Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

    Здравейте,

    Бихте ли ми помогнали.

    Трябват ми 2 или 3 болта дълги 170-180мм+ ситна резба Ф12мм и по 2-3 гайки на болт съответно, трябва да са много здрави защото са ми за подмяна на моите болтове натягащи торсионните щанги на окачването...

    Знам, че има магазини за крепежни елементи само дето не знам къде, знам само един в Красно село, следващия ми проблем е, че няма кога да ида освен събота сутринта а не мисля, ще са отворени тогава.

    Става ли някой да ми сподели цена и да ми ги прати по куриер като аз ще платя веднага по банков път всички разходи.

    Сорри за странното искане но съм притиснат от време и ситуация.

    Просто ако някой от София има такъв магазин наблизо може би ще успее да ми отдели 5 минути...

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

    Колега за да ти свърши някой тази работа трябва да уточниш колко ситна е резбата-1.5 или 1.25, колко здрави да бъдат 8.8 , 10.9 или 12.9
    Николай Папазов

    Коментар


    • #3
      До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

      ...има цяла тема за торсионните полета...

      Сега сериозно.
      Ако не намериш такива по магазините за автомобилни части, които да стават и за твоя случай, ще се наложи да прибегнеш до услугите на някой стругар. Стманата трябва да е високовъглеродна (щом има изисквания за якост). Тъй като по-трудно се намират гайки осигурени срещу саморазвиване със ситна резба, препоръчвам ти да сложиш навсякъде по две обикновени гайки.
      Между другото, аз често ползвам гайки осигурени срещу саморазвиване, но с резба 16х1.5, купувам ги от магазините за авточасти, предназначени са за реактивната щанга на някой автомобили, а шпилките си ги поръчам...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

        Мерси колега за съвета но за съжаление не знам колко здрави и каква резба точно

        Тъпичко е но не мисля тези данни ги има и в инструкциите за джипката ми...

        8,8 здравина се продава във всяка железария следователно нека бъде по-яко а за резбата няма значение, важното е да е ситна, за това мога да взема решение отговорно...

        Поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

          Извинявай Батка, ама ако искаш ще ти намеря у наше село ... даже и дъвка бонус ще ти пратя, че сигурно няма у Софето, пък и да има къде ще я търсиш ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

            8.8 си е доста здрава шпилка, или болт... ама да не разводняваме темата с коефициента на Поасон
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

              Жоро, защо не провериш във Wurth, в бизнес парка?

              Щом е за окачването , трябва да е наистина здраво.
              Ако купиш от кварталната железария, не се знае какъв "кашкавал" ще ти продадат...

              Коментар


              • #8
                До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                Лазаре,

                Железен си братле

                ВЮРТ са ми до д..то ей сега ги проверявам...

                Мерси за съвета.

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                  Провери в магазина за болтове на Раковски и Сливница точно след кръстовището ако идваш от сточна гара. Мисля че се казваше Евроболт или нещо такова.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Мерси колега за съвета но за съжаление не знам колко здрави и каква резба точно

                    Тъпичко е но не мисля тези данни ги има и в инструкциите за джипката ми...

                    8,8 здравина се продава във всяка железария следователно нека бъде по-яко а за резбата няма значение, важното е да е ситна, за това мога да взема решение отговорно...

                    Поздрави,
                    Ето една таблица за резби, която имам аз.
                    Надявам се да бъде полезна както на теб така и на други колеги от форум!
                    Прикачени файлове
                    LZ1HKW
                    Реглаж на преден и заден мост
                    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                    Коментар


                    • #11
                      До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                      Благодаря на всички и на Влади за таблицата.

                      Поздрави,
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        да не разводняваме темата с коефициента на Поасон
                        Това ме интересува от доста време. Как мога да изчисля якостта на скъсване на един болт в кг, като имам този коефициент и диаметъра на болта. Намерих някакви формули на един немски сайт, но не можах да разбера точно. Там резултата е в N/mm². Примера там е болт с диаметър 12 мм и степен на якост 12.6.
                        Устойчивостта на скъсване/опън е Rm
                        Устойчивостта на огъване/ деформация е Re

                        Rm = 12 x 100 = 1200 N/mm²
                        Re = (12 x 9) x 10 = 1080 N/mm² или Rm x 0.9 = 1080N/mm²

                        Дали това са верните изчисления и как мога да преобразувам тези резултати в кг? Дано да съм използвал разбираеми понятия, защото не съм специалист, но ми е доста интересен този въпрос. Ако има някой колега, който може да разясни - би било много полезно. Мен лично ме интересува болт с диаметър 16мм и степен на якост 5.6 на какви кг ще издържи на опън!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                          Мен лично ме интересува болт с диаметър 16мм и степен на якост 5.6 на какви кг ще издържи на опън!


                          За клас на якост 5.6 стойностите са:
                          Якост на опън 500МПа~50990тона
                          Граница на провлачване 300МПа~30590


                          За болт с резба М16 живото сечение е 13,83=> площа е 0,15е-3
                          Натоварването което може да понесе е 15KN~1.53 /при коеф. на сигурност на конструкцията 3/
                          Последно редактирано от KamAZadjiq; 21-09-07, 14:19.
                          Танки грязи не боятся!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                            Здравейте,

                            Звъннах до ЕВРОБОЛТ на Раковска ами казаха ми, че най-големия им болт е 150мм на Ф12 и е с якост 8,8 и струва около 5лв тъпото е, че на мен ми трябва най-малко 170мм за якоста не знам само знам, че ако изпусне на път с висока скорост съм меко казано в опасност...

                            Идеи предложение оферти, моля споделете

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Болт дълъг 170-180мм+ ситна резба Ф12мм

                              1000N=1kN=100kg(сила)Сечението на М12 болт по таблицата на Влади е приблизително 74мм х 100=7400кг
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X