Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пясъкоструене -къде???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
    Малко извън темата - тази победа не е ли калайдисвана в завода?
    Точно,колега.Покрай капака на багажника има около 2-3 кг калаено-оловна композиция,с която са покривали заварките и вдлъбнатините от щанците.Луфтовете на вратите изравнени пак с калай,целите рамки.Много композиция има по арките на задните колела почти напълно покрити с дебел слой,говори се че по една Победа или Варшава има средно 60-70 кг.По праговете обикновено е най-много,но е рядкост такава по която не е вървял оксижена.Чак като минават няколко години от лицензираното производство в Полша,поляците икономисват близо 20 кг от въпросния пълнеж,114 кг ламарина,31 кг стоманен профил и др.,с което автомобилът олеква с 200кг.

    По темата:драскотинките по ламарината не ме притесняват,ще има поредица мазила и шприц-ове.Но иначе калая доста го нащърби песъкоструя,прилича на по-ситна дърводелска пила.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #77
      До: Песъкоструй-къде???

      това с боята ще се оправи дето е като пила, но трябваше да ненамерим по-фин начин с който да несе наруши калаеното покритие. Нищо, вече е късно и само мога да ти пожелая успех. Мисля, че след една две ръце грундове и шприцове грапавината ще исчезне и ще ти хареса резултата.
      Лек ден и късмет
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #78
        До: Песъкоструй-къде???

        Е, хайде честито! Първи декември - първи декември, важното е, че работата върви и то добре!
        Междувпрочем, калаената композиция, за която говорите, в случая е по-скоро "кит", а не антикорозионно покритие. Това е била стандартна технология в определени времена.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #79
          До: Песъкоструй-къде???

          Благодаря.Наистина грапавините по калая ще изчезнат след китосването.Иначе няма откъсната композиция никъде,само е награпена.И точно така-калаят не е антикорозиен способ,а шпакловъчен.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #80
            До: Песъкоструй-къде???

            Честито и от мен Ще стане най хубавата Варшава
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #81
              До: Песъкоструй-къде???

              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
              Честито и от мен Ще стане най хубавата Варшава
              Благодаря,Драго надявам се да стане така.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #82
                До: Песъкоструй-къде???

                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Автомобилът(ако може да се нарече такъв ) е "Варшава" м20.Обаче има 200 слоя боя и доста ръжда и с пясъка не мога да се размина...В никой случай...
                Моят съвет е да си я издухаш сам. Трябва ти хубав компресор, а пистолет и сам можеш да си направиш (в Бриколаж ги има 45 лв.).
                Прединството на това да си го направиш сам е, че ще го правиш на части. Така ще имаш възможност да ги обработваш след пЯсъкоструенето. За целта трябва да имаш камера. Звучи много сериозно, но всъщност можеш да си направиш от две-три рамки (дървени) и един по-дебел найлон. Осигури си задължително аспирация. Аз го правя с една турбинка от стар аспиратор и една ПВЦ тръба. Ти не влизаш изобщо в камерата, освен в краен случай за някои по-деликатни места.
                На самоделството ползата е, че и след кърпежите, пак ще можеш да почистиш, а не да ходиш някъде си с кола, която трябва да транспортираш.
                И обезателно след всяко пясъкоструене, обработвай и химически.

                Коментар


                • #83
                  До: Песъкоструй-къде???

                  [QUOTE=PlamPet;792741]Моят съвет е да си я издухаш сам.

                  Закаснял си с година и половина ,на предната страница колегата е писал,за успешния край,на заниманието .
                  Поздрави.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Песъкоструй-къде???

                    И така къде да си занеса джантите да ги изчистят.
                    Става въпрос за София.
                    0877 44I 88I
                    Самурай 1,3
                    Дискавъри ТД5

                    Коментар


                    • #85
                      До: Песъкоструй-къде???

                      Ул. "Първа Българска Армия" 32, мисля е номера. Сервиз за гуми и гърнета. Песъкоструя им е професионален. Не знам, обаче колко взимат.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #86
                        До: Песъкоструй-къде???

                        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                        Ул. "Първа Българска Армия" 32, мисля е номера. Сервиз за гуми и гърнета. Песъкоструя им е професионален. Не знам, обаче колко взимат.
                        Мерси колега.
                        Някъде другаде да знаете, да сравним цени, защото намерих на околовръстното и Борис чрез един приятел, там било 35лв. на джанта ама като за познат 20лв.
                        но пак ми се вижда скъпичко.
                        Последно редактирано от Валето; 12-05-10, 16:59.
                        0877 44I 88I
                        Самурай 1,3
                        Дискавъри ТД5

                        Коментар


                        • #87
                          До: Песъкоструй-къде???

                          В ачалото на Банкянско шосе-първия портал вляво като отиваш към Банкя.В двора на Оптикомеханичния завод.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #88
                            От: До: Песъкоструй-къде???

                            Колеги ,песъкоструя сваля ли покритието на пода на автомобила против камъчета? Освен това, някой от Варна давал ли си е колата на песъкоструй тук или в околията, доволен ли е ,адрес телефон да каже ... благодаря.

                            Коментар


                            • #89
                              От: До: Песъкоструй-къде???

                              Първоначално публикуван от Phantomaz Преглед на мнение
                              Колеги ,песъкоструя сваля ли покритието на пода на автомобила против камъчета? Освен това, някой от Варна давал ли си е колата на песъкоструй тук или в околията, доволен ли е ,адрес телефон да каже ... благодаря.
                              Песъкоструя,трудно премахва меки и еластични покрития.Конкретно това отвън на пода е най-добре,да го изстържеш,щото при чистене с флекс,се загрява,смърди яко и много товари машинката.
                              Разгледай темата на колегата Бъгман ,има полезна информация по въпроса,придружена със снимки http://www.offroad-bulgaria.com/show...аврация
                              Дано ти е от полза.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #90
                                От: До: Песъкоструй-къде???

                                Благодаря ти много, видях каква е схемата ,остава да намеря пясъкоструй във Варна и да подготвя колата, много упражнения ми предстоят...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X