Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Материал за щанга!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Материал за щанга!

    Здравейте колеги!
    Имам проблем, който не мога да реша сам Трябва ми квалифицирано мнение.

    Искам да си направя олимпийски лост за тожести. Изисквонията са да мога да го натоваря с 400-500 кила и след употреба пак да е прав като струна. Тежеста са жълтите стрелки, а червените са месата кадето ще се хваща. 1000мм е приблизителната шрина на хвата. 2200мм е цялата дължина на лоста, дължината на дебелине части по отделне е 440мм до огроничителя. Дебелината на лоста е 30мм. Теглото е 20кг.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5914493

    Въпроса е!!! От каква стомна да е лоста???


    Благодаря предварително на всички оказали съдействие
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

  • #2
    От: Материал за щанга!

    Ние по едно време доста експериментирахме (бях решил да си правя лежанка... ) и се оказа, че да си купиш готов излиза по евтино... Нещо около 150-170 лева бяха готовите. Иначе намирането на читав материал се оказа трудно.

    Коментар


    • #3
      От: Материал за щанга!

      Лостовете за тази тежест се правят от стомана 65Г и се термообработват до определена степен защото лоста трябва да има гъвкавост . По принцип се правят от Ф 28 но към момента няма на територията на София и около нея къде да се термообработи тази дължина имаше в Кремиковци ама там нещата отидоха на зле. Май най ефтино ще излезе да си купиш готов . Имам един познат с няколко фитнеса и съм му правил доста неща навремето проучвахме възможностите и лостове да правим но се оказа икономически неизгодно. За тежести до към 200 килограма може и от Ст 45.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Материал за щанга!

        Внимавай с правените лостове,материала трябва да е закален и щом не се криви,направо се чупи. A ти, както говориш за 400 - 500 кг тежести си е направо рисковано да тренираш с тоя лост. И аз подкрепям идеята да си вземеш нов!!!
        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

        Коментар


        • #5
          От: Материал за щанга!

          Благодаря за съветите колеги
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • #6
            От: Материал за щанга!

            От къде си?
            Отиваш в най-близкия клуб по вдигане на тежести, спортна зала или каквото е във твоя град. Търсиш домакина и с него се договаряш за лост. Има много лостове от ТАТОВО време които са си читави. Просто клубовете тренират с по-съвременни и доста стари модели си чакат мераклията.
            За София - Диана бад, зад басейна е националния клуб по вдигане. Там имат със сигурност.
            Питаш къде тренират националите - е те за там ти говоря. Обаче- трябва ти домакина, иначе ..... няма да стане.

            Коментар


            • #7
              От: Материал за щанга!

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              От къде си?
              Отиваш в най-близкия клуб по вдигане на тежести, спортна зала или каквото е във твоя град. Търсиш домакина и с него се договаряш за лост. Има много лостове от ТАТОВО време които са си читави. Просто клубовете тренират с по-съвременни и доста стари модели си чакат мераклията.
              За София - Диана бад, зад басейна е националния клуб по вдигане. Там имат със сигурност.
              Питаш къде тренират националите - е те за там ти говоря. Обаче- трябва ти домакина, иначе ..... няма да стане.
              С толкова частни фитнеси сигурно одавна домакините са продали всичко излишно натам.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Материал за щанга!

                Сондажна щанга може да стане,от голямия диаметър,но трябва да се позакали малко,защото ще се гъне на тия дължини.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X