Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямото рязане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голямото рязане

    Колеги според вас нормално ли е следното.Отивам да ми отрежат една филия от ф160 с дебелина 20мм.Стомана 45. И ми казват цена 24лв. от които 18лв. за рязането.Знам че механичната ножовка харчи ток и се износва, но чак толкова.

  • #2
    От: Голямото рязане

    Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
    Колеги според вас нормално ли е следното.Отивам да ми отрежат една филия от ф160 с дебелина 20мм.Стомана 45. И ми казват цена 24лв. от които 18лв. за рязането.Знам че механичната ножовка харчи ток и се износва, но чак толкова.
    Ако не са ти познати, изглежда поносимо.

    Коментар


    • #3
      От: Голямото рязане

      Ст45 е сравнително високовъглеродна стомана и се реже по трудно.Верно цената е малко височка,но.
      Все пак това се реже има няма 5-10мин.Държачите на прожините на ППК лятото ги правих от 160мм. заготовка.И на 10парчета х50мм. отиде един лист.Кърти зъби и нищо не прави.На струг може,но доста трудно да го прережеш.за ракета или диск на струга,забрави.

      Коментар


      • #4
        От: Голямото рязане

        Къкво е това износване ? Един български лист за ножовка струва 4-6 лева ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Голямото рязане

          Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
          Колеги според вас нормално ли е следното.Отивам да ми отрежат една филия от ф160 с дебелина 20мм.Стомана 45. И ми казват цена 24лв. от които 18лв. за рязането.Знам че механичната ножовка харчи ток и се износва, но чак толкова.
          А къде си отишъл да я режат? В Ангел Стоилов съм гледал да режат и по фи300. Нито видах къртене на зъби, нито нещо друго изключително. Вярно че бавно - сигурно 10-ина - 15 минути "филията", ама не мисля че цената е чак такава, или поне не би трябвало.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Голямото рязане

            С ножовката предполагам режат и тръби,което е недопостиму-кърти зъби почти винаги.Има една работа-да обърнеш листа на опаки.но пък ще режеш само тръби а не плътен материал.И от това идва скъпчииската далавера.

            Коментар


            • #7
              От: Голямото рязане

              Това са двата модела български ножовки първата е много добра с много плавна и прецизна хидравлика но задната е голям кошмар ако не си и свикнал чупиш листа още с пускането а хидравликата по някога работи с променливо усилие и още на първото рязане чупи зъби а листата станаха скъпи и е нерентабилна. В работата имаме и от двата модела и как ли не съм се мъчил да я регулирам тая ножовка все не става едната се поразби и сега от самосебе си ключа работи по плавно та някък си се реже с нея но тая от снимката е на практика нова и много трудно се работи с нея. Отделно на пазара се появиха едни ментета листове които се огъват и кривят а зъбите им не се чупят а се замазват. В Ангел Стоилов работят читавия модел и с голями лентови ножовки.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6024.jpg
Прегледи:2
Размер:132.9 КБ
ID:5213596
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Голямото рязане

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                С ножовката предполагам режат и тръби,което е недопостиму-кърти зъби почти винаги.Има една работа-да обърнеш листа на опаки.но пък ще режеш само тръби а не плътен материал.И от това идва скъпчииската далавера.
                Всичко режат. Всъщност, не знам дали машината е точно ножовка. Лентова е. С постоянно охлаждане. Май не са български машини. Плърно 56мм S355J2 (което като здравина е като стомана 30-35) се реже за около 2 минути на малката машина. За големите си имат по-голяма, на коятопоследно режеха някаква дебелостенна тръба, примерно Ф300 х 100, или нещо от сорта. Сряза я за не повече от 20-25 минути.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Голямото рязане

                  Казвам ти от опит,на хидравлична ножовка с български листове,няма шанс да отреже тръба.Заклинва и чупи зъбите, и после листа е за боклука.
                  Но явно говориш за някъкъв вид циркуляр или знам ли.имаш ли снимки?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Голямото рязане

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    Казвам ти от опит,на хидравлична ножовка с български листове,няма шанс да отреже тръба.Заклинва и чупи зъбите, и после листа е за боклука.
                    Но явно говориш за някъкъв вид циркуляр или знам ли.имаш ли снимки?
                    Не циркуляр. По-скоро банциг, но хоризонтален, а лентата се движи заедно с рамото. Представи си българската ножовка, но с по-голямо рамо, което не върви напред-назад, а само натиска, а режещия инструмент е безконечен лист - като на банциг, но по-дебел, и за метал. Вероятно машината си имс и име, но не го знам. Може би лентова ножовка, или нещо от сорта.

                    ПП: Видях. Нарича се "лентоотрезна машина", поне в сайта на продаваща такива фирма. Ето и снимка на най-малкия модел:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PLT0065a.png
Прегледи:1
Размер:260.3 КБ
ID:5213607
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Голямото рязане

                      Да,с това няма никъкъв проблем да се реже тръбен или листов или плътен материал.Даже е по добре с него,защото при хидравличната ножовка,остават едни следи като деруги на мястото на среза.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Голямото рязане

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        Да,с това няма никъкъв проблем да се реже тръбен или листов или плътен материал.Даже е по добре с него,защото при хидравличната ножовка,остават едни следи като деруги на мястото на среза.
                        С къквато и да режеш все остават следи . В работата преди половин година купихме една малка лентоотрезна на промоция за 300 лева и от тогава повечето неща ги режем на нея. Реже с лекота всичко тръби винкели плътно . Лентата е доста скъпичка към 30 лева.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Голямото рязане

                          Е за тия листове говоря . Кривът се и зъбите се замазват нямат нищо общо със наще сините а ги дават за рязане на високовъглеродни стомани.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3259.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5216958
                          Ураааа май уцелих начина за увеличаването на снимките
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Голямото рязане

                            Ми, преди време в "Ангел Стоилов" за да отрежат една филия от мой си плътен полиамид ф600, ми поискаха 100 лева. Ножовката не го хваща, а една лента на банцига отива. Така хем се препъвам в тоя дънер, хем нямам полиамид да върша работа.
                            Сами сме си виновни че не щем да си играем с готови дребни бурмички.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Голямото рязане

                              Ако искаш някой ден може да пробваме да го "разчленим" с хускварната . На времето съм рязал с нея прът 200мм на парчета да го събера в колата.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X