Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Ей, лоши хора - аз мислех да се позабавлявам малко пък вие ...
    На прахово двуцветно може ли?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ей, лоши хора - аз мислех да се позабавлявам малко пък вие ...
      На прахово двуцветно може ли?
      На джанти праховото няма да ти донесе твърде много преимущества. Като подкожуши някъде започва да работи отдолу яката. До колкото знам има продукти специално за джанти, а там цветове - каквито и колкото искаш, стига да си готов да платиш на бояджията.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Аз бих направил така-
        С ексцентъра се сваля боята до основата и се пръска сива структура за брони. Има на спрей, има и наливно. Ето линк да придобиеш представа- дано не е реклама
        http://www.carsystembg.com/index.php...12&item_id=282
        Това си е за брони и е надеждно.
        Поздрави!

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ей, лоши хора - аз мислех да се позабавлявам малко пък вие ...
          На прахово двуцветно може ли?
          Мисля, че не може двуцветно. Дай ги на пясъкоструй и после ще помагаме да си ги направиш двуцветни. Другия вариант е да ги изтъркаш с 180-грубо, 240 преди грунд, пръскаш грунд, основен цвят и после облепяш за допълнителният. Накрая лакираш.
          Бояджия няма да ти вземе по-малко от 60лв на бройка и като сложиш монтаж-демонтаж, вентили, баланс се връзва доста скъпо. Ако решиш да ги правиш сам, при положение, че ги дереш бързо, ще е достатъчно да разлепиш бордовете и да облепиш гуми и вентили. Бази, грундове и лак има в спрей.
          Поздрави!

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Благодаря
            Ще си поиграя тия дни пък ще видим какво ще излезе
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Благодаря
              Ще си поиграя тия дни пък ще видим какво ще излезе
              При теб е студено за боядисване !?
              Лудак

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ПП: Я кажете, как да махна боя от пластмаса изцяло?......
                Пистолет за топъл въздух НО БАВНО И НА НИСКАТа ТЕМПЕРАТУРА! Вземаш едно столче, сядаш до колата, и леко-леко, от далече да не кипне пластмасата.....сръткаво е Стържеш с шпакалата и нагряваш за да усетиш точния момент кога боята е достатъчно мека да падне, а пластмасата не е прегрята....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Благодаря
                  Ще си поиграя тия дни пък ще видим какво ще излезе
                  За почистване с пясък взимат по 7-8 лв на джанта и излиза всичко от всякаде,не си заслужава да си играеш ,няма да го почистиш толкова добре,след това в гаража с някакъв качествен грунд,но веднага като ги вземеш,че бързо лови ръжда метала.Върху грунда знаеш,боя,лак,колкото и каквито тцветове поискаш.
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Някой може ли да каже дали има специален лак за джанти защото като гледам мойте лака е супер твърд и почти не се драска
                    Преди време бях чул че PPG имали някакъв супер твърд лак който не подлежи на полиране, та дали оригиналните джанти не се пръскат именно с такъв лак и затова да са толкова трайни

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                      Някой може ли да каже дали има специален лак за джанти защото като гледам мойте лака е супер твърд и почти не се драска
                      Преди време бях чул че PPG имали някакъв супер твърд лак който не подлежи на полиране, та дали оригиналните джанти не се пръскат именно с такъв лак и затова да са толкова трайни
                      Аз каквото съм правим досега,все с нормален лак съм правил.Лака на PPG е т.нар. керамичен лак,мисля,ме и Мипа имат.Не съм го ползвал,доколкото знам е наистина много твърд.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Аз каквото съм правим досега,все с нормален лак съм правил.Лака на PPG е т.нар. керамичен лак,мисля,ме и Мипа имат.Не съм го ползвал,доколкото знам е наистина много твърд.
                        Питам именно за това защото и на мен ми боядисаха преде време едни джанти с нормален лак и за 2-3 месеца се занимариха доста
                        Сега съм с оригинални джанти и са като нови а са произведени 1997г. - та затова ми направи впечетление че лака на оригиналната джанта е супер твърд и трудно се драска

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                          Някой може ли да каже дали има специален лак за джанти защото като гледам мойте лака е супер твърд и почти не се драска
                          Преди време бях чул че PPG имали някакъв супер твърд лак който не подлежи на полиране, та дали оригиналните джанти не се пръскат именно с такъв лак и затова да са толкова трайни
                          Полиестерното прахово покритие е измислено от американците именно заради джантите.Има и лак такъв и е достатъчно твърд.Всички оригинални джанти са боядисани прахово.А за почистването,няма по ефективно от пясъкоструенето.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            На прахово двуцветно може ли?
                            Може,но се постига доста трудно.Рентабилно е за големи серии.За джанти едва ли някой ще се навие.Иначе има прахови бои със спецефекти,перли т.н.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Иде реч за страничните пластмаси на това:


                              Не се белят единствено двете брони. Те са от черна пластмаса и са боадисани по-различно (по-тънък е пласта). Тези по калниците и вратите обаче и от двете страни се люпят яката.
                              Спарки, днес ми дойде малкия пясъкоструй от Майстора. Сетих се за теб и го пробвах на една броня. Става страхотно! Получаваш подготвена, изчистена основа за последваща обработка.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                                Спарки, днес ми дойде малкия пясъкоструй от Майстора. Сетих се за теб и го пробвах на една броня. Става страхотно! Получаваш подготвена, изчистена основа за последваща обработка.
                                Поздрави!
                                Какъв пясък ползваш, и откъде го купи. Пистолет си взех от бриколаж. Неприятното е че е с метална дюза и сигурно ще трябва да си извъртя няколко резервни на струга. А и ще е на пресекулки, защото компресора ми е мижав.

                                А иначе, радвам се че е станало. Ако и грапавината става равномерна, хич няма да ползвам фюлери и прочие. Само грунд за пластмаса и боя.

                                ...то кой знае и как ще го пръсна ама....
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X