Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Прав си, вярно, че Боди имат и контрола на спрей.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      В магазин на Sikkens бях виждал плакат на който бяха показани стъпките при боядисване на калник, някой дали може да постне снимка на този или подобен плакат?

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Ако говориш за един,дето за 10 см драскотина сменят целия панел на една Фиеста,имах,но изчезна някъде.
        http://www.lasurit.com/images/storie...tgeber_BUL.pdf ,това е линкче към сайта на глазурит с проблеми по покритието,дава отговори на някой от поставените по-горе въпроси.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
          Разбрахме се за цената на Ковофиниша и утре е при мен. Благодаря много на колегата taran за намерената обява в продавалник
          Пробва ли чеха ? Аз лично като имам да пръскам нещо по отговорно го пръскам с такъв . Имам си и един чисто нов резервен в кутия . Имам приятели стари авто бояджии които още работят с такива пистолети и не щат да чуят за новите въпреки че реално вече има много по добри на прилични цени . На скоро се сдобих с един Де Вилбис но още не съм имал върху какво да го пробвам .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Някой може ли да напише къде в София има ленен безир,но да е наистина ленен ,а не синтетичен на който пише "ленен безир"?

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Да пробвах го вече и мога да кажа че е доста по добър от тия за по 50-80лв които се предлагат на пазара.
              Единствено не ми харесва как разлива лака, но това може би е от високото налягане с което пръсках 3.5-4атм. Но пак добре се разля след 4-рата ръка, преди това става на портокал. Иначе за база е идеален.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                Да пробвах го вече и мога да кажа че е доста по добър от тия за по 50-80лв които се предлагат на пазара.
                Единствено не ми харесва как разлива лака, но това може би е от високото налягане с което пръсках 3.5-4атм. Но пак добре се разля след 4-рата ръка, преди това става на портокал. Иначе за база е идеален.
                Налягането едва ли е проблем,пробвай с по-рядък лак.Е,увеличава се риска да се разплаче детайла....
                ПП. с каква дюза е пистолета
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Аз работя с Де Вилбис, който е купен от Щатите за 40$ и съм много доволен. Един приятел бояджия го видя и каза, че същия го е купил от България за 650лв. Голяма разлика в цената!
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Налягането едва ли е проблем,пробвай с по-рядък лак.Е,увеличава се риска да се разплаче детайла....
                    ПП. с каква дюза е пистолета
                    Ми те за това дават мерни линийки и описват необходимия размер на дюзата, както и необходимото налягане. Моята конвенционална Сата, която купих чисто нова от битака през "близката" 1994г. е с 1.4 дюза/след смяна на комплекта/ и не се дава на половината сегашни пистолети по качество на покритието! Е, разхода е малко по-висок от на HVLP-тата.
                    Последно редактирано от коко келеша; 14-12-13, 07:22.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Ми те за това дават мерни линийки и описват необходимия размер на дюзата, както и необходимото налягане. Моята конвенционална Сата, която купих чисто нова от битака през "близката" 1994г. е с 1.4 дюза/след смяна на комплекта/ и не се дава на половината сегашни пистолети по качество на покритието! Е, разхода е малко по-висок от на HVLP-тата.
                      Донякъде съм съгласен,но приемам мерителните линийки ,по-скоро за препоръчителни.5-10% повече понякога подобряват значително качиството на покритието.Но доста си зависи и от материяла дето се разрежда.Някой
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Налягането едва ли е проблем,пробвай с по-рядък лак.Е,увеличава се риска да се разплаче детайла....
                        ПП. с каква дюза е пистолета
                        Лака според мен си беше добре разреден, защото преди това пръсках със Сата от същия лак и още на първата ръка лака се разля много добре.
                        Иначе Колофиниша ми е с дюза 1.8 и при пръскането на база и лак с него дюзата гледам да не я отварям много.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Е,то с тази голяма дюза,по-добре го ползвай за филери и течен кит.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                            Лака според мен си беше добре разреден, защото преди това пръсках със Сата от същия лак и още на първата ръка лака се разля много добре.
                            Иначе Колофиниша ми е с дюза 1.8 и при пръскането на база и лак с него дюзата гледам да не я отварям много.
                            Това е дюза за основа лак и база се пръскат с 1.3 1.4 . С тази няма как да получиш добър резултат. И регулирането на пистолета става по следния начин стискаш спусъка и започваш да навиваш иглата докато усетиш лек натиск. Така пистолета ще пуска максимално количество боя (боядисването става с боя не с малко боя) на входа за въздух монтираш манометър с регулиране на въздуха (регулиране на въздуха-стискаш леко спусъка така че да пуска само въздух и започваш да регулираш количеството въздух до предписаното от производителя за САТА 1.8 2.0 ) За разливането на лака роля играе разреждането моята препоръка е предписаното от производителя + 5% но това е мое мнение всичко е въпрос на практика. Пръскане - първа ръка лак разреден+5% разредител пръска се 1/2 ръка (половин ръка се пръска като разтоянието от пистолета до обекта се увеличава двойно или 25-30см. без да се намаля боята или въздуха) .Втора ръка - нормално разреден лак (плътна ръка-разтояние 15-20см.).Това са предписания от прозводителя за САТА HVLP-95-2000-3000. И за всичко това ти трябва компресор с производителност 400 л/м .Успех.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                              Това е дюза за основа лак и база се пръскат с 1.3 1.4 . С тази няма как да получиш добър резултат. И регулирането на пистолета става по следния начин стискаш спусъка и започваш да навиваш иглата докато усетиш лек натиск. Така пистолета ще пуска максимално количество боя (боядисването става с боя не с малко боя) на входа за въздух монтираш манометър с регулиране на въздуха (регулиране на въздуха-стискаш леко спусъка така че да пуска само въздух и започваш да регулираш количеството въздух до предписаното от производителя за САТА 1.8 2.0 ) За разливането на лака роля играе разреждането моята препоръка е предписаното от производителя + 5% но това е мое мнение всичко е въпрос на практика. Пръскане - първа ръка лак разреден+5% разредител пръска се 1/2 ръка (половин ръка се пръска като разтоянието от пистолета до обекта се увеличава двойно или 25-30см. без да се намаля боята или въздуха) .Втора ръка - нормално разреден лак (плътна ръка-разтояние 15-20см.).Това са предписания от прозводителя за САТА HVLP-95-2000-3000. И за всичко това ти трябва компресор с производителност 400 л/м .Успех.
                              Знам че дюзата е голяма за лак и база, просто си правих опити и споделям мнението си. Иначе Колофиниша съм го взел именно за пръскане на шприц кит.
                              За пръскането на лака ползвам Съта РП 2000 с 1.2мм дюза. Много е добър, трудно може да се отече с него лака а и много добре разлива.
                              За база ползвам китайски пистолет Айрита с 1.4мм дюза. Засега ми харесва как се справя но напролет мисля да си купя Сата HVLP
                              Компресора ми е с 500л/м дебит и 100л ресивър. Без проблем захранва Сата-та

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                                Това е дюза за основа лак и база се пръскат с 1.3 1.4 . С тази няма как да получиш добър резултат. И регулирането на пистолета става по следния начин стискаш спусъка и започваш да навиваш иглата докато усетиш лек натиск. Така пистолета ще пуска максимално количество боя (боядисването става с боя не с малко боя) на входа за въздух монтираш манометър с регулиране на въздуха (регулиране на въздуха-стискаш леко спусъка така че да пуска само въздух и започваш да регулираш количеството въздух до предписаното от производителя за САТА 1.8 2.0 ) За разливането на лака роля играе разреждането моята препоръка е предписаното от производителя + 5% но това е мое мнение всичко е въпрос на практика. Пръскане - първа ръка лак разреден+5% разредител пръска се 1/2 ръка (половин ръка се пръска като разтоянието от пистолета до обекта се увеличава двойно или 25-30см. без да се намаля боята или въздуха) .Втора ръка - нормално разреден лак (плътна ръка-разтояние 15-20см.).Това са предписания от прозводителя за САТА HVLP-95-2000-3000. И за всичко това ти трябва компресор с производителност 400 л/м .Успех.
                                Колегата много точно е описал работата с Сатата.Аз работя с Сата rp 2000HVLP и сам много доволен !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X