Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фабричен дефект, как се установява ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фабричен дефект, как се установява ?

    Имам проблем с моторен трион-отказват гаранционен сервиз и свеждат причината до некачествена горивна смес. Според мен проблема е дефект в структурата на корпуса. Наличие на пукнатини и нееднородности довеждат до отчупване на опорния болт на електронното, нарушава се центровката, скъсване на семеринга на коляновия вал, а оттам и лагерите. Мнението на сервиза е наличие на вода в бензина, скъсване на семеринга и т.н. Ето и снимки и моля някой да даде мнение по случая. Машината е хускварна 236.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0080.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5919890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0077.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5919889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0076.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5919891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0078.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5919892

  • #2
    От: Фабричен дефект, как се установява ?

    Хускварната е доволно капризна от към гориво и масло машина и при наличие на вода направо гасне (поне моята) . Пък и не виждам как от водата ще се скапе семеринга . Почвай ги с комисията за защита на потребителите и другите там организаций. Хубава фирма бяха ама и те явно са почнали с китайските компоненти .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Фабричен дефект, как се установява ?

      Наличие на вода в бензина си има по стандарт. Ако не ме лъже паметта до около 6%. И какъв точно семеринг са монтирали на резачка та да го скапе вода???. Може би са проектирали пустинна резачка а?:-)
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Фабричен дефект, как се установява ?

        От снимката се вижда че опорния болт е счупен от тангенциално биене на маховика(виждат се следи от триене на първата снимка),но защо е било това абнормно движение е неясно.Иначе структурата на метала изглежда еднородна и без шупли.А колкото до въпросната комисия....чак ме хвана смях.Вземи разглоби всичко и го дай някой да ти го завари и ....на пазара.Поне аз така направих с един ментак дето си го бях купил...евтино.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Фабричен дефект, как се установява ?

          Не знам как точно се установява, но това което виждам е кофти отливка. Силно нееднороден материал.
          Как се доказва - не знам, но и сериозни фирми понякога се наакват.
          Личен опит от едно Волво в гаранция - счупен шенкел при смяна на накладки. Добре, че те си го счупиха!
          А е дебел колкото ръката ми.

          Коментар


          • #6
            От: Фабричен дефект, как се установява ?

            Според вас допуска ли се разлика във външния вид на един и същ модел.
            Снимки ма моята и от сайта на хускварна.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5257600

            Коментар


            • #7
              От: Фабричен дефект, как се установява ?

              Първоначално публикуван от georgi11 Преглед на мнение
              Според вас допуска ли се разлика във външния вид на един и същ модел.
              Снимки ма моята и от сайта на хускварна.

              [ATTACH=CONFIG]306145[/ATTACH]
              А бе те ще излезе една истина ,ама .......
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Фабричен дефект, как се установява ?

                Само по себе си нещата имат ли нещо общо ? "Наличие на пукнатини и нееднородности довеждат до отчупване на опорния болт на електронното, нарушава се центровката, скъсване на семеринга на коляновия вал, а оттам и лагерите."
                Или просто си го упоменал ,че всичко наведнъж ти се е стоварило.?

                Коментар


                • #9
                  От: Фабричен дефект, как се установява ?

                  И аз си купих Huspvarna вместо Husqvarna.
                  Заблудата е пълна и ментето все още работи. Ама аз почти не го ползвам.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фабричен дефект, как се установява ?

                    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                    И аз си купих Huspvarna вместо Husqvarna.
                    Заблудата е пълна и ментето все още работи. Ама аз почти не го ползвам.
                    Дааа ...и аз взех една такава хурка...,че дадох 200 лева и нарязах само ...2 кубика.Иначе имах една щилка 180 МС(едни мангали ми я щипнаха от гаража)с нея нарязах един кораб дърва-абе нямаше спиране това нещо...извънземно.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фабричен дефект, как се установява ?

                      Относно хусПварна имам една спазарих я от едни Сигани на улицата за 140лв. !
                      3-та година си работи като на сезон режя по 30-35 кубика от метровки и нямам никакви забележки към машинката !
                      Разбира се я въртя с хубаво масло обикновенно на Щил !
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фабричен дефект, как се установява ?

                        Приказката нещо клони къмто ментета, но човека говори за гаранционни претенции, надали машината му е купена от "битака".
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фабричен дефект, как се установява ?

                          Кога си я купил,и от кога е излязъл този модел в сайта на Husgvarna??Защото разлики има,и то не малки.Ама,от друга страна,да ти набутат ментак,в представителен магазин,малко вероятно.Не е невъзможно де,като знаем къде живеем!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фабричен дефект, как се установява ?

                            На битака в София ХусПварна са по 100 лева . За тия пари колкото искара .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фабричен дефект, как се установява ?

                              Счупването е 100% крехко - станало е отведнъж!
                              Метала е с едри зърна. Най - вероятно е кофти метал и структура.
                              За мене е фабричен дефект!
                              Но! Това им е работата на големите фирмени сервизи да направят всичко възможно да ти откажат гаранцията!
                              На мене ми изгориха компютъра на газовата в ситроен божурище и категорично отказаха да е тяхно дело! Те ползвали само фирмени инструменти и уреди и .....
                              нищо не били тяхно дело и ......кога мойта кола е влизала там..... Ръчичките да им изсъхнат - мърльовци скудоумни!
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X