Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пясъкоструене -къде???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Песъкоструй-къде???

    Вентилаторите имат голям хубав дебит. Но не могат да вдигат налягане. Даже терминът е друг - не налягане, ами напор.

    Коментар


    • #62
      До: Песъкоструй-къде???

      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
      Точно! Преправя се един най-обикновен пистолет за духане, като в задната част на тръбата се пробива отвор и се заварява тръбичка на която се нахлузва шлаух с дължина спрямо нуждите. Тръбичката сочи на долу, където в някакъв съд се слага абразива, може и кварцов пясък, а ако си правиш колата на двора, може и с най-обикновен. Маркуча може да смуче от кофа, или направо от купчина с пясък.
      Това обяснение е много схематично и елементарно, разбира се, но това е принципа. Останалото с малко ядене и повече акъл се донаглася, за да работи "уреда" оптимално!
      Не е точно така.Аз имам такава камера.Правил съм я сам,но преди това съм гледал заводски.Няколко метода има на подаване на пясъка.При мен се всмуква от "сипейче" запълвано на принципа на поилките за папагали.
      По принцип дюзата е от борен карбид.Може и стомана да е,но ще отиде за нула време.Въпросът какъв да е пясъкът е спорен.Опира до цена.Силициев карбид 46 номер работи с висока ефективност ,но е скъп.
      Аз бих почистил механично тази Варшава,и с преубразуватели.И без това пясъкът не чисти вътрешни кухини,и ръждата която дуе в ивицата на контакт между два листа точкована през интервали ламарина.

      Коментар


      • #63
        До: Песъкоструй-къде???

        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
        Аз бих почистил механично тази Варшава,и с преубразуватели.И без това пясъкът не чисти вътрешни кухини,и ръждата която дуе в ивицата на контакт между два листа точкована през интервали ламарина.
        Колега,мислех си за този вариант,но има много ръбове и гънки,в които е невъзможно да се почисти хубаво гадостта.По-вероятно е да ми се промени цвета на косата (в бял),от колкото да махна ръждата.Иначе благодаря за съвета.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #64
          До: Песъкоструй-къде???

          Преди 2 месеца си носих джантите да ги изчистят. Взимаха по 9 лв / кв.м. По принцип правят спирки за градският траснпорт. Говорих за едно старто шаси от ТИР, казаха че няма проблем да се изчисти. Разгледах им компресорът - дизелов, 4 цилидров двигател с размерите на туристическо ремарке. Мисля, че беше винтов.

          Преди около 2 години почина тъстът на един познат. Занимаваше се със сондажи. Сондата му беше на въздух. Използваха един грамаден компресор - ако не се лъжа - 8 цилиндов двигател от Ивеко и винтов компресор. Като цяло компресорът е марка Деуц - не помня как се пишеше на латиница. Размерите са колкото на малък джип - примерно Самурай или Витара. Няма бутилка. Пригоден е за теглене от камион. До последно работеше. Ще го питам какво мисли да му е бъдещето на този звяр.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #65
            До: Песъкоструй-къде???

            Колеги,работата с песъкоструя приключи!Днес улучих хубаво време и закарах колата.Доволен съм от резултата-никъде не се изкриви проби или сряза повече от това кето беше направила корозията.Това при положение че цялата кола заедно с дреболиите стана за 3 часа!Хората бяха сигурни че на някои места ще има деформации защото дебита е огромена,а шлаката-груба.Но нищо подобно,ламарината се оказа много качествена.Единственият недостатък е,че ламарината стана грапава като шкурка.На някои места остана червеникаво покритие,което не е ръжда,а здраво прилепнал заводски грунд,върху който майстора реши да не набляга за да не изтъни обшивката.Прилагам и снимки:











            Благодаря на всички,включили се в темата.
            Последно редактирано от Yordan Kolev; 01-12-07, 23:18.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #66
              До: Песъкоструй-къде???

              Има ли много кандидати за песъкоструй и толкова ли са кът песъкоструите?
              Ако ще има работа да права един?
              А иначе пистолети продават за малки детайли.С такъв пистолет дребни неща от 10 години и повече обработвам и няма никъкви проблеми. За големи пак не е сложно...
              Но за купета несе прави така, там си има друг начин с по-фин пясък и вода, за да несе получават грапавините.
              Лек ден
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #67
                До: Песъкоструй-къде???

                Е, най накрая. Голяма победа.
                Грунтирахте я вече? Че май от понеделник ще вали.

                За Дини: Какъв пистолет и какъв компресор? От къде и какъв пясък вземаш?
                Да, проблемът в София е огромен. Имам компресор, но е малък. Казвай какво и как правим.

                Коментар


                • #68
                  До: Песъкоструй-къде???

                  По начало за реставрацията предпочитат медната шлака.Кварцовият пясък при съприкосновение с ламарината се разпада,освен това е по-ситен и естествено не толкова абразивен.И цялостната процедура става по-бавно,поради тази причина.Не трябва да се забравя че колкото повече време минава преди запечатването на ламарината с някакъв грунд,толкова повече водни молекули си "дърпа" от въздуха и в даден момент тя пак си е лисица.Купето стана за 2(два) часа и още 1 час мина за да подредим и издухаме дреболийките.А това с мокрият пясък съм го чувал но комбинацията от гол ултра-активен метал и вода не ми се струва удачна.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Песъкоструй-къде???

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Е, най накрая. Голяма победа.
                    Грунтирахте я вече? Че май от понеделник ще вали.

                    За Дини: Какъв пистолет и какъв компресор? От къде и какъв пясък вземаш?
                    Да, проблемът в София е огромен. Имам компресор, но е малък. Казвай какво и как правим.
                    Боря се от лятото,никой не е предполагал че на 1 декември ще песъкоструя!Колата веднага след действието я закарахме на един познат майстор за да я пръсне с двукомпонентният грунд,че песъкоструйчиците не работят с такъв.Трябваше да се стиковат днес 4ма души-шофьор пътна помощ №1,песъкоструйчик,шофьор пътна помощ №2 и бояджия.+сухо и безоблачно време.Егати късмета!
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Песъкоструй-къде???

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение

                      За Дини: Какъв пистолет и какъв компресор? От къде и какъв пясък вземаш?
                      Да, проблемът в София е огромен. Имам компресор, но е малък. Казвай какво и как правим.
                      Ако ще се прави нещо искам и аз да участвам.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #71
                        До: Песъкоструй-къде???

                        Ти участваш с гараж. Само мисли трифазен ток, щото ако превключим мотора на една фаза ептен няма да върши нищо.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Песъкоструй-къде???

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Ти участваш с гараж. Само мисли трифазен ток, щото ако превключим мотора на една фаза ептен няма да върши нищо.
                          Това е сложно от къде да го взема. По добре да сменим мотора.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #73
                            До: Песъкоструй-къде???

                            Чакай Дини да каже кво трябва, и ще търся друг.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Песъкоструй-къде???

                              Тук във форума имаше някой, който работи в Вторични суровини някъде към Равно поле мисля, май е един от големите складове за вторични в региона...

                              Имам му телефона мисля ако се не лъжа...

                              Там често имат големи и читави двигатели...

                              Кажете, ако искате да му звъня...

                              Много поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Песъкоструй-къде???

                                Taка е трудно да го обяснявам, но ако ви интересува за малки детайли, защото коментирате някъкъв мотор, то пистолета е с малък дебит и става за дребни неща, но работи само с кварцов пясък. Износват се дюзите, но не бързо. В живота на този който ние ползваме несме я сменяли (той е втора ръка), но вече мисля, че е поизносена. На пловдивския панаир имаше щанд за въздушни инстроменти и там имаше пистолет готов за 18 или 28 лева ако несе лъжа и с няколко дюзи резерв. Той всъщност няма нищо по него много е просто. Като бояджииски пистолет, но с огромни дюзи и без игли и пружинки. Лошото при него е, че кварцовия пясък неможе да се прекара повече от 2-3 пъти защото се начупва, но този начупения става за по финни работи чудесно.
                                Односно въздуха несме имали проблеми, понеже там където го използваме компресора е винтов с 2 по 1000 литри ботилки, а той може да работи и без тях. Винтовия компреоср знаете за какъв дебит и ресурс става въпрос. Въпреки това с обикновен компресор с този малкия ще става страхотно. То и за домашни нужди може да се прави на етапи.
                                Тия дни ще пробвам за по големи неща с по голям пистолет и с един друг винт. Дано ми остане време, но така или иначе системата кварцовия пясък е скъп и с него няма далавера. Затова и работят със шлаки и какви ли не боклуци и се получава ефекта с грапавините. Всичко разбира се е подаването на въздух ако биеш с 10-15 атм. ламарината може и да се пробие. Някога аз съм песъкостроил рамките на моторите си на съчмоструйка. Изглеждаха по подобен начин даже малко по добре от това което е сега колата гледано през снимките. Но след схприц и боя това се скривааше и става чудесно.
                                За боядисването след пясъка най-добре е прахово. Ако имах пари вече да съм ги съчетал иначе е безсмислено. Сигурен съм, че човек тръгнал да си песъкоструи даден детайл няма да му е проблем и да го боядиса прахово, защото за да правиш нещо такова като хората ти имаш специялно отношение към него. Прахвото боядисване също въобще не е зложно, но машините са скъпи и за съжаление са ми далеч от джоба.
                                Малко извън темата - тази победа не е ли калайдисвана в завода?
                                Лек ден и късмет
                                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X