Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вилици на мотокар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вилици на мотокар

    Вчера в работата ми донесоха да пробия 2 броя вилици на мотокар . Качих ги на фрезата със свито сърце как ще се работят но се оказа по лесно от очакваното . Работят се с лекота като стомана 45 и според един колега работил някога в Балкан кар са 45 ХГ нещо си . Само по себе си вилиците не може да са нито много меки защото ще се изправят нито много твърди защото ще се чупят . На моя мотокар едната е леко изправена от неправилно вдигане на товар . Освен това трябва да са и от добре заварима стомана защото конзолите които ги държат към мотокара са заварени . Та някой има ли идея от каква стомана се изработват ? Мога да резна едно парче от едни стари вилици и да го пратя за анализ но ме интересува само от обща култура . В един пункт за вторични съм виждал счупена точно на сгъвката вилица и заварена с едно усилващо парче и си работят с нея . Мене лично ще ме е страх да вдигам с такава вилица .
    Последно редактирано от sek.1; 18-12-12, 07:08.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Вилици на мотокар

    Незнам от каква стомана са, но моите наблюдения са, че са доста еластични. Огъват си се и после си се връщат, ако не ги резтеглиш естествено.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Вилици на мотокар

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Работят се с лекота като стомана 45 и според един колега работил някога в Балкан кар са 45 ХГ нещо си .
      Ми трябва да са от пернишка стомана.
      Там нещо по-високо като клас от 45 прави ли се?

      Коментар


      • #4
        От: Вилици на мотокар

        Въглеродна стомана ,груби спомени 45 ХГТ(ако те интересува с голяма точност веднага мога да разбера) , от нея се изработват както вилици така и куки за кранове ,огъва се не се чупи(макар че съм чупил вилица ,но грешка моя ,от бързане се опитах да вдигна друг мотокар отзад за тежеста само с единия рог) ,заварява се
        Последно редактирано от jimito; 18-12-12, 08:37.
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Вилици на мотокар

          Читавите вилици по света ги били правили от 4140 - хром молибденова стомана.
          Нашите винаги сме ги дялали от каквото сме имали...

          Коментар


          • #6
            От: Вилици на мотокар

            Ето ти малко литература и занимавка ,http://search.pomagalo.com/?keyword=...%E0%ED%E0&sa=1

            Тука са всичките ти отговори
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Вилици на мотокар

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              Читавите вилици по света ги били правили от 4140 - хром молибденова стомана.
              Нашите винаги сме ги дялали от каквото сме имали...
              Ами тия са точно от най читавите в света немски . Кламера за варелите е на Щабау вилиците обикновено са на Фалкен Рот но има и на други . Дупчил съм ги по работен чертеж на Щабау .
              Прикачени файлове
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Вилици на мотокар

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Вчера в работата ми донесоха да пробия 2 броя вилици на мотокар . .
                По същия начин , с "деформирано" сърце :-)) , ми се наложи да пробия вилицата на моя електро-мототокар на 50 мм от края. Балканкар. О чудо ! Стана с ръчна дрелка. При условие че , свредлата , които точа , стават за пробиване на тикви , прясно сирене , и др подобни. Това ти го давам за да сравняваш българските и чуждоземните вилици.
                Уморените коне не ги убиват , нали ??

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X