Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никелиране къде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Никелиране къде

    Има хора който се занимават с полиране на детайли едни такива малки даже някой си работят в тех ,ако познаваш някой такъв човек му ги дай за 5 мин работа е
    Иначе за в вас нз дали ще можеш има 1 машинка ,отпред не е диск а киче и така се слага 1 паста и се полира

    Коментар


    • #32
      До: Никелиране къде

      Първоначално публикуван от ivo_KLR Преглед на мнение
      E добре с боя ако не стане тогава аз сам мога ли да го полирам
      Технологията е елементарна , но е страшна хамалогия.Ако по метала няма язви , взимаш най-ситната шкурка която се продава(малко съм скаран с номерата , но мисля че беше 2000) и започваш да шкуриш.Гледай шкурката да не е едра , защото по метала остават канали , които после страшна трудно се заглаждат. След като изтъркаш хубаво двуцевката , взимаш полир паста(става с паста за пастиране на боя.Гледай да не набараш паста за шлайфане на клапани , защото ще матира повърхността) и вълнен парцал и "айде Йово , па отново".След една седмица търкане(по два-три часа всеки ден-за повече не ми оставаха нерви) двуцевката става като огледало.Никога не можеш да постигнеш ефект като никел(имам в предвид тоя лъскавия),но се получава съвсем задоволително.
      ПП. А ти защо искаш да боядисваш/полираш двуцевката? Щом е от неръждавейка би трябвало да е в добро състояние.Ако правилно се досещам,дразни те това че е покафеняла.Имай в предвид , че и да я лъснеш ще изкара 200-300км и отново ще потъмнее.
      Последно редактирано от ЕМО; 04-01-09, 14:17. Причина: неграмотност
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #33
        До: Никелиране къде

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Технологията е елементарна , но е страшна хамалогия.Ако по метала няма язви , взимаш най-ситната шкурка която се продава(малко съм скаран с номерата , но мисля че беше 2000) и започваш да шкуриш.Гледай шкурката да не е едра , защото по метала остават канали , които после страшна трудно се заглаждат. След като изтъркаш хубаво двуцевката , взимаш полир паста(става с паста за пастиране на боя.Гледай да не набараш паста за шлайфане на клапани , защото ще матира повърхността) и вълнен парцал и "айде Йово , па отново".След една седмица търкане(по два-три часа всеки ден-за повече не ми оставаха нерви) двуцевката става като огледало.Никога не можеш да постигнеш ефект като никел(имам в предвид тоя лъскавия),но се получава съвсем задоволително.
        ПП. А ти защо искаш да боядисваш/полираш двуцевката? Щом е от неръждавейка би трябвало да е в добро състояние.Ако правилно се досещам,дразни те това че е покафеняла.Имай в предвид , че и да я лъснеш ще изкара 200-300км и отново ще потъмнее.
        Аз по същия начин подготвям за хромиране, само че без полировката.Най-фината водна шкурка е 2500, в бояджийницата я ползваме за да махнем стичанията по боята.За полирането препоръчвам, за да не си откъснеш ръцете, износиш ставите и одървиш сухожилията, да сложиш на шмиргела един диск от сбит вълнен плат (кече) и да си купиш няколко "номера" шлайфпасти.На ръка трудно, с цената на много нерви, се постига някакъв ефект, близък до машинния.Не си струва да икономисваш 5 лева за кечения диск, защото с него ще стане за минути, вместо както пишеш по-горе - за седмица.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #34
          До: Никелиране къде

          Да наистина! С кечето става екстра , но проблема при мен беше ,че по този начин можеше да се обработи мах 50% от повърхността-просто двуцевката на ТТ-о е прекалено крива и засукана,иначе си абсолютно прав.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #35
            До: Никелиране къде

            Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
            Аз по същия начин подготвям за хромиране, само че без полировката.Най-фината водна шкурка е 2500, в бояджийницата я ползваме за да махнем стичанията по боята.За полирането препоръчвам, за да не си откъснеш ръцете, износиш ставите и одървиш сухожилията, да сложиш на шмиргела един диск от сбит вълнен плат (кече) и да си купиш няколко "номера" шлайфпасти.На ръка трудно, с цената на много нерви, се постига някакъв ефект, близък до машинния.Не си струва да икономисваш 5 лева за кечения диск, защото с него ще стане за минути, вместо както пишеш по-горе - за седмица.
            +1 точно това исках да кажа

            Коментар


            • #36
              До: Никелиране къде

              Да двоцефката е покафеняла и затова ме дразниА за киче аз имам но не мисля че ще мога д него да я обработя защото както казва ЕМО има кривка а пък са и две една до една и между тях най вероятно ще трябва на ръка

              Коментар


              • #37
                До: Никелиране къде

                Е ще си вземеш и по малко кече за прикачане към бормашина. А за най усуканите места аз ползвам пневматично инструментче което държи зъболекарски "борчета" и кечета. Има и електрически по железариите.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #38
                  До: Никелиране къде

                  Ето как стана истърках хубаво търбите и ги пръснах 2-3 На снимката може да се вижда малко некачествено защото снимката е правена по време на каране

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X