Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на резервоар от неръждавейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изработка на резервоар от неръждавейка

    Вземи някоя бракувана 50 -60 литрова бутилка от газова инсталация за кола и я направи резервоар за бензин.

    Коментар


    • #17
      До: Изработка на резервоар от неръждавейка

      Излишно тежка е, има да се заваряват гърловини, отдушници и т.н. Освен това погледни в газова бутилка и виж за какви ръжди става дума. Тези от които малка част събира филтърчето за газ. Всичко това ще иде в горивната система.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        До: Изработка на резервоар от неръждавейка

        Моя вече е монтиран- бутилка от прахов пожарогасител 6 кг. Скоро снимки!
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #19
          До: Изработка на резервоар от неръждавейка

          Е само заради тази гадост с резервоарите, ще сложа газ ((

          Или освен да потърся и пластмасов резервоар из моргите...

          Което излезе по-изгодно май ще е...

          Мерси за всички съвети до тук!

          Много поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            До: Изработка на резервоар от неръждавейка

            Аз си направи резервоар от алиминиев рифел 3мм са Г класа вътре под и зад предните седалки. Доста добре се получи побира около 85 литра. Малко е скъпо 350 лв. за ламарина и около 150-200 лв. за заварки. За мен ми трябваха повече прегради, т.к. е вътре и за да не се чува бензина.

            Коментар


            • #21
              До: Изработка на резервоар от неръждавейка

              Аз си направих преди около половин година от обикновенна ламарина.Отвън го поцинковах(студено).Също много мислих дали да е от неръждавейка.Засега никакви проблеми.
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #22
                До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                Да добавя,ако някой още се чуди,че все още нямам проблеми с "ръждавейката"
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #23
                  До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                  А на тераното е от алуминий, или поне има вид на такъв. Алуминий поне според мен се работи по-лесно от неръждавейка - не се криви и извива толкоз от топлината. Интересно ми е защо е недолюбван?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Алуминий поне според мен се работи по-лесно от неръждавейка ...
                    Ама май само според тебе. Много е топлопроводим, което прави интересна задачата за заваряване на листове. Не, че не може, ...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ама май само според тебе. Много е топлопроводим, което прави интересна задачата за заваряване на листове. Не, че не може, ...
                      ...или просто тия дебелини не могат да се работят с друго, освен с променливотоков аргонов апарат, който не всеки има/може да работи???

                      ...не че аз мога да кажа че мога де.

                      За листов материал с тия дебелини, топлопроводимостта не е чак такъв проблем. 100А машина дори би била достатъчна.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                        е, аз малко теоретично - иначе и асмалъци не мога да заварявам.

                        Но топлопроводността при тънки листа прави листата склонни да се сгърчват на топченца. Там играят и други моменти - повърхностно напрежение, примерно.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Там играят и други моменти - повърхностно напрежение, примерно.
                          При неръждавейката точно тоя проблем е по-сериозен. Гъне се, пущината. Иначе се заварява сравнително лесно.

                          За алуминия добавъчния материал се избира така че да не се получават пукнатини. Самия материал също се подбира подходящ. И той се гърчи, но някак по-малко от неръждавейката, вероятно по простата причина че се топи в пъти по-лесно - на много по-ниска температура.

                          С моя никакъв опит в заваряването, някак до сега като съм се заигравал с неръждавейка, все псувам повече, отколкото с алуминий.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            С моя никакъв опит в заваряването, някак до сега като съм се заигравал с неръждавейка, все псувам повече, отколкото с алуминий.

                            Не че съм някакъв капацитет и аз , ама .... неръждавейката моя "Редко" /МИГ/ я яде по-добре от желязото. Направо идеални заварки си стават. А алуминий не ще пущината , въпреки , че когато ми го продаваха твърдяха , че няма проблем.....
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #29
                              До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Не че съм някакъв капацитет и аз , ама .... неръждавейката моя "Редко" /МИГ/ я яде по-добре от желязото. Направо идеални заварки си стават. А алуминий не ще пущината , въпреки , че когато ми го продаваха твърдяха , че няма проблем.....
                              Телоподаващо и алуминий не е добра комбинация, особено за дебелини по-малко от 3мм. Евентуално на 2мм би работило с някакъв майсторлък.

                              При мен - волтажа на минимум, индуктивността на минимум, и ампеража на около 100 е най-ниското, с което може да се работи. А това по дефиниция е за 2.5мм. По-висок волтаж или по-нисък ампераж(телоподаване) водят до горене на телта на разстояние от заварката, окисляване и падането и на капки, а гледката е грозна.

                              Някакъв ефект може би би бил постижим с пулсова машина, но няма как да знам, понеже не съм пробвал. Предимството там е че имаш по-добър контрол върху образуването на капката, отделянето и и изобщо върху целия процес, но това са само мои разсъждения.

                              Възможно най-евтиното е променливотоков ВИГ (TIG), но и то е скъпо за повечето хора като техника, а и трудно се учи. Обаче като свикнеш донякъде с основните техники и схванеш настройките на машината, е голям кеф.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Изработка на резервоар от неръждавейка

                                Аз като типичен Ганю съм му хванал чалъма - всичко на пълна мощност , детайла слагам върху огнеупорна подложка и наливам /като се моля да няма шупли/ отгоре надолу локвичка. После пиля излишното. Ама това за безотговорни детайли. А резервоар , това е висш пилотаж в моите очи. Мисълта ми беше , че от правилна неръждавейка май ще е по-лесно и надеждно. Но пък коя неръждавейка е правилна....... имаше и такава тема някъде.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X