Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студено поцинковане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    От: Студено поцинковане

    Във вторник ще ти кажа, какъв е брандът на спрея от който съм мегадоволен. Ползвах го преди няколко месеца, но свърши и не помня точно какъв беше. Наистина има много боклуци (вкл. ZINGA и българските и аналози)
    Този за който говоря, за разлика от масовите е реално устойчив на протриване и е много здрав механично. Визуално изглежда точно като горещо поцинкован детайл. Масовите са сив мат, със зърнеста структура, който пада твърде лесно и е неприложим за целта. Понякога пада заедно с боята, с която е покрит.
    След обработката с цинк, гундиране и боядисване, бих пробил на някой места в рамата отвори 1,5мм, през които да впръскам парафинов кавитант, който да инхибира корозията вътре в кухините. Това е крайно желателно, за вече кородирал метал, който няма как да обработиш.
    Така и така пак са вдигнали 100 годишна тема, ако не си забравил кажи кой е този цинков спрей, че аз се на дръвца попадам.И още един въпрос цикнов спрей и weld through primer може ли да се счита за едно и също?

    Коментар


    • #32
      Забравил съм, но това което със сигурност помня е, че го купувах от ИТТ - тези с крепежните елементи. Представяха го като устойчив на триене и наистина е така. Не е мръднало покритието.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Това ми е напълно достатъчно, понеже и аз съм им редовен клиент.Дано още го предлагат.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Предлагат го. Само виж къде имат наличен.

        Ако не, може и отвън да се поръча. Ако цинковия им работи толкова добре, колкото тоя за ауспуси, наистина би-било добро нещо. Само не съм сигурен дали може да се боядисва.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Мен ми трябва за кухини, където ще се заварява и после няма достъп за боядисване, така че няма грижи.Единственото, което евентуално ще има отгоре е парафин.

    • #33
      1. Горещото поцинковане ръжда не го плаши. Плашат го остатъци от боя или кал в шасито - питайте който искате горещо поцинковащ и ще ви каже същото.
      2. Преди поцинковане се топи в киселина, после флюс (пак киселина), и чак после в цинка. Това де-факто не работи, където е имало боя или нещо друго немахаемо от киселините.
      3. Детайл в горещо поцинковане се деформира, когато в него е имало напрежения. При шасита на по 20 години напрежения отдавна няма. И се гъне когато ваната не е достатъчно голяма и се топи на части. Аз съм чел сигурно за 50-ина опита за такова и от деформации никой не се е оплаквал. Във форума знам за поне 3 успешни горещи поцинкования.
      4. Върху цинк хваща.... грунд за цинк. Или ако ще се боядисва прахово, първо минава през леко ецващ разтвор, за да махне цинковия окис. След въпросната баня и преди боядисването детайлите изглеждат драстично по-добре, и леко матови. И праховото хваща доста здраво.


      По-миналата година горещо поцинковах в Перник (Колхида) ограда, прясно заварена. По време на заваряването се случваха деформации, които изправяхме. След поцинковането деформациите бяха нула. Имаше 4 доволно големи врати - и те не мръднаха и на милиметър. После въпросната ецваща баня, и после структурно (грапаво) прахово боядисване. По време на монтажа се наложиха тук-там леки корекции с флекса. Тук там се чукна, тук там се огъна, като прекалих със стягането на някой болт. Боя никъде не падна, привсе че е доста дебел слой.

      Няма нищо по-добро от горещото поцинковане, когато е възможно. Само трябва да се спази процедурата по подготовка.

      Scrapheap - за такъв резултат след горещо поцинковане, нещо са си спестили по подготовката или изобщо по процедурата. Причината със сигурност не е била ръждата. Първите 2 вани преди цинка махат ръждата доста успешно. Досадност е после прокарването на всички резби по шасито - цинка е достаъчно твърд за да отклонява метчиците от правия път. Не знам дали локално нагряване и продухване би помогнало в това отношение.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Толкото тежи шасито в килограми, умножено по сегашната ставка (като поцинковах оградата беше нещо като 1.50 на килограм, ако помня добре) на конкретния изпълнител. Тоест шаси 200кг = 300лв за поцинковане. Сега може и да са други цените.

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Е, това е поносимо, даже изгодно, но искат ли да е бластирано или им го караш в "оригинален" вид?

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Отговорите на тия въпроси са ти на един телефонен разговор разстояние. Всеки си е башка луд. Моята ограда си беше чисто гола и без ръжди. Може и в сайта им да има информация по въпроса.

    • #34
      Точно тези в Колхида ми поцинковаха силовата броня и въпреки че е отворена и направиха десетина дупки.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #35
        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Забравил съм, но това което със сигурност помня е, че го купувах от ИТТ - тези с крепежните елементи. Представяха го като устойчив на триене и наистина е така. Не е мръднало покритието.
        Ей го:
        https://itt.bg/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE...0-ml-1536.html

        Имат още 2 чишита, но само на тоя пише че е устойчив на триене.

        Същите имат и 2 алуминиеви спрея, които работят изключително добре върху ауспуси, а единия и изглежда много добре - като току-що бластиран и леко полиран алуминий.

        С това си напръсках ауспусите на "новото" возило, след като ги кърпих. Едно че изглеждаха неразличимо от нови, и второ - преди няколко дни гледах - още си е на мястото, даже по заварките. Друго да работи така върху ауспуси не съм виждал.

        Ей ги:
        https://itt.bg/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE...0-ml-1480.html
        https://itt.bg/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE...0-ml-1481.html
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Тая седмица ще ходя да ги напазарувам и двата.До сега върху ауспух не съм срещал спрей който да работи, преди доста време беше популярен бронза за печки, после съм пробвал с черен спрей за печки, боя специално за ауспуси, някакъв "вносен" спрей, който според надписа на флакона издържа до 1800 градуса(явно след стапянето на кюнците спрея остава на място).Резултата всичко се лющи кажи речи само без някакви механични увреждания, само от температурата.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Как ще се държи съвсем отпред не знам. С това съм си пръскал заварките на последното гърне и тръбата от него до изхода. И аз съм пробвал разни ддури неща там - след месец най-много пак са си ръждясали. И с това очаквах същото, обаче попоглеждайки все си гледах че си стои. Преди няколко дни си сменях биалетките и загледах по-подтробно - еми стои си. Преди нанасянето му само зачистих с телена четка (далеч от всякакво съвършенство) и обезмаслих. Мисля че ползвах не "огледалния", а другия. С огледалния напръсках сериозно ръждясалите топлинни щитове на ферозата, ама е твърде скоро за да съдя за това там как се справят. Иначе изглеждат супер.

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Днес ходих, нямаха устойчив на триене цинков, взех обикновен, нямаха и алуминиев на 800, дадоха ми на 600.Според продавача до края на март щели да доставят, но не бил сигурен.Абе много зареден магазин, но хич не са случили на персонал.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X