Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

    Първоначално публикуван от kannamy Преглед на мнение
    Няма как да опиша цветовете.
    Има как. Казва се снимка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Хм, значи като ми се отвори път към Софето ще мина да я свърша и тая работа.
      Ей, понякога имам чувството, че и за садене на домати на Марс да попитам, все ще се намери някой, който вече да е пробвал и да знае отговора
      Поздрави!
      Дай ни опорна точка и ще преместиме и Земята.....
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #78
        От: Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Има как. Казва се снимка.
        Бяхте обещали на няколко пъти да пуснете снимки на готовата ограда, но поне аз не ги видях.

        Бихте ли казали в крайна сметка как защитихте дървената част на оградата и колко време "изкараха" преди да се наложи следваща обработка и освежаване...

        Преди 4 години направих една дървена беседка от около 40м2. Тогава я минах само с 2-3 ръце ленен безир (без да се "претопля") като за въпросната квадратура се получи разход от около 15 кутии ленен безир. Кутията беше от 700 или 750 мл., но не помня каква марка ползвах. Остана ми половин кутия и някъде съм я прибрал. Тези дни ще я потърся за да видя каква марка съм ползвал и ще допиша постинга си. За тези 4 години ми направи впечатление, че по южните части на беседката дървото почерня (навярно от UV лъчите). През това време не съм го минавал повторно с никакво финишно покритие и вече се налага да действам понеже се появи един червей (дървояд). Днес купих "лигносан 30" за борбата срещу дървояда като ще напръскам цялата беседка с помощта на пръскачка (тип лозарска), а дупката на червея ще я напълня със спринцовка.

        И отново се изправям пред трудното решение с какво да защитя дървото. Дали отново с ленен безир или да опитам нещо ново. Очаквам предложения от хора с опит в тази сфера. Благодаря предварително...

        Коментар


        • #79
          От: Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

          Колега, дали има някакъв резултат от лигносана? Аз ще го пръскам в неделя .

          Коментар


          • #80
            От: Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

            Виж, братята чехи имат един много хубав материал,http://shop.jilishta.com/118-impregnatori-za-darvo, строителите го ползват и после намазваш със чисто масло от вида М10Д. Гаранция ти давам с този вариант 7г. Поне на толкова е дървеното скеле на лозето на мой приятел в с. Йорданкино. Лошото е, че загуби вид, просто много избеля и сега си мислим за някакво тъмно евтино моторно масло, да го намажем пак. Трябва да стане, малко преди да почне зимата,иначе ще съсипем хубавите лози.
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #81
              От: Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

              Да споделя и моя опит ,доста дървени конструкции съм направил за себе си/навеси предимно/мажа материя с трансформаторно масло няколко пъти през определено време ,след като изсъхне маслото си го лакирам с лак на водна основа Сократес и до сега съм нямал никви грижи

              Коментар


              • #82
                Темата е мноооого стара ама все ще има полезни предложения.
                закупих си поликарбонова оранжерия и по съвет на доставчика да направя някаква основа, предложи бетонна или от дървени греди.
                Бетона отпада. Остават греди. Решил съм да взема чамови 10/10 см. Понеже ще лежат на земята ще трябва да ги импрегнирам яко. Външния вид е без значение. Важното е да не гние дървото. Ако го накисна яко с двигателно масло след колко време ще мога да го боядисам например авто емайл лак?
                Приемат се и други варианти за импрегниране.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Маслото го смеси с нафта, колкото по-топло е по-малко нафта е нужна, аз третирам с 2-3 ръце, поне , колкото повече толкова по-добре и дълговечно.

                  Изисква няколко дни жега да попие хубаво, после не мирише, не цапа и изглежда красиво.

                  Не мисля после масовите бои, особено модерните водоразтворими ще хванат върху такава повърхност.

                  Аз не бих третирал така оранжерия защото после това ще го дишаш когато е топло + ще отиде в растенията, ще попадне и в почвата от конденз и т.н.

                  Така се третират бараки, основи на землянки, колове и огради и т.н.

                  Химиите в маслата и нафтата не съм сигурен дали няма да вредят на покритието и да му съкратят живота.

              • #83
                Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                Темата е мноооого стара ама все ще има полезни предложения.
                закупих си поликарбонова оранжерия и по съвет на доставчика да направя някаква основа, предложи бетонна или от дървени греди.
                Бетона отпада. Остават греди. Решил съм да взема чамови 10/10 см. Понеже ще лежат на земята ще трябва да ги импрегнирам яко. Външния вид е без значение. Важното е да не гние дървото. Ако го накисна яко с двигателно масло след колко време ще мога да го боядисам например авто емайл лак?
                Приемат се и други варианти за импрегниране.
                Какъв точно чам? Ела , бял бор , черен бор , смърч , всичко е чам. Преди да ги мажеш с каквото и да е , ще е нужно да изсъхнат , поне една година. С каквото и да ги намажеш , не трябва да лежат директно върху земята. От долу трябва да насипеш чакъл , и трябва да повдигнеш гредите така , че да циркулира въздуха. Гредите са грешен избор като материал.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #84
                  Купи си салкъмови колове, обели ги, обгори на 70-80 сантиметра от края и ги набивай смело. Няма да съм жив сигурно, ма гарантирам поне 25 години безпроблемно да си живеят в земята. Пробвано е на лозето на баща ми преди много години.

                  Коментар


                  • #85
                    Спарки. използмах Bochemit Forte. за едно "дюшеме". което реших да направя от чамови талпи. защото предишното го изядоха едни гъби. заедно с носещите греди.
                    Има 10-тина години оттогава - не мага да се оплача.
                    Съществуват цветове. но купих. каквото имаше. май се водеше дъб.
                    На практика. мисля. се нарича "инхибитор".
                    Попива надълбоко. веднага. носи много "ръце".
                    Когато го нанасяш е лилаво!?. но после става кафяво.
                    Като изсъхне. мисля. може. без проблем да се лакира.
                    За външна употреба е. пише че може да се използва за дървесина. която е постоянно под вода.
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #86
                      За ограда може да се импегнира с отработено двигателно масло.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #87
                        Явно не съм обяснил точно.
                        гредите ще оформят правоъгълник легнал на земята. На тях ще стъпят арките на фермата.
                        ще играят ролята на фундамент.
                        Та тях, гредите изскам да запазя за по дълго време от изгниване.
                        С двг. маслото да импрегнирам и после да запечатам с боя.
                        Та въпроса мие след колко време ще мога да боядисам след маслото.

                        А по нататък /лятото/ ще правя дървена ограда от 25/100мм. дъски с "пауза" от 50 мм. За тях ще търся нещо по естетично.
                        ​​​​​​​Тия дни ще купувам материала и го мятам под навеса да съхне.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • коко келеша
                          коко келеша коментира
                          Редактиране на коментар
                          Забрави за боядисване след отработеното масло Ако много държиш да се боядисат след импрегниране, или търсиш някакъв фирмен импрегнант, или киснеш в топъл безир и след 10-15 дни боядисваш с блажна боя. Преди време, на един приятел пръскахме стрехите с някакъв турски препарат. Пълен отврат - ние с бояджийски маски на 3М едва гледахме след това а на следващата сутрин, скелето беше послано с измрели оси и други бръмбари. Нищо не е споменавал до сега за червеи и друга нахална дървоядяща гад ))))))))

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          ...отделно дето няма да изкарат твърде дълго, даже и с маслото. Ако в земята има влага им давам 4-5 години преко сили, преди да започнат буквално да се разпадат.

                        • pan_rt
                          pan_rt коментира
                          Редактиране на коментар
                          сложи ги да изсъхнат поне месец на летви прохладки ,за да може маслото примесено с нафта може само с нафта ама да е загрята да навлезе на мястото на водата по повърхността. Хубаво е да легната върху фракция ,както е писал колегата, така ще удари 10 години гаранция,и да забрави за боя след маслото/нафтата

                      • #88
                        Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                        Явно не съм обяснил точно.
                        гредите ще оформят правоъгълник легнал на земята. На тях ще стъпят арките на фермата.
                        ще играят ролята на фундамент.
                        Та тях, гредите изскам да запазя за по дълго време от изгниване.
                        С двг. маслото да импрегнирам и после да запечатам с боя.
                        Та въпроса мие след колко време ще мога да боядисам след маслото.

                        А по нататък /лятото/ ще правя дървена ограда от 25/100мм. дъски с "пауза" от 50 мм. За тях ще търся нещо по естетично.
                        ​​​​​​​Тия дни ще купувам материала и го мятам под навеса да съхне.
                        В повечето случаи , гредите се правят от млади дървете , и поради това се измятат , нацепват , и загниват много бързо на открито , а контакта им със земята ги унищожава още по-бързо. Освен това ако ги мажеш с масла и нафта , ще отровиш почвата , при положение , че ще ползваш оранжерията по предназначение. Ако държиш на дървени , чамови основи , материала не трябва да е в контакт със земята. Какво пречи да наредиш за основи някакви плочи или бордюри?
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #89
                          Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                          Темата е мноооого стара ама все ще има полезни предложения.
                          закупих си поликарбонова оранжерия и по съвет на доставчика да направя някаква основа, предложи бетонна или от дървени греди.
                          Бетона отпада. Остават греди. Решил съм да взема чамови 10/10 см. Понеже ще лежат на земята ще трябва да ги импрегнирам яко. Външния вид е без значение. Важното е да не гние дървото. Ако го накисна яко с двигателно масло след колко време ще мога да го боядисам например авто емайл лак?
                          Приемат се и други варианти за импрегниране.
                          стари бетонни колове за лозе няма ли по вашия край да се продават?
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #90
                            Единственото дървено нещо, което може да е връстник на динозаврите, е дървена траверса за влакови линии. Ако не ме лъже паметта, импрегнирането се правеше с креозотно масло а в краищата се набиваха едни S-образни шини, против цепене
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • Пенчо
                              Пенчо коментира
                              Редактиране на коментар
                              Креозота е забранен за ползване в ЕЮ още през 2003г.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X