Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Песока е от Казичане, размер 0,4. Ако си близо до Божурище, мини да видиш как става. Обмисли вариант за сива структура за брони. Най- евтино, като материал, непритенциозно за работа и здраво. Имам черна структура ще ти покажа как стои.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Имам пак едно питане - значи имам "Сата Джет РП 2" та с него ще мога ли да пръскам база или само е направен за да се пръска лаково покритие
      Също така изкам да ми дадете съвет след като пръскам лака след това да не стане на портокалова кора както е при повечето бояджии - какво трябва да спазя - от какво се получава портокала и други тънкости тоя нежелан ефект да не се получи

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
        Имам пак едно питане - значи имам "Сата Джет РП 2" та с него ще мога ли да пръскам база или само е направен за да се пръска лаково покритие
        Също така изкам да ми дадете съвет след като пръскам лака след това да не стане на портокалова кора както е при повечето бояджии - какво трябва да спазя - от какво се получава портокала и други тънкости тоя нежелан ефект да не се получи

        Филич да каже за пищова,че той има същия,мисля....За портокала,работата се оправя с много повторения-докато улучиш правилния вискозитет на лака,налягане,разстояние от детайла.Да не говорим,че ако пръскаш различни лакове,също има разлика в начина на нанасяне.
        Другата оправия е яко полиране.Ма идва нерентабилно.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Я кажете, полиуретанова боя, едно или двукомпонентна, откъде? Ще се използва за боядисване върху грундирани с епоксиден грунд метални изделия. И какъв епоксиден грунд? БЪлгарски става ли? Нещата ще са минати на пясъкоструй преди това. Целта е износоустойчивост и защита от корозия - шаси, носачи и прочие. Каквото и друго да ползвам - лющи се, или съхне по 2 месеца.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Новолския епоксиден грунд е читав, на добра цена.
            Двукомпонентна полиуретанова боя съм купувал гръцка-пръсках си кухнята с нея, от Стамболийски и Константин Величков, висок блок срещу Нипроруда.
            Имам и един магазин в Овча купел, ползвал съм и тяхна- на дюпонт.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Някой може ли да постне карта на google или GPS координати с пясъкоструйката+праховото при разклона за Банкя? Днес ми се налага да ги посетя.

              ПП: Разбрах къде е, след вещите указания на Дядо Владо.
              Последно редактирано от sparkybg; 28-03-11, 11:10.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Сега ти видях питането, щях да те пратя на ул Кукуш, че има опция за грунд преди боята. При тях кофти е само, че е малка камерата на пясъкоструя- като за джанти.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                  Сега ти видях питането, щях да те пратя на ул Кукуш, че има опция за грунд преди боята. При тях кофти е само, че е малка камерата на пясъкоструя- като за джанти.
                  Е, че то мойто са носачи. Вече ги занесох. Можеше и утре да са готови, ама ги оставихме за сряда че утре не можа да ида да ги взема. Има добро разнообразие от цветове, включая металици, ама за тях се пръска 3 пъти, вместо веднъж.

                  Кажи за тия на Кукуш. Май и те са ми наблизо. Ще имам още неща, та може и тях да преслушам. В Захарна фабрика ли са?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    На лични съм дал адреса, ако прецениш го пусни тук, че не знам дали имам право да давам външни линкове.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Колеги какво ви е впечетлението от Шприц кита на Боди 3:1 - 4:1 и 5:1
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5266570

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                        Колеги какво ви е впечетлението от Шприц кита на Боди 3:1 - 4:1 и 5:1
                        [ATTACH=CONFIG]317520[/ATTACH]
                        От години не съм ползвал техни филери/грундове.Продуктите на Боди които ползвам са контролния спрей и спейовете за брони,понякога и пластификатор.Шприц кит обикновенно наричаме полиестерния шприц кит-от по-евтините на Новол е добър,този на Боди,последно когато го ползвах правеше много шупли.
                        За фелер съм се спрял на 4:1 на Мипа~25 лв за литър,но досега не ми е "смуквал".Пробвах един 5:1 на Роберло-испански-доста редичък дойде за 5:1,но се шлайфа добре.
                        Това си е само мое мнение,или Боди доста си развалиха продуктите,или се появиха много,по-качествени продукти с почти същите цени.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Да попитам и за боите
                          С коя фирма бои работите и според вас кои са най добрите на пазара
                          Какво ще кажете за Мобихел - доколкото разбрах били евтини и долу горе добро качество
                          Как вървят цените за литър металик на Глазурит - Сикенс - Мобихел - комплект с разредител, втвърдител и лак

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            аз съм работил с глазурит,ppg,мобихел,дюпонт и сега с една навлизаща на валспар на водна база,от всички с добро качество са глазурит,като цена мобихел и като точност на цвят също,добри отзиви имам и от де беер(валспар),като цена мобихел са най-евтини

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Здравейте.
                              До сега не съм се занимавал с бояджалък, но ми се налага пък и ми се занимава да си боядисам моторетката. Боята на която съм се спрял е електриково зелено (от това което го има като спрей) във всички магазини за бои в които питах ми отговориха, че такъв цвят не могат да ми направят и го имало само на спрей. Въпроса ми е - подходяща ли е боята на спрей която е примерно на Космос за целта при положение, че мина и 2 ръце лак отгоре за по-голяма здравина? Ще се боядисват метални и пластмасови детайли. И като цяло издръжлива ли е тази боя при положение, че е еднокомпонентна и може ли да се смеси с втвърдител по някакъв начин? Благодаря предварително

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Не мисля,че има цвят който да не може да бъде направен,ако не на 100%,то доста близо.Неможеш да добавиш втърдител в спрея.Но от друга страна и в нормалния металик няма втвърдител,само разредител.Мисля,че можеш да ползваш базата на спрей и отгоре да лакирш с двекомпонентен лак,с пистолет.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X