Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Кое по-точно не може да е истина?
    Ролята, която се предполага, че изпълнява фертана при такава обработка. Или се ползва вместо парафин, или не се спазва технологията за употреба.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #62
      Клипчето е от няколко части. 48 часа след пръскане с фертана, кухините се измиват, докато престане да тече черно, и след изсъхване се нанася първо рядка вакса, после по-гъста.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        Ъхъм, типично рекламно клипче за агресивно наместване на пазара
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #64
          Те са на пазара от 80те, та не знам какво наместване може да има.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            Само дето на българския пазар са от 2018-та.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              ОК, и? Където работи, работи точно както е описано. Но не отменя търкането на твърдата ръжда.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                Готов съм да тествам всяко различно от Вюрт мазило, стига да отговаря на горепосоченото условие - измиването на третираните повърхности да не е част от технологичния процес
                Готово - Brunox Epoxy. Кеф ти спрей, кеф ти на четка. 2 слоя през между 2 и 6 часа. 1К епоксидно е, с мравчена киселина (тоест не очаквай нещо да потъмнее).

                Лично не съм го пробвал още.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  И това с водата къде го прочете? Щото на линка по тоя въпрос пак нищо не намирам.

                  Емулсията на вютроподобните е нещо като акрил или акрилат.

                  ПП: Видях го в TDS-а. След малко ще проверя на какво мирише.

                  ППП: Мирише на ацетон.
                  Последно редактирано от sparkybg; 27-04-20, 14:58.

                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е то по принцип, епоксидната смола се разрежда с ацетон...

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  И с етанол, метанол и изопропанол се разрежда. В нито едно от "млечните" няма нищо от тия и съответно бягат като попарени и от най-малкия мазньоч.

                  Впрочем вчерашния ми опит е с 250 грамова разфасовка на Fertan, купена преди няколко месеца, и май има драстична разлика, щото всичко е черно. Ще гледам ефекта след измиването. Може и заради по-топлото време да е. Стори ми се и по-рядък и по-различно миришещ, та нищо чудно оня от предните ми опити да е попремръзнал в някой склад или бус на куриер.
                  Последно редактирано от sparkybg; 27-04-20, 16:58.

              • #68
                Хмм, полужението е било по-кофти отколкото си мислех остана ми малко време и свалих пластмасовите декоративни лайсни на праговете. Естествено всичко се е случило заради подпити прагове от бордюр или нещо друго подобно.

                Сега съм пред дилема дали да я правя. Колата има сантимент за мен иначе отдавна да е заминала на някой манго да вози д'ръва из горите. Още повече, че кола в добро състояние от такъв тип е има няма 2к. лева в момента на пазара. Ще си помисля още малко.

                Прикачени файлове

                Коментар


                • I.Stoyanov
                  I.Stoyanov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Още размишлявам....
                  Междудругото, лаф от джамбазин от преди малко - колата е внос т Австрия, ама чакай, чакай. Преди да кажеш нещо, ще ти я наснимам, няма точка ръжда. Щото е от Виена, така де столицата на Австрия и там е микрорайон в който не вали много сняг и попти не ръсят химия по улиците. Затова и така колата...
                  Брейй... Ти да видиш, не съм знаел :mrgreen :

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колата е "взела-дала" според мен, и ремонт си струва ако по някаква причина ти е много на сърце. Ама много. Бъди сигурен че като разчоплиш ще се покаже още доста и на други места.

                • I.Stoyanov
                  I.Stoyanov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Със сигурност!
                  Май ще е остане така до нрая на лятото когато ѝ изтипат всички данъци и такаи и ще замине към вечните ловни полета... БЛАГОДАРЯ все пак на всички отзовали се!
                  Дано е полезно на някой друг

              • #69
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                Готов съм да тествам всяко различно от Вюрт мазило, стига да отговаря на горепосоченото условие - измиването на третираните повърхности да не е част от технологичния процес
                Щом не щеш с миене ( що пък не щеш ? ) , има и само с избърсване . Хем е родно , хем евтино , хем ефективно ( направо си е за чудене ) .
                Производство е на Оргахим - Русе. Продава се в едни тубички по 450 гр. с пулверизатор , подобен на тоя дето жените мият прозорците ( флакона , не съдържанието) . Не се сещам името , ма мога да се постарая и това .

                За сведение специално на Киро : сместта , която аз ползвам не е домашна , а фирмена . Забърква я един от работниците ми . И е за промишлени цели. На базата на ортофосфорна киселина .
                Извън темата : Покрай тази "процедура" ща- не ща се запознах с един куп документи , касаещи "гостите" от инсп. по труда - та от любопитство стигнАх чак и до онЕя , от скеча на баце Боко с Тракториста . Ако щеш вярвай , ама хич не ги брига дали "оператора" пръска с трактор, дошъл от Ню Холанд , от Рено или от Беларус . Това по повод филтриращите системи .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  И?
                  ........

                • Vlado_Ts
                  Vlado_Ts коментира
                  Редактиране на коментар
                  Опс ! Забравил съм отчета

                  ..ами както и го очаквах. : след 2 часа повърхността на цинкът стана матова - чудесна за боядисване без специален грунд (такъв за поцинковани повърхности и цветни метали , примерно) .
                  Другата , след 24 часа стана освен матова и слабо грапава , но без пълно нарушаване на цинковото покритие .
                  Поцинкованите ламаринки са с 270 гр./ кв.м.

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Горещо поцинковани, предполагам?

                  По колите (поне това, което аз съм виждал) са галванизирани, (някои поцинковани, някои фосфатирани, някои комбинация от няколко метОда).

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X