Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на резервоар от неръждавейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Изработка на резервоар от неръждавейка

    Според мен,ако дилемата е между неръждавейка и алуминий,то по-добре неръждавейка.Преди време имах Опел с алуминиев резервоар и беше изгнил на много малки дупчици отдолу.Нямаше удари ,само бензин в него
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #32
      До: Изработка на резервоар от неръждавейка

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      .... Алуминий поне според мен се работи по-лесно от неръждавейка - не се криви и извива толкоз от топлината. Интересно ми е защо е недолюбван?
      Заради якостта. За 2 мм. забрави.Не че не се заварява (то има технологии за заваряване на алуминий и 0,2 мм), но е мек , а и на вибрации не издържа . Иначе съм виждал алуминиеви резервоари на американски камиони по 800 литра , но дебели . Така че от търговска гледна точка производителите предпочитат пластмаса за леките коли....
      А за неръждавейката също си има чалъми против гърченето на ламарината . Та ако се прави занаятчийски - неръждавейката наистина си е за предпочитане.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        До: Изработка на резервоар от неръждавейка

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Заради якостта. За 2 мм. забрави.Не че не се заварява (то има технологии за заваряване на алуминий и 0,2 мм), но е мек , а и на вибрации не издържа . Иначе съм виждал алуминиеви резервоари на американски камиони по 800 литра , но дебели . Така че от търговска гледна точка производителите предпочитат пластмаса за леките коли....
        А за неръждавейката също си има чалъми против гърченето на ламарината . Та ако се прави занаятчийски - неръждавейката наистина си е за предпочитане.
        На тераното фабрично е алуминиев, или от алуминизирана ламарина. Със сигурност е от под 2мм. Не е мръднал до сега. А горивния филтър си беше чист като го сменях след 15000км пробег. На 2-3 места без да искам го закачих с телената четка, като си чистих шасито - седи си алуминиево, не ръждясва. Със сигурност не е поцинкован, а е алуминий или алуминизирана ламарина.

        За якостта, кое не му достига? Якостта на основния материал, или якостта на заварката? Основен материал мисля че може да се намери достатъчно здрав и на 2мм. Виж за самата заварка нямам идея що за стока е като здравина.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Изработка на резервоар от неръждавейка

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          На тераното фабрично е алуминиев, или от алуминизирана ламарина. Със сигурност е от под 2мм. Не е мръднал до сега. А горивния филтър си беше чист като го сменях след 15000км пробег. На 2-3 места без да искам го закачих с телената четка, като си чистих шасито - седи си алуминиево, не ръждясва. Със сигурност не е поцинкован, а е алуминий или алуминизирана ламарина.

          За якостта, кое не му достига? Якостта на основния материал, или якостта на заварката? Основен материал мисля че може да се намери достатъчно здрав и на 2мм. Виж за самата заварка нямам идея що за стока е като здравина.
          Якостта на основния материал . А заварката не издържа на вибрации. Като говорим за материал , нали трябва да го сравняваме с нещо . Освен дуралуминия , коя друга алуминиева сплав може да се мери по якост с неръждавейка ?
          Не знам Терано с какъв резервоар е , но ако е от "алуминизирана" ламарина , лесно може да се провери - сложи магнит , той ше покаже.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            До: Изработка на резервоар от неръждавейка

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ...лесно може да се провери - сложи магнит , той ше покаже.
            Да бе, вярно. Ама, кой да се сети.

            Между другото, отдолу си има щит от стомана, поне милиметър дебел, а вероятно милиметър и половина.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Изработка на резервоар от неръждавейка

              Един циганин така ми каза:
              чатне ли магнЕта в казана дето ти го продава - удряй, той знае защо

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X