ама въпроса е откъде да намеря някакво индустриално. Това по магазините се съмнявам да е същото.

                          Лепил съм с обикновен ацетатен силикон огледало в кабината за към предно стъкло. По стечение на обстоятелствата поради люспа, впоследствие се наложи смяна на стъклото. В работилницата го сваляха с тесла от стъклото. Не искаше по никакъв начин да помръдне.

                          А предложенията набъбнаха достатъчно, за да ме объркат пак тотално...
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                            Тия:
                            - полиуретаново
                            - за автомобилни стъкла
                            - SIKAFLEX
                            - WURT K+D

                            Остават ли си пластични след изсъхване? В смисъл, не като пластмаса, а като гума?

                            И кое-къде да търся???
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Аз изобщо не знам какво са силиконите. Това, което продават с това име, обикновено са някакви еластомери, и хич даже не са лепила.
                              Неръждавейката сама по себе си се лепи отвратително. Всъщност не се лепи. Да я замажеш под втори слой пластмаса може. Но това е хептен трета технология.
                              Ми, и аз не знам. По мойте повърностни представи за химия, "Silicone" е по-скоро търговска марка, станала нарицателно, отколкото нещо, отговарящо на истината.

                              А класическото е ацетатното, цето си мирише на оцет, цапа отвратително и не се бърше с нищо, докато поне малко не се втвърди.

                              Ама, сега има и разни акрилни и твем подобни, както и т.н. "неутрални", подходящи за лепене на метали, понеже ацетата е заместен с друго, което не предизвиква корозия. Мисля си че точно свойството им да предизвикват корозия е причината много хора да ги недолюбват (класическите). Ама дори и те за сткло например са си просто префектни.

                              Всъщност в случая не ме притеснява дали ще се залепи за метала/неръждавейката. За там знам че ще се залепи. Просто си трябва хубаво обезмасляване. Притеснява ме как ще хване пластмасата. А например към целуфан хваща така, че се къса целуфана, но не се отлепя. Ама към полиетилен никак.

                              А "силикон" не се лепи с нищо друго, освен пак със "силикон". И това съм пробвал. Става почти хато все едно не е лепено, а е монолитно цялото.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                                За двойнолепяща не ща да чувам.
                                В твоя случай няма да помогне, но двойнозалепващи ленти има 20+ вида и то със здравини от/до. Специално HVB лента на 3М лепи гранит и мрамор, прави си изводи за здравината ( и струва колкото гранита)

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Остават ли си пластични след изсъхване? В смисъл, не като пластмаса, а като гума?

                                И кое-къде да търся???
                                Да, остават пластични поне лепилата на Сика, от опит. Мога да ти дам да пробваш.
                                LZ1HRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X