Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шайби от стомана 65Г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шайби от стомана 65Г

    Здравейте,

    Става дума за ремонт на LSD диференциал.
    Основното обсъждане е тук:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=137441

    Подложните шайби са с номер 2 на чертежа. Има и "ръчичка" над тях.
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...1&d=1327214236
    Това са старите:
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1327169589

    Днес занесох старите шайби, с който се регулира луфта и напрегнатостта на пружините в касетата за измерване на твърдостта.
    Препоръчаха ми да ги произведа от стомана 65Г, след това закалка до 50 единици и шлайф при необходимост за съответната дебелина, ако не са точни.

    От къде мога да купя стомана 65Г с дебелина от порадъка на 0.5, 0.6, 0.8 мм? След мерене на точните дебелини ще дам за шлайф част от шайбите.
    Предполагам от един лист с размерите на лист хартия А4 ще излязат поне 10 файби.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: Шайби от стомана 65Г

    Здравей,

    Незнам от къде си за да ти дам най-правилния съвет, но в общия случай няма начин да не намериш търсената ламарина в Ангел Стоилов 96 - има складове в Пловдив и София
    Ако си в друг край на България виж и тези фирми
    Титани - Варна
    Мастер - Търново
    Железник - Стара Загора
    Лавина - Ямбол
    ПИК2003 - Русе
    Жоан - Силистра

    Ако питаш мен поръчай ги в Крън в завода за пружини и във Варианти в Стара Загора

    успех

    Коментар


    • #3
      От: Шайби от стомана 65Г

      Какъв е външния и вътрешния диаметър на шайбите ? Подобни са дисковете на съединителите на струговете . Термообработката на такива дебелини стомана 65Г е много прецизна работа защото се кривят на всякъде .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Шайби от стомана 65Г

        Може да са и от стомана 40Х,на тебе ти трябва твърдост и износоустойчивост. 65 Г се закалява трудно и за да работи като пружина ,защото тя е пружинна стомана после се отпуска.И както каза колегата по долу може да се изработят две шайби на струг.
        Последно редактирано от Георги Крумов; 27-01-12, 07:42.

        Коментар


        • #5
          От: Шайби от стомана 65Г

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          Здравейте,

          Става дума за ремонт на LSD диференциал.
          Основното обсъждане е тук:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=137441

          Подложните шайби са с номер 2 на чертежа. Има и "ръчичка" над тях.
          http://www.offroad-bulgaria.com/atta...1&d=1327214236
          Това са старите:
          http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1327169589

          Днес занесох старите шайби, с който се регулира луфта и напрегнатостта на пружините в касетата за измерване на твърдостта.
          Препоръчаха ми да ги произведа от стомана 65Г, след това закалка до 50 единици и шлайф при необходимост за съответната дебелина, ако не са точни.

          От къде мога да купя стомана 65Г с дебелина от порадъка на 0.5, 0.6, 0.8 мм? След мерене на точните дебелини ще дам за шлайф част от шайбите.
          Предполагам от един лист с размерите на лист хартия А4 ще излязат поне 10 файби.
          Понеже от снимката не е ясно с какви размери са шайбите, защо трябва да са от листова стомана, ако са по малки, стъргани, термообработка и шлайф, но това 50 единици твърдост мисля че става вече много чупливо.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #6
            От: Шайби от стомана 65Г

            Днес намерих ламарина 0,6 мм и 0,8 мм. Взех две шини по метър на 15 см.
            Размерите на шайбите още не съм ги свалил точно. Според мен моите са износени и ще сваля размерите по капака на касетата и пружината, която ляга на тях.

            За закаляването нямам представа. Там, където ги носих за измерване на твърдостта ме увериха, че могат да ги закалят без проблем, въпреки дебелината. След това и да шлайфат ако се наложи.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Шайби от стомана 65Г

              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
              Днес намерих ламарина 0,6 мм и 0,8 мм. Взех две шини по метър на 15 см.
              Размерите на шайбите още не съм ги свалил точно. Според мен моите са износени и ще сваля размерите по капака на касетата и пружината, която ляга на тях.

              За закаляването нямам представа. Там, където ги носих за измерване на твърдостта ме увериха, че могат да ги закалят без проблем, въпреки дебелината. След това и да шлайфат ако се наложи.
              За закаляване и др.термообр.-до оптикомеханичния завод (от Орион към бакърена ф-ка) във входа за ф-ма УЛМЕР.Тел.0887392716.Не съм имал проблеми,а често имат и подходящ материал и май разбират какво искаш да им кажеш или искаш да стане.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Шайби от стомана 65Г

                Що не проверите при Улмер дали няма готови?
                LZ1AIV

                Коментар


                • #9
                  От: Шайби от стомана 65Г

                  Обади се на някои си "Лазер продукт". Те ту имат, ту нямат материал, ще ти ги изрежат и от твой. Няма да минеш без шлайф, най-малкото заради отстрите ръбове от рязането.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шайби от стомана 65Г

                    Само искам да спомена че изкривени при термообработката тънки шайби или каквито и да е детайли с различна от тази форма, шлайфа не може да ги изправи, магнитната маса ги изправя по време на обработката но като ги освободиш от нея си се изкривяват отново, говоря за твърдо закалени детайли, ако са меки става. Но това си е проблем на тези които ти ги правят, за всякакъв вид съединител трябва да бъдат прецизни отвсякъде, иначе увлича.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шайби от стомана 65Г

                      При 50 единици твърдост магнита няма да изправи нищо . Лягат на няколко точки и както ги пипнеш с камъка изхвърчат и правят дупка в стената . Шлайфал съм стари дискове от съединител на струг някой път и подпряни хвърчат .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шайби от стомана 65Г

                        Говорих с мой познат. Разбрахме се да му занеса касетата и материала в понеделник за да свали размерите на шайбите и ще изреже няколко.
                        Не знам какво е износването в касетата, за това и не знам точната дебелина на подложките, които ще трябват за да се обере луфта. Това имах предвид за шлайф - ако се наложи да намалят дебелината на шайбата за да стане точно.
                        Ще ги попитам пак в понеделник за кривенето при закалка. Отделно се съмнявам, че самата шина, която купих е идеално права. Предполагам, че след изрязването самите шайби ще имат някаква кривина от самия материал.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шайби от стомана 65Г

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          При 50 единици твърдост магнита няма да изправи нищо . Лягат на няколко точки и както ги пипнеш с камъка изхвърчат и правят дупка в стената . Шлайфал съм стари дискове от съединител на струг някой път и подпряни хвърчат .
                          А свалял ли си на шлайф от ширината на сегменти? защото аз да и то много пъти, има чалъм за всичко само да имаш време и търпение.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шайби от стомана 65Г

                            Шлайфал съм сегменти с тях проблеми няма те са си шлайфани и си лягат на масата по цялата площ . В стария завод имахме няколко шлайфа най малкия беше с маса 200 х 400 мм а най голямия беше заточващ с дължина на масата 5 метра . На тоя много трудно се работят дребни детайли абразивния диск е колкото автомобилна гума 13 цола а резервуара на хидравликата е 500 литра .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6454.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5341444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6456.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5341445
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шайби от стомана 65Г

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Шлайфал съм сегменти с тях проблеми няма те са си шлайфани и си лягат на масата по цялата площ . В стария завод имахме няколко шлайфа най малкия беше с маса 200 х 400 мм а най голямия беше заточващ с дължина на масата 5 метра . На тоя много трудно се работят дребни детайли абразивния диск е колкото автомобилна гума 13 цола а резервуара на хидравликата е 500 литра .[ATTACH=CONFIG]411175[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]411176[/ATTACH]
                              Да сегментите са шлайфани но и те искат укрепване щото са пък сцепени, а на Руски шлайф като този на снимките съм работил 17 години, не знам много ли е малко ли е, имахме и същият само че с вертикална глава. Добри машини за тия години веднъж горя селеновият изправител за масата и веднъж няколко секций на магнитната маса.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X