Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на метал към пластмаса. С какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

    Здравейте .
    Ако материалите са пластмаса към пластмаса отиди където лепят брони на коли.Ще стане най здраво
    Антон Иванов 0878651505:)

    Коментар


    • #47
      До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

      Това ще е голяма площ. И на места ще е 2-3мм дебело. За 4-5 часа със сигурност няма да е изсъхнало, особено в по-вътрешните части,

      Понеже си правих слой от силикон, за правене на гарнитури и други такива, 3мм слой,между 2 пласта тъничък полиетилен съхнаха 4 дена, додето се втвърди цялото. При това всеки ден отлепвах по малко, за да влиза въздух/влага.

      Ей затова не го обичам много-много. А на тоя студ, дето е в момента, в работилницата ще съхне още по-дълго.

      Затова и предпочитам двукомпонентни. Неща. Да, и те при ниска температура съхнат бавно, даже при много ниска изобщо не съхнат, ама поне като изсъхне това, дето се показва ще знам че е изсъхнало цялото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

        Ако двукомпонентния продукт е епоксиден под 18 градуса не се полимеризира(втвърдява), докато акрилните двукомпонентни продукти се втвърдяват даже и при отрицателни температури(е малко по-бавно ама пак става)
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #49
          До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

          Първоначално публикуван от anton8503 Преглед на мнение
          Здравейте .
          Ако материалите са пластмаса към пластмаса отиди където лепят брони на коли.Ще стане най здраво
          Материалите са тия от заглавието на темата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

            Мислих, мъдрих, пробвах, и най-накрая го направих с полиестерна смола и стъкломат.

            Смея да твърдя че стана здраво. Няма признаци за склонност към отлепване.

            Направих го трипластово, около всяка лапа. Почистих с DREMEL (ръчна мини фрезичка), понеже отгоре имаше някакво допълнително покритие, после с шкурка 80, после почистих със спирт...

            ...и после се омазах до ушите с полиестерна смола. Ама се залепи. Духах го с пистолет за гореш въздух, и става бързо. А в случая ниските температури работеха в моя полза. Оставяха ми предостатъчно време за работа, след забъркването на адската смес. Втвърдяваше чак като го поиздухам за 5 минути с пистолета за горещ въздух.

            Излезе че не е добра идея разбъркването на голямо количество смола, ако нема да се ползва накуп, а на малки порции. Като тръгне да се втвърдява, се замозагрява, което допълнително ускорява втвърдяването. Просто като е голямо количество, не се охлажда достатъчно, и се получава нещо като верижен процес. Хем беше поставено върху масивния студен чугунен плот на една от машините.


            Други пластмаси пробвах да залепя с двукомпонентно полиуретаново лепило на BISON. Седи като паста или мека дъвка. Но след време си се втвърдява здравата. Но държи към пластмасата нечовешки здраво. Направо няма отлепване.

            Та, полиестерна смола и полиуретаново лепило лепят перфектно пластмаса <ABS> и <ABS+PC>.

            Ще пробвам и с пластелиненото лепило на BISON, пак двукомпонентно. Мисля че и то ще се залепи много добре, а пък е и по-лесно за работа. Само дето е твърдо като камък после, и не знам как ще се държи при нагряване и охлаждане, в смисъл дали няма да се разлепи заради различното топлинно разширение.

            Снимах, и при първа възможност ще постна снимки със стореното.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

              Разбрах, че колегата си е свършил вече работата, но аз ще споделя личния си опит с такива ситуации.
              В случаи, които съм изкал да залепвам различни материали и да се получи еластична връзка, съм използвал К+Д на Вюрт. В по-горните постове са споменали за него, но аз ще уточня за какво съм го ползвал.
              Лепене на пластмаси с метал (като в описания случай на темата).
              Лепене на МОКРА, РЪЖДЯСАЛА, ПОЦИНКОВАНА ЛАМАРИНА с мокър тухлен зид с остатъци на хоросан!
              Уплътняване, чрез шпакловане на гаражен покрив, който упорито е текъл години наред, независимо от всички опити да се спре.
              Възтановяване на гумено уплътнение на лек автомобил, след скъсването му при смяна на стъклото.
              Уплътняване на гумено уплътнение на предно стъкло, което в следствие на годините се е скъсило и се е получила пролука между краищата около 2см.
              Залепване на 3м2 огледало на боядисана ламарина!

              Може да има и други уникални случаи, но сега не си ги спомням. Във всички обаче гореописани ефекта винаги е бил положителен. Трябва да уточня, че този продукт е почти същия като лепилата за залепване на стъклата на автомобилите. Разликата е в неговата твърдост след втвърдяване. Доколкото си спомням, мисля че твърдоста се измерваше по някакви мерни единици Бринел. Могат да ме поправят ако е нужно специалистите химици, но лепилата за стъкла са около 30 единици а К+Д е около 20-25. Тоест по-меко и гъвкаво.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #52
                До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                Доколкото си спомням, мисля че твърдоста се измерваше по някакви мерни единици Бринел. Могат да ме поправят ако е нужно специалистите химици, но лепилата за стъкла са около 30 единици а К+Д е около 20-25. Тоест по-меко и гъвкаво.
                ами аз не съм химик, ама за твърдостта ще те поправя
                и по Бринел, и по Роквел еластични, или гъвкави, или възвръщащи формата си материали не могат да се мерят

                всъщност, не знам как се мерят такива материали, но със сигурно не по описаните начини

                Коментар


                • #53
                  До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                  Мери се по Шор ако се не лъжа
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #54
                    До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                    Едно уточнение. Не съм слагал метал. Отказах се. Формата е много сложна, и нямам нужния "заваръчен" опит, за да стане като хората.

                    Ползвах полиестерна смола и стъкломат. Нищо повече.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                      Само да кажа че след около година спорадично тършуване, най-накрая се сдобих с вездесъщото "REMA TIP TOP SC2000". Имат си представител тука, но в официалния им сайт малко трудно се стига до него. Фактурата в момента не е у мен, но 1кг (което е 690ml) струва някъде около 35-37лв, барабар с втвърдителя, и го имат налично.

                      Та, въпросното чудо на прима виста се държи малко като лепило "Хелми", когато не е добавян втвърдител. Съхне също като него. Сега съм забъркал малко и с втвърдител, и утре ще видя що за чудо ще стане. 5ml смес в пластмасова чинийка съм забъркал преди около час, и вече доста се е сгъстила - в момента е като гъста епоксидна смола, когато тръгне да се втвърдява. Не забелязвам да се е свило, или нещо от сорта. Резултатите засега са обнадеждаващи.

                      Междувременно се възползвах от забъркването и залепих едни обувки на малкия. Понеже до сега съм ползвал поне още 5 други вида лепило за подобни обувки (расте като гъба тая малка гад , жив и здрав да ми е ), та ще имам пряко сравнение с други "класически" продукти, предлагащи се на пазара.

                      Някога помня (още по тоталитарно време) че се продаваха лепенки за гуми "TipTop", че май и името на фирмата е станало нарицателно за безпроблемни неща. Е, това е същата фирма, или поне някоя, закупила някогашната. Класика в жанра, един вид.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                        Спарки, как е лепилото? Пробва ли го по предназначение? Бива ли го?
                        Където Бирата, Там и Аз...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                          Залепи на малкия обувките по-добре от заводското изпълнение.

                          Иначе, свива се. Здраво е, но не може да се разчита на него за дебел слой. Просто разредителя в който е разреден каучука, явно е доста голяма част от състава му, и въпреки отделния втвърдител се оказа че просто разредителя трябва да се изпари. Върху стомана хваща яко, обаче. Това поне пробвах. Но не е панацея.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                            Това лепило Тип-Топ е много здраво. С него лепят гумено транспортните ленти. Виждал съм да ползват зелено и май повече лилаво на цвят.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                              Първоначално публикуван от rmihalev Преглед на мнение
                              Това лепило Тип-Топ е много здраво. С него лепят гумено транспортните ленти. Виждал съм да ползват зелено и май повече лилаво на цвят.
                              То точно с това предназначение си се и произвежда. Гума към гума, гума към метал и гума към текстил.

                              Не знам да има лилаво. До колкото знам има бяло, черно и зелено.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Лепене на метал към пластмаса. С какво?

                                Става синьо-лилаво от втвърдителя, иначе си е бяло това за лентите...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X