Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Един обикновен бояджийски пистолет иска поне 250 литра в минута при подадени на входа му 4.5 атмосфери. Посочения компресор има 195 литра входящ дебит.Понеже няма как от Райдър да излъжат физиката, на изхода чисто теоретично ще имаме преко сила 150 литра или половината от необходимото количество въздух. Опитвал съм се почти 10 години да правя боя с неподходящите материали , е не става! Освен мъката, която ще си причиниш при самото пръскане, несъвпадането на цветовете ти е гарантирано в 95% от случаите. Ето ти данните на Метабо - хората поне честно са ти написали всички данни, но и той НЕ СТАВА за автобоядисване.

    • Характеристика:- За монофазен променлив ток
      - Висококачествен пресостат и регулатор на налягането с лесени за отчитане манометри
      - Допълнителен манометър за показване на налягането в резервоара
      - Гумирани, стабилни колела и крак за по-добра мобилност и по-малко вибрации при работа
      - Гаранция десет години на ресивъра против ръждясване
      - Гумирана дръжка за удобно хващане

      Технически параметри:


      • Входящ дебит 200 l/min
      • Капацитет на пълнене 110l/min.
      • Ефективен дебит (при 80% макс. налягане) 95l/min.
      • Максимално налягане 8 bar
      • Номинална консумирана мощност 1,5 kW
      • Максимални обороти 2.850 /min
      • Обем на ресивъра 24 l
      • Ниво на шума (LpA) 97 dB(A)
      • Размери 630 x 406 x 630 mm
      • Тегло 27 kg
      • Дължина на кабела 1,5 m

    • Доставка: На склад
    • Произход: Германия
    • Гаранция: 3 години
    Последно редактирано от коко келеша; 07-11-14, 11:28.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Друга си я мислех работата.Добре ,че съм попитал преди да взема 50литровия Райдер за 250лв.
      Значи нещо такова е минимума за прилично боядисване така ли?
      http://www.onlinemashini.bg/kompreso...00l-22kw-/6332
      За съжаление ми идва малко скъпично 560лв за аматьорско позване и май ще ползвам триглавия змей на работа с 500л бутилка.Искаше ми се да си имам свой компресор,но явно пак ще трябва да прося от хората...

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Боядисваха ми колата в студа преди 2 седмици и боядисаните детайли са станали по-тъмни от основния цвят сребрист металик. Какво може да се направи, за да се докара фабричничт цвят ?

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от sean Преглед на мнение
          Боядисваха ми колата в студа преди 2 седмици и боядисаните детайли са станали по-тъмни от основния цвят сребрист металик. Какво може да се направи, за да се докара фабричничт цвят ?
          Студа няма особенно общо с цвета на боята.За съжеление трябва да се пребоядиса.Първо колориста трябва да свърши добре раротата по смесване и тониране на боята и после колегата да си направи тесткарта,за да види какво е най-подходящото налягане за пръскането (при конвенционалните металици сребристото се влияе доста от налягането).
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Студа няма особенно общо с цвета на боята.За съжеление трябва да се пребоядиса.Първо колориста трябва да свърши добре раротата по смесване и тониране на боята и после колегата да си направи тесткарта,за да види какво е най-подходящото налягане за пръскането (при конвенционалните металици сребристото се влияе доста от налягането).
            Същото става и с ментелив лак.
            Поне при мен така се получи.нЕкаъф грътцки.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Кой го може това: http://www.mptpaintanddetailing.com/chroming/
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Кой го може това: http://www.mptpaintanddetailing.com/chroming/
                Хромова боя в Кам мотор дизайн,поне преди някоя и друга година.Не знам дали още работят.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Гледам, че се помещават в кв. Бенковски, та може да попиташ cveta_68 дали още работят и с какво се занимават.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Далечко ми е София , ама ако ми затрябва ще разпитвам. Просто видях технологията и ми се стори, да не е много сложно - поне на видеото.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      А бе, то и кучето така казАло гледайки касапина.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150404_204734.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5652735

                        Да питам на бързо,ще боядисвам един малък детайл ,отдавна не съм се занимавал с автобояджийски работи ,китнах го и опирам до шприца,взех го,а забравих да питам с какво се разрежда,шприца е черен като боята, отгоре в кутията е втвърдител, шприца е отдолу ,има ли нужда да се разрежда или само се смесват двете неща и ги пръскам ?Мисля че пише карсистем ако има значение
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Акрилен разрадител-боди 7401или нещо подобно на друг производител.Можеш и само да ги смесиш,но ще ти трябва пистолет с дюза 2-2.5 за да пръскаш направо и покритието ще мяза на шагрен.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Не купувай разредител на Боди. Вътре може да намериш много изненади от всякакъв характер. По-добре купи разредител на Новол ако не ти се купува на Карсистем. Ако шприца е от тип 4:1, спокойно ще отнесе 25% разредител и ще може да се пръска с дюза 1.7 - 1.8.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Мерси,има ли значение че детайла е пластмаса ABS в зависимост какъв да бъде разредителя,кита е новол за пластмаса ?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Новол е марка,като Сикенс,Боди и т.н.С новол за пластмаса можеби визират грунд за пластмаса,които се нанася върху гола,обезмаслена пластмаса,за да осигури по-добра прилепваемост на следващите материали към пластмасата.
                                Пръска се непосредствено преди нанасянето на грунда/филера,чакаш да изсъхне и шприцваш.
                                Ма,може и да не е това
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X