Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

    Здравейте колеги, от доста време намирам полезна информация от вашия форум и сега имам конкретен въпрос на който не мога да открия категоричен отговор.
    От скоро имам Мерцедес 123 и ми предстои да го позакърпя, въпроса ми е има ли някакво наистина действащо покритие за пода на колата ,от външната страна.
    Разбрах че боди-то се напуквало след време понеже било на асфалтова основа ,930 /950 /999 ... четох някъде за сиво боди което не било асфалтово и работело добре, какво е то?
    После срещнах информация за Новол Гравит 620 ,добър ли е? Имаше нещо писано за полиуретаново покритие ,дано съм запомнил правилно.
    Иначе като цяло покритието на автомобила отдолу е добро ,стои като еластична сива гума, но на места е ударено и съответно изгнило, предния собственик е бил много немърлив ...
    Кажете с какво мога да покрия закърпените места, разбрах за ръждопреобразуватели поцинковане ,пръскане на кухините ... единствено не намерих категорично решение за покриване с някакъв еластичен материал който д апази от камъчета.

  • #2
    До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

    Новала е добър,това е полиуретанов уплътнител-мажеш с четка,като изсъхне,отгоре може да го напръскаш с Боди 950 (не е на битумна основа),или негов еквивалент на Новол,Мипа,Кар системс и т.н.
    Върху кръпките маже да намажеш епосиден грунд,за защита на голия метал,а различните бодита,новоли и т.н.,са за защита от камъчета и намаляване на шума.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

      Идеално ,много ти благодаря за отговора, тях ще ползвам!

      Коментар


      • #4
        До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

        Бодито мисля,че беше 910.Дават го точно за външно третиране,дъно и подкалници.
        Polaris Magnum 500
        Mercedes ml320

        Коментар


        • #5
          До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

          Боди 910 съм ползвал. Три години и половина не е мръднало. Много бавно съхне, особено лятото.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #6
            До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

            ако ще ползвате боди, подподови покрития са основно три вида:

            930 - нисък клас подподово покритие, на асфалтова основа, от жегата цапа и омеква, под колата влиза в контакт с праха и мръсотията и се втвърдява, но след време се напуква, не може да се боядисва. Но пък е евтино, особено големите разфасовки и се разрежда с бензин. Т.е се запазва дълго време за по-нататъшни ремонти

            910 - на силиконова основа, може да се боядисва, сиво на цвят, доста е еластично, най-приложимо и ефективно при нанасяне с четка

            950 - в комбинация с наличие на въздух и пистолет за флаконите е най-приложимо при текущи ремонти и предпазване от корозия. Налягането позволява впръскването му и в технологични отвори, както и пробиване на такива и запълване на вътрешните празнини. Бял, сив и черен цвят са.

            а споменатото 999 е лепило, не че не може и с него да се намаже, но предназначението му е друго
            Последно редактирано от paksss; 05-04-10, 21:39. Причина: пунктуация
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

              Не че нямам пистолет но предполагам ще трябва и по-голяма дюза ,което е проблем /за боди 950/.
              Значи 910 на боди е най-подходящо така ли да разбирам ,с времето няма да се напука?
              А гравит на новол 620 спрямо боди 910 по-добро ли е ,или си е издребняване?
              Благодаря ви за помощта, много теми изчетох ,може да не съм попаднал на подходящата, но за себе си не открих правилния материал. Вече ми се изясняват нещата.

              Коментар


              • #8
                До: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                Аз съм фен на Car System, преди няколко дни поднових покритието на новия ми проект и заложих на немското качество (CarSystem 500).Не съм фен на продуктите на Боди.От Новол ползвам само епоксиден грунд и кита с влакна.
                Прикачени файлове
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                  Да повдигна тази стара тема.
                  Реставрирам ЗАЗ-965А.
                  Свалих оригиналното битумно покритие от пода, отдолу се появи оригиналния зелен грунд. От опит знам, че старите грундове са много по-добри от новите. Този е на 50 год и където е бил защитен от битума, си е здрав, затова не го свалям.
                  Има няколко места за кърпене и малко повърхностна ръжда. Шевовете мажа с полиуретанов уплътнител. Ръждата с телена четка, после преобразувател и накрая Новол 620.
                  Въпросът ми е кой грунд да използвам, за да има най-добра адхезия към стария грунд, почистените и непочистените от ръжда места и към полиуретана. И към него Новола да има добра адхезия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                    Моето Диско - цялото e направено с това. В момента на пазара няма по добро от него.

                    След бруталните тестове на които го подложих съм супер доволен!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Въпросът ми е кой грунд да използвам, за да има най-добра адхезия към стария грунд, почистените и непочистените от ръжда места и към полиуретана. И към него Новола да има добра адхезия.
                      Ами най-много зависи на каква основа е стария грунд. Може да пробваш в някое кьошенце, какъв разтворител ще го разтвори. Принципно, за непесъкоструени ръждиви железа и ламарини, има един грунд на лакпром, ВЛ-021 мисля че беше, който се води защита на цветни метали (неясно защо пък точно на цветни), но съдържа известно количество фосфорна киселина в него (и смърди на такава доста яко). Върху стари грундове, като цяло е безсмислено да се пръска, тъй като киселината в него няма да достигне до метала и ефект на пасивиране няма да има. Дори напротив, киселината може и да повреди стария грунд. Обаче адхезията на всичко друго върху тоя грунд е доста добра, осново-защото има мат ефект. И аз не знам защо, но всичко лепи по добре върху матирано. Ако е алкиден грунда на гърбаткото, може да догрундираш голото с обикновен алкиден грунд, а отгоре да покриеш всичко с алкидна боица. Но пробвай дали акрилните грундове ще му понесат и ако да-акрилен, с матов ефект и отгоре акрилна боя.
                      А ръждата с телена четка се чисти много зор. Пясък по добре, па ако ще и да е най-импровизирания песъкоструй...

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                        Моето Диско - цялото e направено с това. В момента на пазара няма по добро от него.

                        След бруталните тестове на които го подложих съм супер доволен!
                        Колега, това как е нанесено ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Колега, това как е нанесено ?
                          Според клипчетата в линка се нанася с пистолет за шагрен/подови покрития или с бояджииски пистолет,вероятно с голяма дюза.Миналото лято ми показаха подобен продукт и на Боди,също двукомпонентен и с възможност за оцветяване.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                            Питам щото приятели, под влияние на Десо от Бистрица, са се засилили да боядисват няколко джипа, но не и по този начин.
                            Преди малко по телефона коментирахме темата, и разбрах, че с точната дюза си става съвсем нормално изглеждащ мат.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Питам щото приятели, под влияние на Десо от Бистрица, са се засилили да боядисват няколко джипа, но не и по този начин.
                              Преди малко по телефона коментирахме темата, и разбрах, че с точната дюза си става съвсем нормално изглеждащ мат.
                              Хубавият ,според мен , мат се прави като металика-база и отгоре мат лак.Мисля,че вече сме я дъвкали темата.Това е доста гъсто и при всички положения ще има структура.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X