Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Драскотини от клони..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Умрем от любопитство къде ще разглобят джипа до последната шайба, ще изчистят всичко, и кухините, НАИСТИНА, и после боядисано ще го сглобят, че и да работи?
    Боядисвах си мотора в Ито Микс
    Разглобиха до винт, боядисаха го безупречно и после ми го сглобиха без да остават резевни части
    Сервиза им е безупречен
    И разбира се за всяко удоволствие се плаща....

    Коментар


    • #32
      Уви ... Джипа е много пъти по-голям от мотоциклета, рамата е куха и с дупки. Това е съвсем друга технология.
      Ако оставиш настрани гаражните кърпежи, всичко се прави на цяло. Железата се топят във вихрови басейни с нарочни горещи разтвори. Понеже сапуните са силно агресивни после веднага влизат в горещи камери за сушене или в басейни с други разтвори. Каквото трябва минава през камери с песъкоструи, стъклена шлака, с костилково брашно. Дребните чаркове и крепежа през вибровани и ултразвук. Освен че чисти това ги и уякчава. Когато всичко е изчистено наистина, повърхността на метала или химически или механично е силно активирана, и ръждясва обратно мълниеносно. За да не стане белята или се вкарва в басеин с консервиращ разтвор или веднага в камерата за боядисване. Това не са кухненски технологии.
      То не от глупост имаше авторемонтни заводи. И не случайно ги унищожиха.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от jordantcho
        Боядисвах си мотора в Ито Микс
        Разглобиха до винт, боядисаха го безупречно и после ми го сглобиха без да остават резевни части
        Сервиза им е безупречен
        И разбира се за всяко удоволствие се плаща....
        има известна разлика между разглобяване на мотор и разглобяване на джип... особено ако вторият е бил кален последните 10-15 години...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          повярвяй ми мотор се разглобява по бавно и е по шибано
          днес ходих да гледам каруцата - цялата са я разглобили и не изглеждаха изтормозени
          когато ми боядисваха моторо ме споменаваха цяла година след това

          Коментар


          • #35
            ако говорите за цялостно разглобяване мисля че никой няма да се навие защото става въпрос за зверски много работа

            Коментар


            • #36
              Някой прави ли разлика между боядисване и лакиране?

              Коментар


              • #37
                А защо е нужно в такъв контекст? Технологията е една и съща.

                Коментар


                • #38
                  В моя случай, "металик", ми матираха "окопите" и го пръснаха с лак - в другия вариант имаш - метал, грунд, стара боя, матиран лак, нова боя, нов лак...

                  Коментар


                  • #39
                    Ми, кръпки ... Кръпките са си кръпки. Нали затова казвам че това е бошлаф.

                    Коментар


                    • #40
                      Кръпки на лака е по-добре от боя след боя, защото в един момент няма да можеш да си отваряш вратите на джипа в гаража!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X