Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване на ръжда със солна киселина и уротропин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джоу (x3mrjoe)
    коментира - отговор
    Цитирах част от разговора, а да си организирам малка вана за горещо поцинковане вкъщи с хобарски цели, не го виждам, дори и да се намери спонсор.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Процеса е топене в няколко вани с химикали и после топене със ваната с разтопен цинк. В тоя процес аз не виждам никакви технологични пречки за произволно малка вана. Че може евентуално да е по-скъпо или нещо такова - съгласен, но нищо повече. Няма космически технологии в това - просто вана с разтопен метал, примерно на 450 или 500 градуса (цинкът се топи при 420 градуса)

  • 19R
    отговори
    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

    Току що се чух с човека, и няма нищо такова. Нямало как да има малка вана за горещо поцинковане.

    P.S. Оказа се, че при тях си правех пиньоните които произвеждах.

    P.P.S. Вчера говорих с пловдивчаните които събират железата в Казичене, носят ги в Пловдив, и ги връщат готови, та цената им е лев/кг без ДДС.
    В ГАЛКО пак е на кг. И защо така са отговорили не знам или аз не съм наясно с процеса(твърде вероятно) или са си променили политиката

    Остави коментар:


  • sparkybg
    коментира - отговор
    И що да няма как? Вана от 5 литра и вкъщи можеш съвсем успешно да си организираш.

  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение

    http://www.business.bg/f-49963/e-i-v...-vasileva.html Ваната в ГАЛКО гр.Радомор е огромна(мантинели,кофи за боклук правят... всичко) та може и там.
    Току що се чух с човека, и няма нищо такова. Нямало как да има малка вана за горещо поцинковане.

    P.S. Оказа се, че при тях си правех пиньоните които произвеждах.

    P.P.S. Вчера говорих с пловдивчаните които събират железата в Казичене, носят ги в Пловдив, и ги връщат готови, та цената им е лев/кг без ДДС.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    Там има два галванични цеха залепени един до друг, та няма да е лошо да си по-конкретен...

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    И ваната в Перник е огромна. Не знам само дали има разлика в подготовката. Тия в Перник не искат изобщо да има следи от боя. Поцинковах ограда преди 2 години в Перник и съм доволен. И от праховото след това съм доволен, но го правих в София - спазиха си технологията с предварителните "душове" за да се хване боята.

    В ЗИТ, щом имат горещо, ще занеса едни по-дребни ламарини, ама ще си поговорим преди това как точно ги искат. После ще мога да дам отзиви от горещото. Знам че студеното им е най-читавото в София. За студено има още едни мърлячи, при които няма да стъпя повече.

    Остави коментар:


  • 19R
    отговори
    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

    Колега, дай някакви координати или кажи поне коя фирма са, щото в ньетъ нищо не излиза, а всичките които знам в района са само галваници.
    Търсил съм и друг път, но горещо в София не съм намерил, а и понеже всички казват, че няма, не съм се и престаравал с търсенето.
    http://www.business.bg/f-49963/e-i-v...-vasileva.html Ваната в ГАЛКО гр.Радомор е огромна(мантинели,кофи за боклук правят... всичко) та може и там.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
    Имат вана, но малка.
    Колега, дай някакви координати или кажи поне коя фирма са, щото в ньетъ нищо не излиза, а всичките които знам в района са само галваници.
    Търсил съм и друг път, но горещо в София не съм намерил, а и понеже всички казват, че няма, не съм се и престаравал с търсенето.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    коментира - отговор
    .................

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Натриевия нитрат предотвратява образуването на мехурчеха водород/хлороводород при реакцията с ръждата, които забавят действието на химикала. Добавя се толкова че да спре да "кипи" при нанасяне. Някъде из интернета имаш пропорцията в молове, ама само за прост разтвор на киселина. Като стане по-сложна химия с повече съставки, тая информация може и да не е съотносима.

    Проба си трябва.

    Ако се изнамри химикал, който да маха надеждно твърда тъмна ръжда, ще черпя. До тук всичките ми проби урят на камък, а точно такава ръжда е адски гадно нещо, защото под нея продължава да работи. Получава се при дефицит на кислород, поне доколкото намерих информация. И даже флекса се пързаля върху нея, точно както върху окалина.

  • chrichri
    отговори
    Към първи пост в темата. От десетки години ползвам уротропин за активиране защита на желязо. Не е нужно никакви киселини и други, разреждам го единствено с вода. Всички рецепти за апгрейдване са измислица. Ако
    някой е готов да спори-на линия съм след много време...

    Остави коментар:


  • мариновдт20
    отговори
    Здравейте, в клипа споделен в 65 пост от Хала се говори за натриев нитрат, но не разбрах колко се слага ?

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    коментира - отговор
    Благодаря Спарки!

  • I.Stoyanov
    коментира - отговор
    Въййй, темата стана резил. Ще експериментирам и ще споделя ко е излезнало накрая. Важното я че рецептата за ръждояда е топ

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X